Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weborgon

    csendes tag

    Nem rossz, nem rossz.. még nem "forradalom", de azért határozottan javuló tendencia. Én nagy filmrajongó vagyok és kb. 4 éve szántam rá magam egy minőségi házimozi-rendszer kiépítésére: projector, motoros vászon, hangrendszer, PC bővítése dedikált hangkártyával + tárhellyel, kábelezés, stb. Akkoriban 5-6 millától indultak a 4K projectorok, de a natív FHD már 250e -től elérhető volt, az még az éppen belefér kategória nálam. Korábban a TV -n meg a 24" -es monitoron néztem a BD tartalmakat, na ahhoz képest a végeredmény állleejtős volt, amolyan "eszem-faszom megáll" érzés. A 2 méteres vászon + minőségi hang nagyon üt, igaz mozit varázsolt a nappaliból annak minden hátránya nélkül. Sorozatokat, hírműsorokat, magazinokat, stb. persze most is TV -n meg a monitoron nézek, de minőségi filmeket és koncerteket már csak a projin, ez heti 3-4 alkalom.

    A hosszú távú tervem az, hogy kb. 8-10 éves koráig használom a mostani FullHD projit, aztán majd csere egy remélhetőleg 4K -sra, az már remélhetőleg kisebb beruházás lesz, mivel a vászon+hangrendszer+PC komponensek maradhatnak, csak a képmegjelenítőt kell majd a plafonon cserélni. Jó lenne, ha addig 300e alá menne a natív 4K projectorok ára, attól azért még messze vagyunk. Viszont ha az uccsó 4 évben kb. harmadára esett az áruk, akkor talán 5-6 év múlva már ugyanannyiért beszerezhető lesz, mint 2013 -ban a FHD. Szóval ez az Optoma azért még nem "forradalom", de az irány jó, hajrá-hajrá, csak így tovább! :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák