Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    válasz exec79 #1 üzenetére

    DLC-t? Még a játékot sem vettem meg (és mostmár valszeg nem is fogom...).

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    Mivel Xbox-on játszom játékokkal, így nem nagyon olvasok patch note-okat, de most elkezdtem kicsit barangolni a cikkben linkelt fórumon, és megtaláltam az utolsó kiadott patchek változáslistáját az AO-hoz. És itt szerintem nem csak WB-vel van gond, hanem magukkal a fejlesztőkkel. Hogy hagyhattak PC-n annyi hibát ajátékban, hogy az 1,05 patchben is jókora lista singleplayer hibajavitás van? És a fennmaradó hibákról ne is beszéljünk. Mi az, hogy "nem mernek" kijavítani egy skin-t, mert elronthatja a játékot, vagy FPS csökkenést okozhat. Egy skin, melynek az a hibája, hogy már alapból sérültnek, amikor meg lett szerezve (vajon a skin köré építették fel a játékot? vagy nem tudom elképzelni, hogy ....).

    Azért áljon meg a menet. Ezt meddig művelhetik tovább a kiadók (és a játékfejlesztők)?

    Ott van pozitív példának a GTA V. Igaz, hogy dollármilliókat költöttek rá, de az inkább a marketingre ment el. Én két nappal a megjelenés után kezdtem játszani vele, és egy égbekiáltó hibával, de még kisebbekkel se nagyon találkoztam (konkrétan kettő kisebb hibát találtam, de javítva lettek egy update-val).

    Vagy ott van a Arkham Assylum. A Rocksteady egyik remekműve, és alig volt benne hiba (melyeket tudtommal már pár nappal megjelenés után javítottak).

    De ez röhejes. Már mást nem lehet mondani. Olyan ez, mintha a mosógép, amit most vettünk nem rendelkezne csak alap funkciókkal, előmosást, centrifugát csak DLC-képp lehetne vásárolni, és a rossz mosóporadagolás hibáját csak azért nem javítják, mert egy új centrifugakombót fejlesztenek. (És valszeg ez a jövő :( )

    Edit: és az még nagyobb vicc, hogy Wii U nem kapja az említett DLC-t. Egyáltalán adtak valamilyen magyarázatot?

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz Bici #10 üzenetére

    Nem minden esetben a kiadó a mumus. Tavaj olvastam valahol egy blogoldal-t, ahol az egyik játék fejlesztője (nem tom már melyk, nincs PS-em, de ps exkluzív) bevalotta, azért nem javítanak bizonyos bugokat, mert ötletük sincs, hogy kellene megoldani.

    A kiadó csak kiadja a feladatot. A játékfejlesztők kell eldöntsék, mire képesek és mire nem képesek kiadásig. Persze ígérnek manapság mindenféle extrát, viszont pont emiatt az extrák miatt nem képesek az alap játékmenetet rendesen megcsinálni.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Új hozzászólás Aktív témák