Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz remington2 #18 üzenetére

    Miért is? Konkrétan mivel jobb a Firefox megoldása, azon kívül, hogy a van aki jobban szereti, ha helyette döntik el, miket kell blokkolni, ahelyett, hogy ő döntené el saját maga egyéni preferencia alapján, hogy miket szeretne blokkolni. Csak egyszer kell megtennie és utána élete végéig hordozhatja az így összeállított listát.

    Előnyök:
    - Kisebb, tömörebb lista.
    - Wildcardoktól mentes, így ismeretlen, új oldalakon nem blokkol olyasmit, ami esetleg fontos, de mivel az oldalt már Adblock-kal látogatva ismerted meg, fel sem tűnik a hiánya sok esetben. Mikor FF-ot használtam 2 hónap múlva jöttem rá egy oldalon, hogy van fejléc. :DDD
    - A 90%-a nem olyan oldalakból áll, amiket lehet, hogy életedben sosem látogatsz, viszont egy-egy Google keresés által bekavarhat, szintén ismeretlen oldalakon.

    A FF egyetlen előnye az Opera reklámblokkolási megoldásaival szemben a kényelmes autoupdate, viszont az Operában sokkal kényelmesebben kezelhető, ugyanis nem az alsó kis izében kell végigkattintgatnod az összes címet, hogy melyikre kattintva villog piros pontozott keret akörül, amit éppen szeretnél blokkolni, hanem csak jobbklikk->Tartalom letiltása és rákattintasz minden blokkolható elemre. Ha pedig csak az adott elemet akarod, akkor Shift+klikk.

    Ha DIV-eket akarsz blokkolni, akkor pedig a Lex1-féle Element Hiding teljesen egyenértékű a Firefoxos megfelelőjével.

    Bici: Ez annak jó, akinek über-tűzfala van és sok böngészőt használ. Én azért nem szeretem a globális megoldást, mert van egy direkt minden módosítástól mentes "szűz" OperaUSB-m, amivel tesztelni szoktam a Szégyenfalon lévő oldalakat és azokat, ahol hibát tapasztalok, hogy valamelyik módosításom okozza-e, vagy nem. És előfordult már, hogy blokkolt cím okozott hibát, vagy éppen (két esetben) oldalbugot javított.
    Plusz olyan ritkán indítok más böngészőt, hogy felesleges. Firefoxban van azért egy Adblock Plus.

Új hozzászólás Aktív témák