Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz adalbert1 #19 üzenetére

    PS4 felhőben? Na neee :N

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • gordonfreemN

    addikt

    Az elmúlt 5 hsz-re (szerk.:109-114). Erős túlzásokat vélek itt felfedezni mindkét oldalon.
    Ha kérhetem és szeretnénk, hogy a hihetőségi indexünk a kedves olvasókkal szemben a legmagasabb maradjon, akkor maradjunk mi is a valóság talaján, vagy nagyon közel ahhoz.

    Egy remek FHD LCD TV 80-100W (LED-CCFL). Plazmát érthetőségi szempontból most ne vegyük szemügyre. Ezzel szemben egy monitor nem éri el legtöbb esetben az 50W-ot. LED monitor lehet úgy 25-30W.
    Csúcs gamer gép valóban ehet 1kW felett is, ha eszetlen a tulajdonosa és a nagy semminek tesz össze 3way SLI-t meg hasonlókat.
    Kíváncsi lennék arra a játékra ma, amelyik nem fut el egy i5 2500 meg egy HD6870-en HIGH de sőt! hogy-hogy nem ULTRA beállításokon olyan sebességgel mint némelyik konzoljáték.
    Jelentem, a konfigom fogyasztása Battlefield3 játék közben írd és mond bruttó 200W (csak a gép, húzott i5 kb +15-20W). Ez a leadási oldalon már csak 180W 90%-os hatásfokkal számolva.
    Aki nem hiszi, azt csak sajnálni tudom, állandóra van betéve a gépre egy ideje fogyasztásmérő, mert gyanakodtam rá.
    Mondanom sem kell, a 400W-os Zen tápom nemhogy elég ide, hanem még megvan benne az a szükséges plusz, amitől a legtöbben biztonságban érezzük a gépünket. (350W/12V körül van a leoldási határérték).

    Szerk2: még az vicces kicsit, hogy hol azt olvasom itt a fórumon: "nekem nem kell az 5770-től erősebb VGA", meg "minek adnak ki Ilyen erős 7970-es VGA-t mikor az 5770-el is megy minden mai konzolport játék", hol meg azt olvasom, hogy: "nem éri meg gépet tartani, mert évente kétévente cserélni kell a VGA-t". Most mi az igazság???

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz dani3l #123 üzenetére

    :R
    Értem mit mondasz és egyes elemekkel egyet is értek, de több mindent tarts szem előtt, mert úgy veszem észre, kicsit inkább a konzolok felé billen a mérleg nyelve a te világodban (ezért reagálok én is neked PC-sebben, hogy egyensúlyban maradjon a világ) ;] .

    A konzolok a legelső pillanatokban -értsd első 2-3 év- bizonyára kitűnő gépek voltak teljesítményben (bár nekem az a PS3-as nv GPU szúrja a szemem), de meg kellett tanulni programozni mert a PS3-ban a Cell volt előremutató a boxban meg a ~GPU. Ezért a véleményem az a látottak/tapasztaltak alapján, hogy 2010-re már egész jók voltak (xbox talán egy évet rávert erre), 2011-ben meg még felül is múlták a megjósolt képességüket. Mondhatjuk úgy, hogy dx9-ben többet nem tudott a PC sem felmutatni.
    Talán a legjobb tapasztalati alanyok a boxon a gears of war sorozat PS3-on meg az uncharted.

    A TV-vel kapcsolatban butaság a géphez TV-t alapul venni, hiszen mindenki tisztában van vele, hogy ez nem így működik. PC-hez monitor, konzolhoz TV. Kár ebbe belemenni, kicsavarni, maradjunk az alapleosztásoknál.

    A 6870 2010 október végi. i5 2500 és társai 2011 eleji. Ha jól számolom, akkor a jelenlegi konzolgeneráció óta ez ajelenlegi az 5. VGA gen. Nem kevés, de folyamatos. Ezért lesz majd bajban az ipar, ha kijönnek az uj konzolok. Hirtelen nagy ugrás. Új koncepció, csak nézd meg a leendő xBox GPU-t. Biztos nem a hatos széria rokona lesz benne. Erre "ide a bökőt".

    szerk: ide szerettem volna még annyit megjegyezni, hogy kíváncsi lennék, hányan cserélték le a konzoljukat egy az aktuálisnál ujabb revízióra?

    De valóban, ez jóval többe kerül, mint egy konzol. Sosem erről szólt, hogy olcsóbb. Viszont azt se felejtsd el, hogy nem mindig került a PS3 vagy xBox 50 rongyba.
    Utol nem kell érni a PC-knek a konzolokat a fentebb ecseteltek miatt. Ami hardveres előnyre szert tesznek (mindazonáltal, hogy eddig az a tendencia mutatkozik meg, hogy az aktuális csúcs PC elemekből veszik ki a lényeget, a grafikus részt), az pont annyi, amennyit vesztenek a szoftveres fejlesztéssel a betanulási idő alatt. Mert azért csak új rendszert kapnak ilyenkor.

    Én úgy érzem, kinek a pap, kinek a papné. Teljesen mindegy, mindkét oldalon meglehet találni a megfelelő érveket. Sőt, azt mondom, hogy adjanak az uj Box.hoz gyári harveres támogatást egér és billentyűzetre, akkor lehet nekem is az fog figyelni itt az asztalomon a gép helyett, win8-cal és hasonló finomságokkal.

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák