Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz pusszycat #2 üzenetére

    A ritkafém nem ázsiai sajátosság, ahhoz mas kontinenseken is hozzá lehet jutni. Az elmúlt évtizedekben Kína magára vállalta ezt az ellátást, hatalmas üzlet van nekik benne, sok pénzzel! Ahogy menekülnek a nyugati gyártók Kínából Vietnámba, Indiába összeszereltetni, úgy növelik a ritkafémek bányászását pld Afrikában, Dél-Amerikában is. Ez mindegyik kétélű fegyver, ugyanis ahogy csökken a kínai összeszerelés kitettsége a nyugati cégeknek, úgy fájdalmasabb Kínának is a kieső pénz, és az előbb utóbb munkanélkülivé váló százezrek foglalkoztatása. A bányászattal ugyanez a helyzet, a nyugat felturatja másokkal máshol talán drágábban, de Kína meg hoppon marad a kitermelt nyersanyaggal, ha többé már nem tőlük veszi. Arról nem beszélve, h ebben az esetben ez a hanyatló iparág is termeli majd a munkanélkülieket.

    https://magyarnemzet.hu/kulfold/csokken-a-ritkafemek-kitermeleseben-a-kinatol-valo-fuggoseg-7849166/

  • Essentials

    aktív tag

    Érdekes lesz látni, hogy az év végere beharangozott Kirin csúcs chipszettel így mi fog történni? Vagy a Mate 40 széria is 990-et fog kapni, mint a tavalyi Mate30? :N a SIMC nevű kínai vállalatba ( TSMC alternatívája ) állítólag több milliárd dollár öl a kommunista rezsim jelenleg is hogy felfejlessze, de a technológiájui jelenleg még a 10nm-es csíkszélességen stabil, a 7nm-t gyártják ugyan, de nem nagy mennyiségben. Viszont itt az a kérdés, h ez minőségben megfelel-e a Huaweinek, illetve az 5nm-t idénre elbukják amerikai szabadalmak híján.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz pulyka jocó #5 üzenetére

    Igen, jelenleg azok. És Kína bejelentkezett erre a szerepre. Mindegy hogy alakul, ennek most kell megtörténnie, ugyanis az idő a kínaiaknak dolgozik az 5G hálózati kiépítésekben. Amerika felébred Csipkerózsika álmából, és érzi már azt a kínai fenyegetést a nyugati világban, ami eddig szőnyeg alatt lopódzott, hangtalanul. Egy bohócnak tartom Trump-ot, de a republikánus adminisztráció, ami mögötte áll, nagyon helyesen tette hogy végre felvette a kesztyűt, és egyáltalán felismerte, mekkora fenyegetést jelent a nyugat számára Kína a mostani formájában. Adok-kapok, és fájdalmas veszteségek lesznek mindkét oldalon, de ezt az összecsapást nem lehet tovább húzni, és aludni felette. Kína ( a Huawei-jen keresztül ) az elmúlt évtizedekben betört a nyugati hálózati piacra, és már az amerikai kontinenst készült bevenni ezen a téren úgy, hogy a helyi cégeket ( Pld. Cisco, Ericsson ) lehetetlen helyzetbe sodorva alulígért minden tenderen, a konkurensek egyszerűen nem tudtak a kínaiak ajánlataival versenyezni. Nem csak technológiai előnyről volt itt szó, hanem arról, hogy a kommunista rezsim faltörő kosként irányítja a Huaweit, a cég pár év alatti felemelkedése is állami végtelen pénzeken történik jelenleg is. A cégvezető egyébként egy ex pártkatona, aki magánvállalatként irányítja a céget, joystick-kal a hátán, amit pedig a nagytestvér kapcsolgat. A hálózatok felügyelete a kulcsa a nyugati világ irányításának. Amerika kapcsolt, és felvette a kesztyűt, a kínaiak pedig úgy tesznek, mintha nem lenne itt semmi látnivaló, pedig nagyon is van. Míg Putyin pezsgőt bontott hogy likvidálták a demokratákat az előző választásoN, addig a kínai néppárt átkozza a napot, amikor a republikánusok hatalomra kerültek az USA-ban, és elkezdtek hosszú távban gondolkodni, és beleköpni a sárgák mestertervébe. Mert azé a jövő, és a nyugati világ felügyelete, aki uralni tudja a technológiát, és ellenőrzés alá tud vonni bármilyen stratégiai fontosságú dolgot. Most sarkosítva ezen megy a huzavona. Az egyik mély mélyebbre ásna nyugaton, a végtelen pénzzel befogva minden entitás száját, teletömve a zsebeket, míg a másik felhorkant az álomból, és elkezdett a sarkára állni. Én a nyugati kultúrában hiszek, és ugyan a Huawei lakossági üzletágát sajnálom, mert szerintem is kell az alternatíva a piacra, hiszen ettől színesebb, de ahogy a cikk is fogalmazott: Ez csak járulékos veszteség, egy sokkal fontosabb ügy érdekében. :R

  • Essentials

    aktív tag

    válasz andor80 #7 üzenetére

    Erre nincs semmilyen információnk. Nem hiszem h afrikaiakkal felbányászatni annyival többe kerülne, vagy Dél-Amerikában. Ami a lényege a mondandómnak: Ez az üzlet elvesztése Kínának legalább annyira fájdalmas lenne, mint a nyugatnak. ( Akik már dolgoznak ezen egyébként. )

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #14 üzenetére

    Ez már folyamatban van. Trump pedig nem végrehajtó, csak amerika jelenleg vérmesebbik oldalának a fő bábúja. Ami most történik Kínával, az nem Trump műve, hanem az őt felemelő republikánus adminisztrációé. ( Szerintem )

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Eugene Roe #6 üzenetére

    Érdemes utánaolvasni, ki hogy menekül az országból, és hány százalékát helyezték át már most az összeszerelésnek a gyártók Indiaba, Vietnámba. Ez nem egy újdonság dolog, évek óta zajlik pont a trade war árnyéka miatt. A másik meg az, hogy az összeszerelés a kínai gazdaság motorja. Ha nem ott történik, vagy csökken ez a kitettség a nyugatiak számára, az Kína számára munkanélküliséget, és a GDP bedőlését jelenti, ergo a komplett gazdasági mutatóikra durva kihatással van, ha menekülnek a globális szereplők.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Ezekiell #21 üzenetére

    Szerintem nem, volt rá 8 kerek évük, ( és még előtte is ) szó szerint SEMMI-t nem tettek. Trump megválasztásával indult el a hajcihő.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Ezekiell #25 üzenetére

    Az lehet, de kiváncsi lennék, miként alakult volna mindez ( vagy nem alakult volna ) ha Hillary nyer 2016-ban a demokratákkal a háta mögött. Van egy sanda gyanúm, h ez most nem történne meg!

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Segal #26 üzenetére

    Én egyelőre azt látom, h Amerikának több jelenleg megvalósítható aduász van a kezében. Kína a világ összeszerelő műhelye, ez a gazdaságuk fő motorja. Amikben ők azonnali hathatós választ tudnak adni, az számukra is azonnali lábonlövés lesz. Szerintem csak "jelképes" dolgokkal fognak indítani, és tárgyalnának inkább. Az is lehet h Trump döntései is ebbe az irányba mutatnak. Belengette ezeket, mert jobb tárgyalási pozícióból akarnak indulni, így van miből visszavenni, ha valamit akarnak Kínától. Azt gondolom h a hálózatfejlesztési tiltás fix, de minden más megegyezés kérdése lehet. ( Közben az USA ezerrel dolgozik azon a háttérben, hogy meggyőzze a szövetségeseit a kínai hálózatépítés minimum felfüggesztéséről, és teleszórják lóvéval a Cisco-t, és az összes életképes nyugati céget a piacon. )

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Ezekiell #29 üzenetére

    Szívemből mondom, hogy utálom a sekélyes idióta Trump-ot, nem való elnöknek. De az az irány amit most elkezdtek a kínaiakkal szemben, az én szememben nagyon bátor, és szükségszerű, szóval minden rosszallásom ellenére azt érzem, hogy neki kell nyernie! Még kimondani is idétlen, de ők biztos hogy továbbviszik ezt a projectet. A demokratáknál meg lutri.

  • Essentials

    aktív tag

    Ezt nem szeretném. Mármint hogy vége szakadjon. Az az igazság hogy ez a dolog, ami most érlelődik a két szuperhatalom között, szükségszerűen meg fog történni a jövőben valamikor, ha nem most történik meg. Elkerülhetetlen hogy a jelenlegi kutya, és a posztra bejelentkezett új összeütközzön. Az idő viszont a kínaiaknak dolgozik, szóval az USA-nak most kell kihúzni a sárkány méregfogait, vagy később egyre nehezebb feladat lesz!

