Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz joysefke #15 üzenetére

    De, anno végigjátszottam, az 1-ből továbbhozott karakterrel.

    Nálam a Fallout 1-2 (és végülis a 3 is, felmodolva) a top.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz joysefke #15 üzenetére

    Hmm, ízlések és pofonok. Számomra (hangsúlyozom, számomra) a BG1 a mai napig sokkal kedvesebb élmény, mint a BG2 (azzal együtt, hogy a BG2 is hatalmas játék). Jobban szerettem a történetét, jobban szerettem, hogy szabadon kalandozhatok, és nem csak a fő vagy mellékküldetések által kijelölt helyszínekre lehet elutazni, és jobban szerettem a - természetesen fantasy környezeten belüli - realitását. És valahogy jobban szerettem, hogy "kezdő" hősöket lehet terelgetni, és figyelni, ahogy erősödnek. :) És jobban szerettem a realitását, ami alatt azt értem, hogy nekem a BG2-ben kissé röhejes és illúzióromboló volt, hogy egy olyan városban, ahol a legkisebb elfingott varázslat után is megjelent a varázscsendőrség (ha nem volt kiváltott engedélyed), na ebben a városban a temető hemzseg az élőhalottaktól és vámpíroktól, a csatornarendszerben egy ősöreg beholder tanyázik a kultuszával, az elhagyatott házakban lichek szövögetik terveiket, és amúgy a legközönségesebb kalandozó/zsoldos/tolvaj/akárkicsoda, akivel összeakadhatsz ellenfélként, minimum 10-12. szintű... oké, tudom, kell a kihívás a játékosnak, de ez bizony sokat elvesz a játék realitásából. Irenicus sztorija pedig... Sarevoc valahogy ezerszer karizmatikusabb volt.

    Ugyanakkor tény, hogy a BG2 nagyobb, profibb, több varázsholmi, alkasztok választási lehetősége, magasabb szintkorlát, az AD&D klasszikus bestiái (sárkányok, lichek, beholderek, démonok stb.), plusz elmehetsz Mélysötétbe is, és nem utolsósorban ott vannak a zseniális NPC szövegelések (Jan Jansennel és a fehérrépa mániájáával az élen.) Szóval, papíron jobb a BG2, de valahogy a hangulat... az nekem az 1-ben volt az igazi.

    De mondom, ízlések és pofonok, nem vitának/trollkodásnak szántam :R

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák