Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    Kezdés c64, mai napig vakon ütöm a load, 8,1 parancsot :D
    IDE korszakból a "pirosat a piroshoz" maradt meg nagyon (az első IDE csatikat fordítva is be tudtad dugni, erre volt ez a megoldás).
    Megszokások :
    Windows Commander bocs :D .... Total Commander használata, új mappa md paranccsal.
    Telepítés után TC, winamp megy fel először. Driverek saját kezűleg, nem bízok a win10-ben. Filmek, játékok, sorozatok tárolása szintén, de inkább csak olyanok amiket már nehezebb megtalálni, vagy kevesen töltik fel.
    Melóhelyen pedig mindenki tudja, ha cd/DVD-t írok, semmi mást nem csinálok a gépen, még a zenét is bezárom :D Audio lemez pedig a leglassabb sebességgel íródik, a többi sem a leggyorsabbal :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J
    XP SP1 cd kulcs, telepíteni lehet vele :D Annyit ütöttem anno, hogy 10 feles után is hibátlanul el tudtam mondani, manapság a "számolj tízig" megfelelője :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    Hát kérem, a szombati pálinkázás izé, memóriacsere egész jól sikerült. Botrányosan hosszú is volt, mert átmentem szombaton, egyszer csak hétfő :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    Hú bakker, most ugrott be egy régi sztori, muszáj megosztanom :D

    Drága jó anyám, akinek a távirányító is a Battlestar Galactica fegyverkezelő pultja volt, kapott egy laptopot a cégtől. Igen jó kis vas volt, valamelyik IBM Thnikpad ,de most meg nem mondom melyik. De jobban futottak rajta a játékok mint az én akkori gépemen.
    Mivel én akkor már bő 300km-re laktam tőlük, az IT-support telefonon keresztül ment. Igazi élvezet volt, műszakvezetőként egy műanyag-fröccsentő üzemben, de megoldottam a "kontrolcékontrolvé" jellegű problémáit.
    Hív ám egyszer a jóanyaám, hogy "megint nem működik ez a szar!! Lefagyott!!" Én egy fröccsentő gép alatt, nyakig úszva a hidraulikaolajban, kezemben a 32-es villáskulcs...
    Kérdem tőle, mi a hibajelenség? "Mondom lefagyott, és hiába húztam ki a kettőhúszból!!!"
    A laptopot b+.... "Mindjárt visszahívlak" közöltem, majd 10 percig sírtam a röhögéstől... :))
    Friss sztori, alig pár hónapos: Kolléga másik telephelyen anyázik ám, hogy a switchek folyamatosan lerohadnak, össze-vissza osztogatják az IP-ket, van-e valami ötletem az újraindításon kívül, az már hatszor megvolt. Azt tudni kell, hogy mi a dobozba már nem mászhatunk bele, a seniorok pedig ritkán elérhetők. Mondtam neki pár tippet, de hát túl sokat nem tudsz ezekkel hardveresen kezdeni.
    Hív két nap múlva, miután a hétvégén mind a majd' 200 UTP-kábelt átkötögették, hogy megvan ám a hiba, talán öngyilkos is lesz. Irodafestés után a takarítónéni talált egy kábelt, amit visszadugott, mert azt hitte, hogy Ő húzta ki a porszívóval, és nem akart bajt. Azt nem már nem nézte meg a taksinéni, hogy a kábel másik vége hová megy.... Olyan fizikai hurkot csinált, hogy öröm volt nézni :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák