Keresés

Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz prolad #52 üzenetére

    Olyan is van (ezt is el lehet érni csak nehéz) csalók esetén pl, hogy a posta, futár cégek nem visznek és hoznak csomagot tőle/hozzá.
    2020 van bástya. :DD

    Amd - Radeon - Ryzen

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz prolad #55 üzenetére

    Az a Google titka, hogy tudja Normant magától távoltartani... Jogalapja van.
    Ne hozzon létre, valamint ne használjon több fiókot a Google irányelveinek megsértése érdekében.
    Ne használjon programokat (úgynevezett robotokat) hamis fiókok létrehozására.
    Sok ember rendelkezik egynél több Google-fiókkal, például külön személyes és külön munkahelyi fiókkal. Az ilyen jellegű használat rendben van.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • válasz prolad #57 üzenetére

    A "honnan tudja a Google" kérdések közül ez a legkevésbé bizarr.

    Magamon kívül számos emberről tudok, akit a Google megtalált célzott hirdetésekkel úgy, hogy a dologra keresést domainben lévő céges gépen végezte, ahol semmilyen privát fiókkal nem lépett be.

    Erről volt valami külföldi cikk, amit azóta kerestem már de nem találtam. Gyakorlatilag van egy internetes ujjlenyomatod: gyakran látogatott oldalak, keresési szokások, stb. alapján akkor is beazonosít, ha semmivel nem vagy belépve.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz prolad #57 üzenetére

    Van még neki google.com-os címe most is, de azt nem használja regisztrálásra. Akkor dobja csak be, amikor már biztos a kapás, és a privát kommunikációban veszi elő. Nem herdálja el a fióknyitásokra.
    Újat viszont nem tud kreálni.

    [ Szerkesztve ]

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • válasz prolad #61 üzenetére

    Persze azért ez nem ennyire egyszerű. Ha mondjuk teljesen új eszközről, hálózatról regisztrálsz, az eszközön minden geolokációs adatot letiltva, akkor át lehet csusszanni.

    De ha azt az eszközt aktívan használod a mindennapjaidban, kialakul az ujjlenyomat szép lassan.
    Olyan mintákat keresnek az algoritmusok, hogy mely oldalakról vannak sütik tárolva a gépeden, milyen böngészőt használsz, de egészen odáig lemegy, hogy mekkora százalékban használod a google.com oldalt google keresésre, vagy toolbarból esetleg böngésző címsorából kapod a találatokat.

    Annak idején én utána jártam az ujjlenyomatom eredetének. (Benne volt a cikkben, hogy hogyan lehet nyomokat találnj, ezért is kerestem már többször azóta) A következők alapján valami 90% fölötti biztonsággal összekötötte az eszközöket:
    - Apashe számokat hallgattam Youtubeon (nem túl ismert előadó)
    - Rákerestem a PS2 Slim HDD modokra a neten. Több találatot megnézve találtam egy jó leírást. (Mindezt 2018-ban amikor a PS2 már nem népszerű)
    - Egyetemi tanszéki weboldalt pollingoltam néhány tíz percenként házi feladatok kiírása miatt.

    ezeket bejelentkezetlenül.

    Otthon ezután a saját gépemen bejelentkezett youtube-al rákerestem olyan számokra, amiket a másik helyen az autoplay dobott be ettől az előadótól, de addig nem ismertem, és otthon sosem kerestem rá, most pedig igen. A bejelentkezett google fiókommal olyan keresőszavakat alkalmaztam, amivel egyből megtaláltam azt a leírást amit előtte több találat átnézése után sikerült. Közben az egyetemi oldalt otthonról is frissítgettem. Ezen felül a google ingázás funkciója be volt kapcsolva a telefonomon a munkahelyre, aminek a domainjén lévő gépen mókáztam. Ez már pont elég volt a googlenek, hogy összekössön.
    Ezután google ads-ban SD-IDE átalakítókat, ide ssd-ket, és cf kártyákat kaptam az otthoni gépemen, annak ellenére, hogy ezekre még a munkában keresgéltem rá, hogy melyik lenne a leggazdaságosabb egy PS2 modhoz. De otthon màr egyikre sem kerestem, mégis olyan ajánlatokat kaptam, amiket elvben egy accountomtól izolált helyen kerestem.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Aktív témák