Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Somatom #14 üzenetére

    a cikk szerint megígérték, hogy létrehoznak egy ombudsmani hivatalt, de nem tették meg.
    ez egyértelműen az egyezmény szabotálása. ha ennyire nyilvánvalóan tesznek az egészre, amellett nem lehet elmenni szó nélkül.

    az egy másik kérdés, hogy mennyi értelme lenne ennek a hivatalnak...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Somatom #14 üzenetére

    A facebook, és google blokkolása általános hisztit váltana ki. Viszont mint ahogy írtam, ott az a lehetőség, hogy nem őket blokkolod, hanem a reklámjait. Annak még a nép 90% örülne is, ha nem lenne a youtube előtt reklám, az első találat, nem a hirdetések közül lenne, facebook hírek közé nem lenne hirdetés elrejve stb.
    A 10% akinek nem tetszene, az a hirdetők lennének.
    Illetve a facebooknak és a googlenak nem tetszene, ha a hirdetései nem jelennének meg. Elkezdhetne fenyegetőzni azzal, hogy akkor régió szinten lekapcsolja a szolgáltatásait. Viszont szívesebben ül majd le az asztalhoz papírt aláírni, minthogy kivonuljon. Tehát ő vállalná, hogy betartja a szabályozást, és ha nincs Amerikában ombudsman, akkor nagyon szívesen aláveti magát az Eu-s ombudsmannak, ha Eu-s állampolgár kéri.
    GDPR miatt is sok cég policit váltott csak azért hogy itt maradjon
    Kínai kormánynak is sok kérését betartják, csak hogy ott maradjanak.

    Lehet, hogy elég lenne az is, hogy felkerülnek a valamilyen szinten 15 napon belül blokkolandók listájára, s önként vállalják az aláírást.

    Aztán persze ott vannak az olyan oldalak, amiket egyben lehet blokkolni, mert kevesebb embernek fáj. pl: cisco.com Mezei embert nem izgatja, a szakértő, meg höbörögjön, vagy használjon proxyt/vpn, úgys is meg fogja oldani.

    Amazon esetén a felhő szolgáltatását nem blokkolhatod, mert sok cég működését lehetetlenítené el, viszont a webáruháza már érzékenyen érintené, vagy azt csak lassítod.

    Nem csak a REJECT ha nem EU szabály létezik, okosan is lehet csinálni.
    A QoS-ről nem is esett szó. Az online tartalomszolgáltatókat rosszul érintené, ha a legutolsó helyre kerülnének a sorban. Szolgáltatás meglenne, csak épp az UHD Netflix akadozna, ha nem EU-n belülről jön a stream. Felhasználóknak nem tetszene, viszont még magyarázható lenne, s valszeg a Netflix is előbb aláírná a papírt semmint az EU visszaállíttatsa a QoS szintet.

Új hozzászólás Aktív témák