Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #14 üzenetére

    Ez már folyamatban van. Trump pedig nem végrehajtó, csak amerika jelenleg vérmesebbik oldalának a fő bábúja. Ami most történik Kínával, az nem Trump műve, hanem az őt felemelő republikánus adminisztrációé. ( Szerintem )

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #37 üzenetére

    Így van, de legkésőbb a 2000-es évek elején, amikor az európai agyat lecsapolva, a globális európai nagyvállalatokba bevásárolva magukat, és rengeteg szabadalmat ellopva elkezdték felfejleszteni az iparukat. Addig semmi gond nem volt, amíg mi Siemens alkatrészt küldtünk meg Mercedest, ( ezekben a cégekben is többségi tulajdonosok már... ) ők pedig Vifon levest, és gumi papucsot. Mostmár mindenre van legalább 100 különböző minőségű kínai alternatíva, amit visszaküldenek export formájában a kontinensre, és megölik vele a helyi kis- és nagyvállalatok termékeit. Már nem csak hajón, meg repülőn érkezik a cucc, de megállapodtak az új selyemútban is pld a magyar kormánnyal, ami Belgrádtól egészen Budapestig, Európa szívéig löki a cuccaikat. Nem jó ez így, azaz majd 5-10 év múlva látjuk, mennyire nem. :N

  • szkaroly

    senior tag

    válasz vicze #103 üzenetére

    Az hogy le tudja gyártani még nem jelenti hogy el is tudják adni.

    Poco X3 Pro

  • #88470784

    törölt tag

    válasz vicze #114 üzenetére

    Amúgy érdekes, hogy ez az állami befolyás és pénzelés nem merül fel pl a Tesla esetében.
    Mióta is volt totál veszteséges a cég mióta megalakult? 15 évig?
    Melyik piaci alapon műkődő cég engedheti ezt meg magának úgy, hogy a folyamatos veszteség termelés mellett olyan miliárdokba kerülő projektekre szórja a pénzt amiből soha egy cent haszna nem volt vagy lesz.
    Közben csak állami cégek voltak a megrendelői (Nasa stb)

    Nemzetbiztonsági alapon, mert az amerikai állam pénzeli nem lenne szabad tesla kocsit sem venni.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #114 üzenetére

    "A német hatóságok folyamatosan forráskód szintig átvilágítják őket. Szóval mit nem engednek?"

    Mi USA-Kína háborúról beszélünk, nem német hatóságokról, aminek a keretein belül például a cég tulajdonosának pénzügyi vezetője ( aki egyébként a lánya is ) házi őrizetbe került többek között iráni ipari kémkedés miatt, amit ellen sem a Huawei, sem a kínai rezsim nem lázad immáron második éve. A hölgy még mindig fogságban van. A cég mindig mindent hevesen tagad, de sosem ad lehetőséget önmaga tisztázására, az amerikai hatóságok VALÓDI átvilágítását, amit pld megtettek a ZTE-vel is ( mert ők engedték ) megtagadják.
    Ez miért szükséges, ha nincs semmi titkolnivaló? Igen, azért!

    "Nincs jelen a tőzsdén. Huawai ZRT és a dolgozók birtokolják a részvényeket. (Vagy elhiszed vagy nem, ez mindenki maga eldönti.)"

    Tehàt tőzsdén jegyzett cég, aminek a részvényeit a beltagok birtokolják. Ha nem lenne tőzsdén jegyezve, nem lennének részvényei. :R

    "Mivel nincsenek tőzsdén így nem kötelesek, DE ennek ellenére adnak ki, éves nem részletes jelentést."

    Ennek a komolyságát remélem még te is érzed! Mivel semmivel nincs alátámasztva ez a "nem részletes jelentés", így én is írhattam volna, zero, azaz zero használati értéke van a pénzpiac szereplői, vagy bárki számára. Azt írnak bele, és azt hagynak ki belőle, amit csak akarnak! Ebben a formában értelme sincs, max egy újabb PR eszköznek a felel meg a gyártó oldaláról.

    "Megsúgom mind a két EU cégnek ez a húzó nyertséges üzletága."

    Hangosan is mondhatod, de ebben senki sem kételkedik. A cég mint sikeres hálózatépítő évtizedek óta a piacon van, a lakossági üzletág csak egy új láb lett volna a nyugati világba az informatikai eszközök osztására.

    "Mellesleg az utóbbi két cég szerinted mekkora lobbit csinál és pénzeket öl a lefizetésekbe."

    Ezek szerint -nem csak szerintem- hanem a jelenlegi állás szerint is a Huawei sokszorosan több pénzt ölt a lefizetésekbe, hiszen teljesen beették magukat a nyugati hálózatfejlesztésbe már a 4G-nél is, a cél pedig nyilvánvalóan az 5G hálózatok felügyelete nyugaton. Országon belül egyébként ők azt már rég lezsírozták, amiért most az USA-t ekézik:

    -Külföldi cégek NEM nyúlhattak a hálózati kiépítésekhez. ( USA-t ezért ekezik most, hiszen nekik mint szuperhightech hálózatfejlesztőknek úgy gondolják hogy alanyi jogon jár az Egyesült Államok! )
    - A Google legtöbb szolgáltatását kitiltották az országból
    -A helyi felhasználokról tárolt felhő-, és egyéb adatokat tartalmazó serverparkjait országon belül kényszerítették.
    - Rengeteg amerikai szoftvert, applikációt kitiltottak, mert szerintük veszélyes, nemzetbiztonsági kockázat, de bizonyítékot nem tudtak, és nem is akartam felmutatni ellenük, csak megnyomták a piros gombot.
    Most pedig ott tartunk, hogy dühösen verik az asztalt, jogokat követelnek, es bizonyítékot a kémkedés vádjaira, de be nem engednek tekinteni az USA részéről senkit a vállalat működésébe, miközben a GMS-ért lobbiznak, és a többi olyan applikációért, amiről úgy nyilatkoznak, mintha legalábbis alanyi jogon járnának az eszközeikre.

    Akkor hogy is működik ez? Ők otthon tilthatnak mindenféle indoklás, bizonyíték nélkül, de ha őket tiltják le ugyanezen indokokkal ugyanezen szoftverekről az szerintük mindent alá ás, és etikátlan?

    Ugyan kérem, ha valaki krvának áll, ne rimánkodjon ha b@sszák, mert így csúnyán kettős mérce!

    [ Szerkesztve ]

  • Ezekiell

    veterán

    válasz vicze #164 üzenetére

    FB, Google és a többi szolgáltatás azért vannak blokkolva, mert nem felelnek meg a helyi törvénykezési szabályozásnak, saját döntésük alapján, amennyiben megfelelnek neki, nyugodtan szolgáltathatnak ott

    A Huawei azért van blokkolva az USAban és USA által, mert nem felel meg a helyi törvénykezési szabályozásnak, saját döntésük alapján, amennyiben megfelelnek neki, nyugodtan szolgáltathatnak ott.

    Ugye milyen egyszerű? :)

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz vicze #173 üzenetére

    - Iráni szankciók megsértése -> büntetés miatta
    - nem engedik a US vizsgálatot, nem engednek betekintést a rendszereikbe -> szankciók, national security risk-nek nyilvánítják
    - folyamatban lévő vád: racketeering and theft of trade secrets, Huawei cáfol, de nem működik együtt
    Ezen felül az se segít (lol) hogy a kínai állam tulajdona a Huawei.

    Gondolom látható, hogy a Huawei mit tehetne az enyhébb légkörért, ami a szankciók feloldását eredményezheti.

    És még egyszer: az USA azzal üzletel, akivel akar. Nincs eredendő joga a Huaweinek semmihez se az USAban és az USA patentekkel. És még mindig igen vicces számonkérni a "fair trade"-et az USA-n, amikor Kína ugyanezt nem engedi Kínában.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #164 üzenetére

    A személyeskedést el se kezd légyszi, mert nem az én szintem, nem fogunk beszélgetni a továbbiakban semmiről, ha másként nem fog menni. Én mindent leírtam ezzel kapcsolatban amit szerettem volna neked, a többi a véleményem szerint csak köpönyegforgatás. :) Kínával kapcsolatban te legitimmé próbálod tenni azt a kettős mércét, hogy nekik szabad, mert egy rezsimről beszélünk, amerikának meg nem, mert az jogállami státuszú. Az USA ugyanazokkal az eszközökkel támadta be őket, amiket ők otthon gond nélkül alkalmaztak, erre hangosan verik az asztalt, hogy nem azt kapják, ami szerintük nekik alanyi jogon jár. Tehàt otthon ők rezsimként működhetnek, de országon kivül, amerikai érdekszférában szerintük nekik jogaik vannak, ha a saját fegyverüket fogják rájuk? WHY? Nagy tévedés azt feltételezned, hogy az Apple megfelel nekik, mert hasonló helyzetbe került mint a Google, pld a szerverparkokkal, vagy az Apple Maps megjelöléseivel, kitiltott applikációkkal, őket is ugyanúgy belekényszerítik bizonyos dolgokba, különben nem kereskedhetnének az országban. A Xiaomival pedig hiába próbálod összemosni a Huaweit, ők nyílt lapokkal játszanak, és valószínűleg kapnak állami pénzeket ők is, mivel a rezsimben minden jelentősebb piaci szereplő közvetlen a kormányzatba van drótozva, és onnan mozgatva. Csakhogy a Xiaomi nem épít hálózatokat, így hiába ismeretes az európai fogyasztónak legalább annyi ideje, mint a Huawei brandelései, az elmúlt 5 éves teljesítményükből a kontinensünkön szépen làtszik, kire mekkora "figyelmet" fordított a kínai kormányzat! A Huawei lakossági üzletága szinte a semmiből nőtt ki egy átlag európai szem számára, amit ők láthattak az nagyjàból annyi, hogy a hulladék P7 széria ( 2015 ) után a cég nagyjából repülő rajtott vett a terjeszkedésben. A rohamtempójú dollármilliárdokon véghez vitt fejlesztések ( pld Kirin Chip dizájnolás ), a végtelen pénzen felépített PR tevékenységek, és a teljes európai hálózat kiépítése orszàgonként ( szervízhálózat, disztribúció, üzletek, support ) 3-4 év ( 36-48 hónap! WOW ) leforgása alatt mind azt mutatják, hogy a rezsim pár évvel ezelőtt belenyúlt a vállalatba, és végtelen anyagi erőforrást tolt alá! A Xiaomival mi a helyzet a kontinensen? Egy egyenletesen, és egészségesen növekvő céget látunk, ami sok év európai jelenlét után még mindig ott tart, hogy a szolgáltatókhoz szeretne minél több modelljével bekerülni, az európai infrastruktúrájuk pedig továbbra is nevetséges a klasszikus ( Apple, Samsung, Sony ) brandekhez képest, ami teljesen érthető, hiszen utóbbiaknak évtizedeik voltak arra, hogy megvessék a lábukat a kontinensen. A Huawei a kínai rezsim faltörő kosa a nyugati világba, amit "bizonyíték híján" lehet tagadni, de SZERINTEM pont felesleges. Minden szemünk előtt látható történés azt támasztja alá, hogy a kínaiak nyugati mestertervének kulcsszereplője a vállalat.( a hálózati üzletág miatt ) Szerintem fontos az egészséges verseny, és sajnálnám ha egy olyan szereplő, mint a Huawei kikerülne a nyugati körforgásból a lakossági üzletágával, hiszen jó dolog hogy itt vannak, de ahogy a cikk is fogalmazott: Járulékos veszteségnek tekinthető.

    [ Szerkesztve ]

  • #95462144

    törölt tag

    válasz vicze #164 üzenetére

    "FB, Google és a többi szolgáltatás azért vannak blokkolva, mert nem felelnek meg a helyi törvénykezési szabályozásnak, saját döntésük alapján, amennyiben megfelelnek neki, nyugodtan szolgáltathatnak ott. Pl. Apple és Microsoft megfelel és az ég világon semmi problémája nincs velük Kínának."

    Azért mielőtt ilyeneket írsz egy picit olvass utána, mert totálisan rosszul tudod.
    [link]

    Üzleti szegmensben meg azért eléggé nehéz az MS-t vagy az Applet megkerülni szoftveresen.

    Az átvilágítás pedig eléggé fontos, hogy az adott céget jelen esetben a Huaweit milyen szinten támogatják és, hogy az anyagi forrásokat, honnan kapják. Ha ez követhetetlen, akkor a bizalom is megkérdőjelezhető.

    "Szerinted ha lenne bizonyítékunk nem lobogtatnák, hogy ne itt van kémkednek a mocskok?"

    Be lett adva a vádirat és az, hogy ezt nem hozzák jelenleg nyilvánosságra az azért van, mert ez nemzetbiztonsági ügy.
    Vádiratot meg csak bizonyítékokkal lehet benyújtani.

    Szóval javaslom, hogy olvassgass utána, mert nagyon sok a tárgyi tévedés a részedről.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz vicze #205 üzenetére

    A kettős mérce ott van, hogy ha az USA csinálja ugyanazt, mint Kína akkor az 100%-osan elfogadható, mert???

    Milyen ugyanazt, miről beszélsz te egyátalán?

    Belinkelnéd, hogy milyen büntetést kapott, mivel nem találok erről semmit
    Szankciók az USAtól ugyebár. Szankciókat egy szuverén állam bármilyen okból bárkire kivethet. Lásd Kína most az usztrál marhahúsra. Ott is sírsz, hogy "csúnya Kína"?

    Erre bármilyen link esetleg, mert én csak ilyet találok, amivel teljes hozzáférést ajánlottak.
    Vagy direkt csúsztatsz, vagy csak nem érted a cikket. Tessék újra elolvasni: csak licenszelést ajánlottak fel, az marhára nem ugyanaz.

    Továbbra is bizonyítékot kértem a vádakra
    Tőlem? Menj a US State Departmenthez, vagy egyenesen Trumphoz, hajrá. Be van adva a vádirat, várd ki szépen az eljárást, ne szaladj annyira.

    Mint írtam és linkeltem Huawei ZRT és a dolgozók tulajdona.
    Már megint csúsztatsz minimum. Itt a pontos leírás. Figyelmedbe ajánlom ezt a részt:
    The union has no influence over the company’s business operations
    Tehát bár elvben, papíron a dolgozók tulajdona, de valójában nem, semmi beleszólásuk a cég döntéseibe és stratégiájába. Hogy egyszerűsítsem neked:
    Az autód papíron a tied, de a szomszédod vezeti, oda ahova akarja, úgy ahogy akarja, te maximum beülhetsz mellé, de semmi beleszólásod semmibe. Így érted?

    csak helyesbítem a nem kevés baromságot
    Nemnem, te csak csúsztatsz folyamatosan, újra és újra. Legalább ne akarnád magad az igazság bajnokának beállítani... :U

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz vicze #209 üzenetére

    Tehát nincs
    Folyamatban lévő vádeljárás, titkosított anyagokkal, további titkosított hírszerzési jelentések - de te TUDOD hogy nincs. :C

    A licenszelés pedig a jelen állapotot adja csak maximum oda, és CSAK azt a részét, amelyiket a Huawei akarja. Ugye érted, hogy ez miért nem segít egyátalán a security concernökön, és miért nem "teljes hozzáférés"?
    Bármelyik általam írt kódból csinálok neked olyat, amit lehet licenszelni, de fingod se lesz, hogy az én kódom, ami az én eszközeimen fut, mit csinál és hogy.
    Szóval megintcsak: ez nem érv.

    Érdekes, a komment többi részére sunnyogsz. Nem meglepő...

    #210) mizoli Egyszerűen csak nem értem, miért akar pár ember ennyire elvakultan védeni egy céget, amihez semmi érdeke nem fűződhet. A cégek nem a barátaink, se le szarnak minket, csak a profit a fontos nekik - szóval így védeni valamit nekem minimum disszonáns. Arról nem is beszélve, hogy a Huawei az utolsók egyike, akit védeni kellene. Bár ha Kína rajongó valaki, akkor hajrá, de akkor az észérvek tényleg feleslegesek.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #208 üzenetére

    Közellenség? Jézusom. :Y Kérlek ne akard mártírrá avatni magad, én mindösszesen arra figyelmeztettelek, hogy ha hülyézed a másikat, akkor részemről off-os a véleménycsere. Amikor én javítottam a félre tájékozottságod, amivel "másokat szeretnél helyesbíteni", akkor én nem illettelek semmilyen jelzővel. :) Ehhez tartsd magad a későbbiekben is velem szemben légyszi, és akkor eldiskurálhatunk bármelyik cikk alatt! :R

    Meg úgy összességében, látom az indulatokat néhány hozzászóló mögött a másikkal szemben. Nem ér ennyit a beszélgetés, ha pusztán nem egyező véleményeken berágunk, és elindul a személyeskedő piszkálódás.

    Én mindenestre remélem, hogy a nyugati hálózatokból egyre inkább ki fog szorulni a Huawei, még ha ez azzal is jár, hogy esetleg lassul a bevezetés üteme, és jó lenne ha a cég lakossági üzletága életben maradna a kontinensen akár "kopasztott tyúk" formájában is, de ahogy látom, már bejelentkeztek a helyére a hazai nagyok. ( Realme/Oppo, és a Xiaomi ) Olyan gyorsan történik minden, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Lehet h év végére már természetesebb dolog lesz itthon Oppo telefont vásárolni szolgáltatótól, mint Huaweit? :))

    [ Szerkesztve ]

  • #95462144

    törölt tag

    válasz vicze #208 üzenetére

    A 2009-es kínai tüntetéseknek ehhez, akkor semmi köze nem volt ugye? Csak véletlenül nem elérhetőek azóta? Akkor a tüntetéseket sem azon szervezték le ugye? A google szerinted miért van tiltva? Mert nem tudták az adatokat a kínaiak 100%-ban szűrni és kontrollálni.

    De az remélem meg van, hogy egy hivatalosan is kommunista rezsimről van szó, ahol mind a szólásszabadság és minden ehhez köthető információáramlás szabályozva van diktatórikus módon. Aki meg ellenkezik, az meg szépen mehet átnevelőtáborokba szocializálódni.

    És egy olyan cég kapcsán, ahol bizonyítékokat találnak a kínai kormánnyal való együttműködésre az egyértelműen nemzeti érdekeket sért. És nyilván nem fognak minden birtokukban lévő információt megosztani, ezt ugye csak viccből írtad, mert ez egy hatalmas paradoxon.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz vicze #227 üzenetére

    "A kérdés továbbra is az, hogy van-e a Huawei eszközökben kémsoftware"
    :N

    A kérdés az, hagyják -e domináns hatalommá válni Kínát, aki aztán az egész világ fejére nőhet. Szerintem.

  • strogov

    senior tag

    válasz vicze #227 üzenetére

    "amennyiben a forráskódszinttű ellenőrzés számodra nem elég akkor nem tudok segíteni"

    2020 van. Már az amcsik se szórakoznak szoftveres "kiskapukkal" nemhogy a kínaiak.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz vicze #231 üzenetére

    Nem követtem annyira a hozzászólásaid most, de akkor értelek, és ilyen szempontból nézve én vagyok igazságtalan és célorientált kissé. Nem mozgat túlzottan a dolog jogi oldala, a végeredmény érdekel. Csinálják a jogot ehhez megfelelőre, ha esetleg még nem lehet eléggé beléjük kötni! Szerintem mondjuk lehet, mert nyilvánvaló, hogy a Huawei-nek a kínai törvényeket be kell tartania, ami mindenképpen komoly nemzetbiztonsági kockázat.

    Ricardo: Egyértelmű, hogy nem fekete-fehér a kérdés, de számomra az is, hogy sokkal inkább a sok szempontból gáz, de mégiscsak egy élhető életmódot képviselő USA maradjon a világban a domináns hatalom, minthogy a diktatúra Kína váljon azzá. Én speciel Európai Egyesült Államokat szeretnék, valami Usákiához hasonlót, csak jobbat.

    [ Szerkesztve ]

  • strogov

    senior tag

    válasz vicze #231 üzenetére

    "HW-t SW vezérli, anélkül csak egy darab fém"

    A HW-t a gépi kód vezérli úgy ahogy azt a hardver tervezője szeretné. Egy 8086-os assembly-ben egy MOV utasítás különböző gépi kódra fordulhat, mert eltérő funkciója lehet attól függően, hogy mi áll mögötte. Sőt adott érték adott helyre mozgatása önmagában jelentéssel bírhat. A gépi kód funkcióját csak a hardver ismeretében lehet definiálni, önmagában nem jelent semmit.
    MOV AX, 12h utasítás lehet teljesen ártalmatlan, de indíthat atomtámadást is. Ez a kódból nem derül ki. Még az sem, hogy van AL és AH, az meg pláne nem, hogy az érték milyen logika szerint kerül egyikbe és másikba. Nyilván 8086-on ez ismert, de egy ismeretlen hardver ismeretlen logikával működik. Egy ARM soc-on nem fog futni egy x86 gépi kód, mert eltérő felépítésűek.

    Ha magasabb szintű nyelvekről van szó, akkor a fordító viselkedése is fekete lyuk ha az nem nyílt forrású. Egy custom compiler azt csinál amit akar, azt tesz bele kódba amit akar.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz vicze #205 üzenetére

    Nem 100% elfogadható, hanem 95-99% elfogadjuk, a kettő azért nem ugyanaz. Inkább USA l*****t a popókába, mint kínait vagy oroszt.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • Bencen

    lelkes újonc

    válasz vicze #287 üzenetére

    Nekem a legnagyobb bajom velük, hogy a pénz többet ér az ember életénél, múltkor olvastam egy Virginiai(?) teflongyárról, ami pénzspórolás miatt nem túl etikusan helyezte el a hulladékát, és hát nem kevés ember egészsége romlott emiatt. Ez csak egy a tengerben, de ott valahogy ez nem számít nagy dolognak. Ha nincs pénzed, akkor nem jutsz el orvoshoz, mert a gatyádat is ráfizeted. A fizetések 30 éve nem nőttek többet az inflációnal, ehhez képest a CEO-k fizetése ugyanennyi idő alatt 700%-al nőtt, átlagosan a cég átlagos jövedelmének 300-400 szorosát keresik meg, miközben már brutálisan magas így is a munkanélküliség, és ez csak tovább nő...

    Multkor néztem egy TED előadást arról, hogy kínában volt egy tüntetés, hogy a hongkongi állampolgárságot egy választóbizottság döntené el, de a számuk (a bizottságé) a hong kongi lakosság 0.1%nál kevesebb, vagyis nem túl reprezentatív. A tüntetés okát nem csak ez adta, hanem az, hogy azt is szelektálnák, hogy ki kerülhet egyáltalán be a bizottságba, így eléggé látható hova vezet ez. A vicces, hogy ezt a taktikát az amcsiktól vették, akik pont az elnökválasztásnál játszák ezt, mivel a kampányodat te állod, vagyis a pénzes réteg, akiknek benyalnak a politikusok, döntik el, hogy ki lesz az akit majd a plebs választhat, így betonozva be az érdekeiket.

    Tehát a lényeg, hogy a pénz beszél, és a nyugati kultúra bizonyítottan egészségtelen az állandó pörgéssel, stresszel, magunk kizsákmányolásával, és borzalmas mennyiségű feldolgozott "ipari hulladékkal" amit van aki ételnek mer nevezni. De látom, hogy kinek éri meg ez a fajta életmód, csak nem annak aki műveli.

  • Fall-N

    veterán

    válasz vicze #287 üzenetére

    Az az igazság, hogy a mi szempontunkból egyik hatalom sem jó, csak annyi talán a különbség, hogy egy átlag embert talán jobban békén hagynak otthon érvényesülni az USA-ban, mint Kínában. Na ez itthon sincs meg. De ettől függetlenül még sok mocskos dolog van, az említett egészségügyük is az. Ettől függetlenül a saját hatalmi és gazdasági érdekeik vannak előtérben, de nem mint a nemzet hanem a hatalmi körnek az érdeke. Az átlag ember mindkét helyen csak eszköz.

    Ahogy írták előttem, hazánkban az emberek nem változtak meg és a szemléletük sem, attól hogy papíron volt egy rendszerváltás. Az is hogy valósult meg? Hát nem nyugati, demokratikus módon. De így vagyunk szocializálva, hogy ne is legyen egy erős polgári réteg, akit nem lehet manipulálni és nehogy magához vegye az irányítást úgy hogy kivágja az egész bagázst az érdekembereikkel együtt.

    Egységes Európai közösség sem lesz, mert túl sok a történelmi és az országok közötti ellentét. Rátesznek egy lapáttal a politikusok is, így rögtön negatív lesz a megítélése az országunknak.

    A legfontosabb meg az, hogy hasonlóan a cégekhez egyik országot sem szabadna hagyni, hogy szuperhatalom legyen és ekkora ráhatása legyen más országokra. Kordában kéne tartani őket. Egyik sem jó ha túl nagyra és befolyásosrs nőjön.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz vicze #306 üzenetére

    +1
    És ha egy cég elveszít egy ekkora megrendelőt az gyengíti a céget.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Fuxosbömis

    tag

    válasz vicze #306 üzenetére

    “Azt pedig az "USA jó megmutatja" hír rajongói sajnos telejsen elfeljtik, hogy ezzel semmi más nem érnek el, minthogy Kína a saját félvezető gyártását felfuttassa, nagyon rövid idő alatt.”
    Lopással, hazudozással meg nagyotmondással chip gyártást felfutatni nem lehet. Ha lehetne, már rég megtették volna. A kínai cégek abból élnek, hogy a piac nagysága miatt sok mindent elnéztek nekik. Ennek lassan vége.

  • Fuxosbömis

    tag

    válasz vicze #310 üzenetére

    14 nm...megvettek valahol egy leszerelt gyártósort. Rég röhögtem ennyire egy hozzászólason. :C :C :C

  • Fuxosbömis

    tag

    válasz vicze #312 üzenetére

    “A hülye nyilván én vagyok...”
    Ez elég egyértelműen kiderül. ;] Végre nem beszélsz félre.

  • Schuler888

    senior tag

    válasz vicze #339 üzenetére

    A SMIC semmilyen usa ceg szabadalmat nem veszi igenybe a lapkai keszitese soran? Mind teljesen egyedi technologia? Hmm.. ha igy van akkor tenyleg kivancsi leszek hova lovik be magukat

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • _cHAos_

    aktív tag

    válasz vicze #306 üzenetére

    "Azt pedig az "USA jó megmutatja" hír rajongói sajnos telejsen elfeljtik, hogy ezzel semmi más nem érnek el, minthogy Kína a saját félvezető gyártását felfuttassa, nagyon rövid idő alatt."

    Ezt arra érted, hogy megközelíteni sem fogják azt a teljesítményt jópár generációig? (Ez teljesen nyilvánvaló) A TSMC a világ legnagyobb félvezető gyártó cége a 20. század végétől, a Simc-ről még nem is halottam, a kit érdekel kategória a TSMC-vel összevetve. :)

    [ Szerkesztve ]

  • nyisziati

    veterán

    válasz vicze #389 üzenetére

    Csinálhattak VOLNA, de ez valahogy elkerülte a figyelmüket. :DDD
    Na ezért tartanak ott, hogy lassan az Elephone, BlackView, HomTom, Doogee stb. is több telefont ad el, mint ők. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák