Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Lord Myn #86 üzenetére

    Nem emlékszem pontosan, de még fent van a padláson az XT, szóval talán esetleg majd ha eszembe jut, téli szünidőben megpróbálom újra bekapcsolni. ;) Talán van még monitorom is hozzá (monochrome vagy cga...)

    @(#85) looser
    Nem lehet, hogy diszk vagy memória hiba volt?
    Nem hinném. Hardvert nem piszkáltam, csak reggel lett. Utána rendesen működött...

    Amúgy volt olyan eset is, amikor azonos szállítmányból raktam össze gépeket, és kettő rakoncátlankodott. Aztán kicseréltem a memóriákat, és mindkettő megjavult... Szóval ez az eset is megvan :DD

    Ja, és még Dune1, szerepjáték --> 36 óra folyamatos játék... :W (én barom...)

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • Frawly

    veterán

    válasz Lord Myn #86 üzenetére

    Az igaz, hogy a 286-osnak a maximuma a 25 MHz, turbó nélkül 16, de ez ritkán fordult elő, szerintem a legtipikusabb értékek ezek egy 386-oshoz (vagy 386SX-hez) tartoznak. XT semmiképp nem lehetett, rosszul emlékszik. XT-ből pedig volt 286-os (IBM 5162), de az csak 6 MHz-et tudott.

    Egyébként nemrég néztem videókat a YouTube-on a Turbo gombról, és fordítva működött, mint gondoltam. Ha be volt nyomva, akkor kellett lassítania, ha kinyomva, akkor gyorsítania. De nálam ez mindig fordítva volt bekötve, benyomva volt gyorsabb, kinyomva lassabb, erre minden gépemnél ügyeltem. Illetve a PC-ken az ősidők óta letiltom a PC speaker csippantást induláskor, meg amíg használtunk olyat, a floppy-meghajtók végigfingatását is. Ha lehet, a memóriatesztet is. Persze ezek mai gépen már nem játszanak.

    Illetve még régi szokásom, hogy a HDD-ken, SSD-ken a partíciók egész GB-osak, tehát MB-ban kifejezve 1024-nek többszörösei. Ez azt a célt szolgálja, hogy esetleges partíciós tábla sérülésekor, elveszésekor könnyebb rekonstruálni azt.

    Azoknak írnám még, akik a böngészőben csak privát, inkognitós lapokat használnak, hogy helyette inkább állítsák be, hogy kilépéskor a böngésző töröljön minden adatot, előzmények, sütik, jelszavak, stb..

  • cappa72

    nagyúr

    válasz Lord Myn #102 üzenetére

    de XT-ből meg nem is létezett...
    Mondom, majd megnézem mi is van a padláson.

    Nosztalgikusan gondolok vissza én is a számítógépes múltamra... 1984-ben kaptam az elsőt (35 éve... jesszus...). C=16. Mindezt azért met már az az előtti évben is erőteljes hajlandóságot mutattam a nyári szüneti számítástechnika tanfolyam iránt.

    Sajna perifériák nélkül, csak magát a gépet. De ettől még elindult a lavina a kockulódás irányába :DDD

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Új hozzászólás Aktív témák