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Ezekiell #34 üzenetére

    Nézőpont kérdése, engem a belpolitikájuk európaiként pld kevésbé izgat. Viszont ez a trade warnak indult valami keményen érint minket is, azaz a jövőnket. Szóval az én szememben ez Nr1. kérdés, amit minden más jó/rossz döntés elé helyezek. Azt látom, h ezek elég tökösek ahhoz, hogy szembe merjenek kerülni ( a saját érdekükben ) a kínai érdekekkel.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #37 üzenetére

    Így van, de legkésőbb a 2000-es évek elején, amikor az európai agyat lecsapolva, a globális európai nagyvállalatokba bevásárolva magukat, és rengeteg szabadalmat ellopva elkezdték felfejleszteni az iparukat. Addig semmi gond nem volt, amíg mi Siemens alkatrészt küldtünk meg Mercedest, ( ezekben a cégekben is többségi tulajdonosok már... ) ők pedig Vifon levest, és gumi papucsot. Mostmár mindenre van legalább 100 különböző minőségű kínai alternatíva, amit visszaküldenek export formájában a kontinensre, és megölik vele a helyi kis- és nagyvállalatok termékeit. Már nem csak hajón, meg repülőn érkezik a cucc, de megállapodtak az új selyemútban is pld a magyar kormánnyal, ami Belgrádtól egészen Budapestig, Európa szívéig löki a cuccaikat. Nem jó ez így, azaz majd 5-10 év múlva látjuk, mennyire nem. :N

  • Essentials

    aktív tag

    válasz szkaroly #74 üzenetére

    Biztosan elkerülte a figyelmedet, hogy a Trade war kezdete óta, tehát 2018 év vége óta szopóágon van pld az Apple Kínában. Hol országos bojkottal próbálják elnyomni őket, mely egészen kormányzati szintekig ér, és odáig fajul hogy iPhone használó emberek az állásukat kockáztatják ha nem cserélik le a telefonjukat, vagy bérmegvonásban részesülnek minimum, hol extra adókkal sújtják a termékeiket, hol hetente hatósági ellenőrzésekkel túrják a cég helyi irodáit, üzleteit. ( 2019-ben pld az általános forgalmi adót felemelték a külföldi telefonokra, a belpiacosokon pedig 14%-ra csökkentették, stb ) Szóval a kínaiak bosszúja már tart jóideje, csak itt nem divat ilyenekről beszélni, hiszen minket Európaiakat ez egyáltalán nem érint... Most ugyanazzal fenyegetőznek, amit 2 éve művelnek, csak kibővítve.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Noukoum #97 üzenetére

    Ha a vád rágalom lenne, akkor Kína már rég engedte volna átvilágítani a Huaweit, ami egyébként egyetlen globális vállalatként magán kézben tartanak, és a tőzsdén is úgy van jelen, hogy nem lehet szabadon kereskedni a részvényeivel, illetve a cég üzleti eredményeiről, működéséről sem adnak ki nyilvános adatokat. A céget egyébként egy ex pártkatona irányítja. a Xiaomi pld a tőzsdén van, és átvilágítható pénzügyileg. A Huawei egyáltalán nem, aminek az az egyik oka, hogy így nem kell felfedni a belé öntött pénzeket, amivel kitömni a céget a rezsim. De ha jól sejtem a vállalat tulajdonosának lánya a második éve van házi őrizetben Kanadában, javítson ki valaki ha tévedek, és azóta elengedték, nem olvastam ezzel kapcsolatban híreket sehol! Ez is egy érdekes hozzáállás az ártatlanságukat hirdetve. Ha valóban úgy érzik hogy nem bűnös, miért nem "szabadítják ki" a kanadai fogságból? :U A varázslatos szárnyalásuknak Európában Kb 3-4 év alatt a legnagyobbak közé kerülve nem az a nyitja hogy annyira jók hogy eldobod az agyad, hanem főként az, hogy végtelen pénzeket költ a cég szponzoráció, marketingre. Mindent, és mindenkit készek "megvásárolni", aki vagy ami öregbíteni tudja a brandet az öreg kontinensen. Emellett persze remek termékeik vannak, de a termékek alap esetben nem lettek volna elegendőek ilyen brutális gyors, és hatalmas fejlődésre, ami a brandet illeti. A mesterterv a nyugati hálózatok felügyelete "lett volna" nekik, hiszen falakba ütköztek, az mellett pedig a lakossági üzletágban a kommunikációs eszközök terjesztése. Emellett ha már szabadkereskedelmet emlegetett valaki: Az vajon mennyire etikus, hogy a hálózatépítésben úgy nyertek tendereket sorra Európa szerte, hogy más kivitelezők számára vállalhatatlanul alacsony áron valósították meg a beruházásokat, amit szintén azért tehettek meg, mert "ál független cégről" beszélünk, ami a kormányzat irányítása, és folyamatos kontrollja alatt teszi a rá bízott feladatokat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    Trump kb abban dönthet egyedül, hogy a Netflix előtt ülve milyen fűszerezésű KFC csirke zsírja folyik végig a kacsóján a baldehinnel körbetekert francia ágyán. Persze túloztam, de remekül szemlélteti ez ebben a formában, hogy a fontos döntésekben mennyire független az elnökük. Amit Trump mond vagy tesz jelenleg Kínával kapcsolatban, az az amerikai kormányzat republikánus szárnyának döntése, nem Trumpé.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #114 üzenetére

    "A német hatóságok folyamatosan forráskód szintig átvilágítják őket. Szóval mit nem engednek?"

    Mi USA-Kína háborúról beszélünk, nem német hatóságokról, aminek a keretein belül például a cég tulajdonosának pénzügyi vezetője ( aki egyébként a lánya is ) házi őrizetbe került többek között iráni ipari kémkedés miatt, amit ellen sem a Huawei, sem a kínai rezsim nem lázad immáron második éve. A hölgy még mindig fogságban van. A cég mindig mindent hevesen tagad, de sosem ad lehetőséget önmaga tisztázására, az amerikai hatóságok VALÓDI átvilágítását, amit pld megtettek a ZTE-vel is ( mert ők engedték ) megtagadják.
    Ez miért szükséges, ha nincs semmi titkolnivaló? Igen, azért!

    "Nincs jelen a tőzsdén. Huawai ZRT és a dolgozók birtokolják a részvényeket. (Vagy elhiszed vagy nem, ez mindenki maga eldönti.)"

    Tehàt tőzsdén jegyzett cég, aminek a részvényeit a beltagok birtokolják. Ha nem lenne tőzsdén jegyezve, nem lennének részvényei. :R

    "Mivel nincsenek tőzsdén így nem kötelesek, DE ennek ellenére adnak ki, éves nem részletes jelentést."

    Ennek a komolyságát remélem még te is érzed! Mivel semmivel nincs alátámasztva ez a "nem részletes jelentés", így én is írhattam volna, zero, azaz zero használati értéke van a pénzpiac szereplői, vagy bárki számára. Azt írnak bele, és azt hagynak ki belőle, amit csak akarnak! Ebben a formában értelme sincs, max egy újabb PR eszköznek a felel meg a gyártó oldaláról.

    "Megsúgom mind a két EU cégnek ez a húzó nyertséges üzletága."

    Hangosan is mondhatod, de ebben senki sem kételkedik. A cég mint sikeres hálózatépítő évtizedek óta a piacon van, a lakossági üzletág csak egy új láb lett volna a nyugati világba az informatikai eszközök osztására.

    "Mellesleg az utóbbi két cég szerinted mekkora lobbit csinál és pénzeket öl a lefizetésekbe."

    Ezek szerint -nem csak szerintem- hanem a jelenlegi állás szerint is a Huawei sokszorosan több pénzt ölt a lefizetésekbe, hiszen teljesen beették magukat a nyugati hálózatfejlesztésbe már a 4G-nél is, a cél pedig nyilvánvalóan az 5G hálózatok felügyelete nyugaton. Országon belül egyébként ők azt már rég lezsírozták, amiért most az USA-t ekézik:

    -Külföldi cégek NEM nyúlhattak a hálózati kiépítésekhez. ( USA-t ezért ekezik most, hiszen nekik mint szuperhightech hálózatfejlesztőknek úgy gondolják hogy alanyi jogon jár az Egyesült Államok! )
    - A Google legtöbb szolgáltatását kitiltották az országból
    -A helyi felhasználokról tárolt felhő-, és egyéb adatokat tartalmazó serverparkjait országon belül kényszerítették.
    - Rengeteg amerikai szoftvert, applikációt kitiltottak, mert szerintük veszélyes, nemzetbiztonsági kockázat, de bizonyítékot nem tudtak, és nem is akartam felmutatni ellenük, csak megnyomták a piros gombot.
    Most pedig ott tartunk, hogy dühösen verik az asztalt, jogokat követelnek, es bizonyítékot a kémkedés vádjaira, de be nem engednek tekinteni az USA részéről senkit a vállalat működésébe, miközben a GMS-ért lobbiznak, és a többi olyan applikációért, amiről úgy nyilatkoznak, mintha legalábbis alanyi jogon járnának az eszközeikre.

    Akkor hogy is működik ez? Ők otthon tilthatnak mindenféle indoklás, bizonyíték nélkül, de ha őket tiltják le ugyanezen indokokkal ugyanezen szoftverekről az szerintük mindent alá ás, és etikátlan?

    Ugyan kérem, ha valaki krvának áll, ne rimánkodjon ha b@sszák, mert így csúnyán kettős mérce!

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Kamikaze75 #149 üzenetére

    Ez egyáltalán nem baj, a versenyhelyzet mindenkit jobb teljesítményre sarkall. Kína pedig az évtizedek során ipari kémkedéssel ellopkodott ötletekkel, szabadalmakkal,, felvásárolt nyugati aggyal ( nyugati munkaerő szàzezrével ) , bevásárolt nyugati cégekkel felvértezve is örömmel nyomkodta a piros gombot, szankcionált, ha nyugati termékekről volt szó a saját hazájukban. Amíg "összeszerelő ország" minőségben tetszeleghetnek, addig ugyan marad a szmogtól átláthatatlan égbolt a fejük felett, ugyanakkor a gazdaság is düböröghet tovább. Amint jelentősen megugrik az Indiába, Vietnámba, egyéb helyekre költöző cégek listája, úgy kezdhetik vakarni a fejüket az ennek okán felmerülő munkanélküliség, és a gazdasági visszaesés miatt, ami a jelenlegi "végtelen pénzük" egyetlen indikátora.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Doszkatech #177 üzenetére

    Senki sem állította hogy amerika nem kémked! Vagy ha igen, tedd már ide azt a megjegyzést légyszi, hadd nevessünk együtt! :D Itt nem erről szól a történet.
    Szerintem buta dolog okostelefon eladásokra felhúzni Amerika jelenlegi lépéseit, pláne úgy, hogy az Apple nagyjából a húszszorosa pénzt húzza be okostelefon eladásokból, mint a Huawei. A business a pénzről szól a nagyoknak, és a piac szereplőinek is, a nulladik mérőszáma egy vállalatnak a termékeiből kinyert profitja. Nem ez az oka annak, hogy Kína és Amerika most farkasszemet néz, az Apple továbbra is a nevető harmadik a piaci pénztorta maradékán bunyózó gyártókkal szemben. Nézd meg idén mi lesz a OnePlusból, Xiaomiból. Megcsillantották annak az igényét, hogy ők is szeretnének komolyabb bevételt realizálni a telefonjaikon. Az eladási darabszám egy szép marketing eszköz, mindenki a profitot hajtja. Vagy bevallottan, vagy burkoltan/titkolva, ez a sikerül elsődleges záloga. Én nem süllyeszteném le okostelefonokra a két szuperhatalom közötti csörtét.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #164 üzenetére

    A személyeskedést el se kezd légyszi, mert nem az én szintem, nem fogunk beszélgetni a továbbiakban semmiről, ha másként nem fog menni. Én mindent leírtam ezzel kapcsolatban amit szerettem volna neked, a többi a véleményem szerint csak köpönyegforgatás. :) Kínával kapcsolatban te legitimmé próbálod tenni azt a kettős mércét, hogy nekik szabad, mert egy rezsimről beszélünk, amerikának meg nem, mert az jogállami státuszú. Az USA ugyanazokkal az eszközökkel támadta be őket, amiket ők otthon gond nélkül alkalmaztak, erre hangosan verik az asztalt, hogy nem azt kapják, ami szerintük nekik alanyi jogon jár. Tehàt otthon ők rezsimként működhetnek, de országon kivül, amerikai érdekszférában szerintük nekik jogaik vannak, ha a saját fegyverüket fogják rájuk? WHY? Nagy tévedés azt feltételezned, hogy az Apple megfelel nekik, mert hasonló helyzetbe került mint a Google, pld a szerverparkokkal, vagy az Apple Maps megjelöléseivel, kitiltott applikációkkal, őket is ugyanúgy belekényszerítik bizonyos dolgokba, különben nem kereskedhetnének az országban. A Xiaomival pedig hiába próbálod összemosni a Huaweit, ők nyílt lapokkal játszanak, és valószínűleg kapnak állami pénzeket ők is, mivel a rezsimben minden jelentősebb piaci szereplő közvetlen a kormányzatba van drótozva, és onnan mozgatva. Csakhogy a Xiaomi nem épít hálózatokat, így hiába ismeretes az európai fogyasztónak legalább annyi ideje, mint a Huawei brandelései, az elmúlt 5 éves teljesítményükből a kontinensünkön szépen làtszik, kire mekkora "figyelmet" fordított a kínai kormányzat! A Huawei lakossági üzletága szinte a semmiből nőtt ki egy átlag európai szem számára, amit ők láthattak az nagyjàból annyi, hogy a hulladék P7 széria ( 2015 ) után a cég nagyjából repülő rajtott vett a terjeszkedésben. A rohamtempójú dollármilliárdokon véghez vitt fejlesztések ( pld Kirin Chip dizájnolás ), a végtelen pénzen felépített PR tevékenységek, és a teljes európai hálózat kiépítése orszàgonként ( szervízhálózat, disztribúció, üzletek, support ) 3-4 év ( 36-48 hónap! WOW ) leforgása alatt mind azt mutatják, hogy a rezsim pár évvel ezelőtt belenyúlt a vállalatba, és végtelen anyagi erőforrást tolt alá! A Xiaomival mi a helyzet a kontinensen? Egy egyenletesen, és egészségesen növekvő céget látunk, ami sok év európai jelenlét után még mindig ott tart, hogy a szolgáltatókhoz szeretne minél több modelljével bekerülni, az európai infrastruktúrájuk pedig továbbra is nevetséges a klasszikus ( Apple, Samsung, Sony ) brandekhez képest, ami teljesen érthető, hiszen utóbbiaknak évtizedeik voltak arra, hogy megvessék a lábukat a kontinensen. A Huawei a kínai rezsim faltörő kosa a nyugati világba, amit "bizonyíték híján" lehet tagadni, de SZERINTEM pont felesleges. Minden szemünk előtt látható történés azt támasztja alá, hogy a kínaiak nyugati mestertervének kulcsszereplője a vállalat.( a hálózati üzletág miatt ) Szerintem fontos az egészséges verseny, és sajnálnám ha egy olyan szereplő, mint a Huawei kikerülne a nyugati körforgásból a lakossági üzletágával, hiszen jó dolog hogy itt vannak, de ahogy a cikk is fogalmazott: Járulékos veszteségnek tekinthető.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz mjani1172 #181 üzenetére

    Azért vagyunk itt, hogy beírjuk az álláspontunkat, én sem várok senkitől egyetértést, és teljesen rendben van az is, ha valaki szerint "fals". :R

    Most utánanéztem, hogy működik ez náluk:

    "A Huaweit kizárólag a vállalat kínai székhelyű alkalmazottai birtokolják , aki a cégnél dolgozik Kínán kívül, nem vásárolhat részvényeket. A részvényesek azonban beismerik, hogy nem látják át a társaság felépítését, nem kapnak frissített információkat a részesedésükről, és nem rendelkeznek szavazati joggal sem! Harminchárom szakszervezeti tag kilenc jelöltet választ meg az éves részvényesi közgyûlésen való részvételre . A részvényesek osztalékfizetést kapnak, és a teljesítmény alapján bónuszokat tudnak realizálni. Béreiket szintén évente felülvizsgálják.
    A Huawei debütálása a nyilvános piacon a jövőben nem zárható ki teljesen ( szerintem de ), különösen, ha a társaságnak további tőkére van szüksége ( Arra ott a kormány. )
    Ami a Huaweiba történő beruházást illeti, jelenleg csak egy lehetséges megoldás létezik. Hogy osztalékot kapjon, a Shenzhenben található vállalat alkalmazottjának kell válnia, és a vezetésnek meg kell győzödni arról, hogy ön nem kém. Sok szerencsét."

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Gubu0101 #186 üzenetére

    Mint ahogy kína sem tudta ( akarta ) bebizonyítani, miért nemzetbiztonsági kockázat nekik a GMS országon belül? :) Az éremnek két oldala van, mindig.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz janeszgol #192 üzenetére

    Ez így rendben is van, viszont amit főzött, azt fogyassza jóízzel külföldön is. :)

  • Essentials

    aktív tag

    válasz janeszgol #191 üzenetére

    Azért mert rommá laggolt, az akkori Kirin chip, és Huawei szoftver köszönő viszonyban sem volt a csúcskategóriával, több sebből vérzett egy iPhone-hoz, Samsunghoz képest. Azt a minőségi ugrást, amit 2020-ban már egyébként bármelyik gyártó nyújtani tud a csúcstelefonjában nagyjából 2016-tól lehetett tetten érni a készülékeikben, ott kezdtek felzárkózni a nagyokhoz a P9 szériával. A P8-at sem tudnám mestermunkának titulálni, igaz csak lite van itthon belőle, ami természetesen nem csúcs széria, de elég retek készülék lett a véleményem szerint.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Ricardo #190 üzenetére

    A Google esszenciája a szoftvereiben van. Ha egy GMS-t kivágsz az országból, akkor a Google üzleti tevékenységeinek a javát vágod haza egy tollvonással. De nem csak a Google-ről szól a tiltás, megannyi olyan szoftver létezik, amit Kínából nem érhetsz el.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz janeszgol #198 üzenetére

    Országon kivül, főleg USA érdekszférában, nem Kína diktálja a szabályokat. Ez bebizonyosodott most is, pedig semmi más nem történik, mint amit a legnagyobb nyugalommal követnek el otthon. Majd lemeccseli egymás közt a két szuperhatalom, és a vége úgyis az lesz, hogy a sebzettebb vad enged a nyomásnak, és lazulhat minden. A végtelenségig nem lehet csinálni ezt a globalizált világban.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Ricardo #200 üzenetére

    Persze, viszont ha a saját országában ezt művelik az USA-val, akkor nincs abban semmi meglepő, ha országon kivül, nyugati érdekszférában ( Európa, Amerika ) is ezt kapja. Az USA semmit sem szab meg a szoftverekben, az már megint más tészta, h évtizedek óta nincs életképes alternatívájuk még egyelőre Kínában sem. Jelenleg ott tartunk, hogy Észak-Korea, Kína, Oroszország, meg néhány autoriter berendezkedésű állam vagy rezsim kormányzati szinteken tudja pótolgatni az amerikai szoftvereket, de az üzleti világra, a lakosság számára még mindig nem létezik alternatíva, amit fel tudtak volna mutatni használható formában.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz vicze #208 üzenetére

    Közellenség? Jézusom. :Y Kérlek ne akard mártírrá avatni magad, én mindösszesen arra figyelmeztettelek, hogy ha hülyézed a másikat, akkor részemről off-os a véleménycsere. Amikor én javítottam a félre tájékozottságod, amivel "másokat szeretnél helyesbíteni", akkor én nem illettelek semmilyen jelzővel. :) Ehhez tartsd magad a későbbiekben is velem szemben légyszi, és akkor eldiskurálhatunk bármelyik cikk alatt! :R

    Meg úgy összességében, látom az indulatokat néhány hozzászóló mögött a másikkal szemben. Nem ér ennyit a beszélgetés, ha pusztán nem egyező véleményeken berágunk, és elindul a személyeskedő piszkálódás.

    Én mindenestre remélem, hogy a nyugati hálózatokból egyre inkább ki fog szorulni a Huawei, még ha ez azzal is jár, hogy esetleg lassul a bevezetés üteme, és jó lenne ha a cég lakossági üzletága életben maradna a kontinensen akár "kopasztott tyúk" formájában is, de ahogy látom, már bejelentkeztek a helyére a hazai nagyok. ( Realme/Oppo, és a Xiaomi ) Olyan gyorsan történik minden, hogy az ember csak kapkodja a fejét. Lehet h év végére már természetesebb dolog lesz itthon Oppo telefont vásárolni szolgáltatótól, mint Huaweit? :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák