Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    Erről eszembe jut az, amikor az egyik elektromos rollert bérbeadó cég azt hirdeti magáról, hogy karbonsemleges. Nos, ez a jelenlegi technológiai szinten egy elektromos rollereket bérbeadó cég esetében nem lehetséges, mert egyrészt maguk a rollerek legyártása és logisztikája energia igényes, másrészt a töltés is az. Nyilván tudom, hogyan hozzák ki, valószínűleg olyan szerződést kötöttek valamilyen áramszolgáltatóval, hogy csak megújulóból, esetleg még atomerőművekből vásárolnak. Ami meg csak papiron igaz, mivel egységes hálózat van, nem szigetüzem. Meg gondolom ültetnek még fákat is. Ami szintén nem semlegesíti a fosszilis energiahordozókból a légkörbe került szén-dioxidot, csak átmenetileg megköti, de nem lehet végtelenségig fákat ültetni.

    Ami az IT szektort és bármely sok számítógépet használó szektorokat illeti, egyrészt nem tudom csak én dolgoztam-e itt olyan cégnél, de volt ahol általános volt, hogy senki se kapcsolja ki a gépét, mindig standby-ban volt. Nyilván olyankor nem fogyaszt sokat, de azért fogyaszt. Aztán egy rakás irodaházban majdnem nonstop ég a villany, akkor is, ha nincs bent senki. Ha már irodaház, egy csomó esetben teljesen felesleges lenne a benti munkavégzés, így messze nem kellene akkora irodákat fenntartani. A gyakorlatban vannak lehetséges megoldások, de olyat sehol nem láttam, ahol ténylegesen jelentősen csökkent volna az irodaméret, inkább szimplán csak a funkcionalitást változtatják meg azonos területen.

Új hozzászólás Aktív témák