Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz pulyka jocó #5 üzenetére

    Igen, jelenleg azok. És Kína bejelentkezett erre a szerepre. Mindegy hogy alakul, ennek most kell megtörténnie, ugyanis az idő a kínaiaknak dolgozik az 5G hálózati kiépítésekben. Amerika felébred Csipkerózsika álmából, és érzi már azt a kínai fenyegetést a nyugati világban, ami eddig szőnyeg alatt lopódzott, hangtalanul. Egy bohócnak tartom Trump-ot, de a republikánus adminisztráció, ami mögötte áll, nagyon helyesen tette hogy végre felvette a kesztyűt, és egyáltalán felismerte, mekkora fenyegetést jelent a nyugat számára Kína a mostani formájában. Adok-kapok, és fájdalmas veszteségek lesznek mindkét oldalon, de ezt az összecsapást nem lehet tovább húzni, és aludni felette. Kína ( a Huawei-jen keresztül ) az elmúlt évtizedekben betört a nyugati hálózati piacra, és már az amerikai kontinenst készült bevenni ezen a téren úgy, hogy a helyi cégeket ( Pld. Cisco, Ericsson ) lehetetlen helyzetbe sodorva alulígért minden tenderen, a konkurensek egyszerűen nem tudtak a kínaiak ajánlataival versenyezni. Nem csak technológiai előnyről volt itt szó, hanem arról, hogy a kommunista rezsim faltörő kosként irányítja a Huaweit, a cég pár év alatti felemelkedése is állami végtelen pénzeken történik jelenleg is. A cégvezető egyébként egy ex pártkatona, aki magánvállalatként irányítja a céget, joystick-kal a hátán, amit pedig a nagytestvér kapcsolgat. A hálózatok felügyelete a kulcsa a nyugati világ irányításának. Amerika kapcsolt, és felvette a kesztyűt, a kínaiak pedig úgy tesznek, mintha nem lenne itt semmi látnivaló, pedig nagyon is van. Míg Putyin pezsgőt bontott hogy likvidálták a demokratákat az előző választásoN, addig a kínai néppárt átkozza a napot, amikor a republikánusok hatalomra kerültek az USA-ban, és elkezdtek hosszú távban gondolkodni, és beleköpni a sárgák mestertervébe. Mert azé a jövő, és a nyugati világ felügyelete, aki uralni tudja a technológiát, és ellenőrzés alá tud vonni bármilyen stratégiai fontosságú dolgot. Most sarkosítva ezen megy a huzavona. Az egyik mély mélyebbre ásna nyugaton, a végtelen pénzzel befogva minden entitás száját, teletömve a zsebeket, míg a másik felhorkant az álomból, és elkezdett a sarkára állni. Én a nyugati kultúrában hiszek, és ugyan a Huawei lakossági üzletágát sajnálom, mert szerintem is kell az alternatíva a piacra, hiszen ettől színesebb, de ahogy a cikk is fogalmazott: Ez csak járulékos veszteség, egy sokkal fontosabb ügy érdekében. :R

  • doooo

    veterán

    válasz pulyka jocó #5 üzenetére

    "de várom hogy Amerikának is fájjon végre valami"

    A koronavírus járvány eléggé fáj neki. Persze nem az elitnek, hanem a 40 millió munkanélkülinek. Van is miért örülni. Persze azt nem látom Kínának hol fáj ez annyira... hol érint ennyi embert mondjuk...
    Az egyik a kormánynak árt, a másik a tömegeknek. De te csak örülj. És még ők a "mocskosak"... Nem tudom mit gondolsz Kínáról, meg a Pártról... ők a világ urai?

  • helixP

    nagyúr

    válasz pulyka jocó #5 üzenetére

    "Mocskos nemzet".
    Hogy lehet egy egész nemzet mocskos? Minden egyes tagja? Lehetnek mocskos politikusai, vezetői, irányító, de egy egész nemzet?
    Az ilyen gondolkodás marha sok jóra vezetett az elmúlt században.

    vicze1: Klasszik diktatúra védés.
    Nehéz úgy egy demokratikus szabályokat be nem tartó játékossal szemben érdeket érvényesíteni, amikor a legkisebb probléma esetén már bújik is a demokrácia szabályai mögé, amit ő az év többi napján magasról leszar.
    Persze, nyilván kereskedelmi érdekek ütköznek, nem vagyok naív.

    Üssetek nyugodtan, de az én európai lelkemnek jobban esik az USA által befolyásolt / vezetett világ. Persze Trump nélkül jobb lenne :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák