Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dredjudge84

    őstag

    válasz lezso6 #21 üzenetére

    Mondjuk úgy, hogy egy évben msx. 600 000ft értékben adhatod el a cuccaidat, felette már szja fizetési kötelezettség van. Igaz ez nem áfa, de adó, ami el van csalva.

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy magánember nem kereskedhet, csak saját holmit adhat el hivatalosan.

    [ Szerkesztve ]

  • VirsLee

    őstag

    válasz lezso6 #21 üzenetére

    Az elég szomorú, ha nem érted. Mostanra a hardverapró forgalmának jelentős részét mezei ÁFA csalók tolják.

  • gbors

    nagyúr

    válasz lezso6 #136 üzenetére

    Nekem eddig úgy tűnt, hogy a HA a pH! egy oldalága, ebből következően hogyne lenne a közösség része. Ill. Hamiskártyás Bélával sem kötelező leülni játszani. Szóval megcáfoltam a cáfolatodat ;)

    Igen, egyetértek abban, hogy a magas ár legalább annyira a vevők hibája, mint az eladóké. Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal lesni pl. az Alzát, felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n. Ha ez valakinek csípi a szemét, az szerintem nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene" eset, pusztán annak a megnyilvánulása, hogy az illető erkölcsi érzékét zavarja, hogy ezzel mindig szembesül, ha a HA-n akar valamit.

    #135 Create.: belépődíjat szedek, vagy bezárom a kocsmát. Vagy mindkettőt, ebben a sorrendben :)
    Amúgy az én problémámat aligha érted, mert nekem nincs - csak egy véleményem van arról, hogy szerintem ezt érdemes lenne másképp csinálni, és arra is van elképzelésem, hogy hogyan. De miután a pH! nem én vagyok, és nekik más a véleményük, ezért úgy csinálják, ahogy csinálják. Részletkérdés, nem ettől fogom vagy nem fogom látogatni az oldalt. Nyilván ha van 50 ilyen súlyú probléma, az kitesz egy nagyobbat. De nincs.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • BusinessGuy

    senior tag

    válasz lezso6 #149 üzenetére

    Na ez nettó butaság. Több termék nem gyártódik le ez tény, viszont ha a scalpernek nincs extra haszna rajta akkor nem veszi meg mások elöl vagyis de többen jutnak emiatt időben a termékhez és a készlethiány is elöbb redukálódik mert nem lesz 20-30 szarházi aki 5-10 darabokkal kopasztja állandóan a készleteket. Vagyis ha el lennének lehetetlenítve többen jutnának időben géphez és hamarabb oldódna meg a készlethiány.

    De részemről befejeztem, gyakorlatilag meddő vita mert köptök nagy ívben a felhasználóbázisotokra láthatóan, ellenben ahogy a Tiszteletes nagyon jól összefoglalta csak magyarázkodás van ami meg jókora öngól mert hiába viselitek nehezen gyakorlatilag szépen eladva magatokat támogatjátok a scalperek tevékenységét.

    Szégyen hogy olyan ember (is) aki 5-10 éve aktív tagotok figyelmeztetésben és akár több napos kitiltásban részesül amiért esetleg elküld a fenébe egy ilyen tetvet (akiknek a java nincs 1 éves sem az oldalon) amiért a 150ezres gépet 280-ért árulja több darab/készleten címszavakkal...

    [ Szerkesztve ]

  • Z10N

    veterán

    válasz lezso6 #145 üzenetére

    "Már a sokadik vagy aki ezt nagy bizonyossággal állítja. Mégis honnan tudod hogy nem fizet adót?"

    Probaltam ilyentol vasarolni kivancsisagbol (probavasarlas). Amikor a szamlara kerult a sor akkor jottek a gondok. Az eladonal 5 tetel volt kirakva, mindegyikbol par darabos (~3db) keszlet. A legolcsobb is 200k folott volt joval, a legdragabb 800k. Ha csak gyors atlagot szamolok az 1,5M Ft keszlet. Ez mar kereskedelmi mennyiseg. Meg a lokalis PC boltban sincs ilyen es ekkora keszlet. Tehat se szamlat, se pedig papiros garanciat nem tudott volna adni egy uj/bontatlan termek utan, ergo adot sem fizetni utana. Igy mar vilagos?! Termeszetesen ha csak 1db (max 2db: sli/cf, egyik gamer gep, masik munkagep, stb. lett volna veve es megunta akkor maganszemelynek minosul), de maganszemelykent is ott van a 600k limit, amit ilyen kaliberu kartyakkal hamar el lehet erni, plane nyereszkedo arazassal. Tehat igyis ugyis adokoteles, utobbinal nem nyomon kovetheto, de a kereskedelmi mennyisegunel egybol lathato, hiszen szamla es garancia koteles, esetleg szallitoleval.

    "Esetleg magadból indulsz ki?"
    Ilyen ovon aluli gunyos megnyilvanulast nem vartam toled, tekintve a szakmai tudasod es rangod. A tobbiektol ezt miert nem kerdezted meg? Tipikus mismasolas. Viszont, hogy a kerdesedre valaszoljak, sohasem folytattam illegalis es nagymerteku kereskedelmi tevekenyseget sem itt, sem mashol. A tovabbiakban megkernelek arra, hogy keruljuk egymast, mert lathatoan csak elbagatelizalod a temat.

    Egyertelmu, hogy mi folyik a HA-n es lasd lehetne ellene tenni is.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • ddekany

    veterán

    válasz lezso6 #149 üzenetére

    Igen, de akkor ismét felteszem, és akkor mi történne? Én naívan azt vártam volna, hogy felmenne az ár a píbe, és akkor nem a scalper, hanem a sony/nagyker/kisker tenné el a hiányból adódó nagyob rést (viszont akkor nem mutogatna egymásra itt lentebb senki, kevesebb feszkó). Csak hogy a valóság nem ez, mert vmiért sok kereskedő ezt a lehetőséget nem reagálta le (bár van amelyik igen). Mert ha nem kapkodják el a PS5-öt a botok a játékosok elől, akkor tényleg megkapták volna a játkosok annyiért. Mint ahogy a scalper is megkapta annyiért, csak persze ő beépült +1 vámszedőnek. Tehát, igen, ugyan annyi PS5 lesz, de mégis a játékosok olcsobban megkapták volna. (Illetve, még van az a szenárió, mikor a scalperek bebufferelnek sokkal nagyobb ütemben PS5-öt, mint ahogy el tudnák adni... amiből nem tudom milyen kiutjuk lesz, hacsak nem tudnak árat fixálni egymás közt.)

  • kisfurko

    senior tag

    válasz lezso6 #144 üzenetére

    "Az apró nem a fórum része, vagy legalábbis nagyon pici az átfedés."
    Ezzel csak az a baj, hogy a fórumon tilos hirdetni. Lesz.rnám én a HA-t, ha nem a PH-s felületet vette volna el.

  • gbors

    nagyúr

    válasz lezso6 #144 üzenetére

    Ne már, ezek olyan lövészárkos visszalövések :N

    Hányan hirdetnének a HA-n, ha nem lenne a pH! része, és nem lenne ez naponta kitudjahánytízezer hszt generáló fórum? Pont annyira része a HA a közösségnek, mint amennyivel kevesebben. Mondjuk legyen 80-90%?

    A másikra pedig visszakérdeznék. Az a kérdés, hogy miért tisztességtelen dolog egy szűk körnek felvásárolni az összes készletet, majd az ebből következő monopolhelyzetre építve, minden hozzáadott érték nélkül orbitálisan megemelni az árat? És ezáltal egyedül több hasznot bezsebelni, mint az értéklánc összes többi tagja együtt? És ezáltal az áremelést feltolva az értéklánc többi elemén, mert ugye ezt az extraprofitot látva először a kisker fogja sokkal drágábban adni, aztán a nagyker, aztán a gyártó? Komolyan ezt külön alá kell támasztani?

    De amúgy szó se róla, a Te második példád még jobb - ha valaki kiveszi a láncból a kártyát egy szűk hozzáférési ponton, az még nagyobb *******.

    És félreértés ne essék, én nem azt várom, hogy a HA oldja meg ezt a problémát. Ugyanúgy, ahogy mindig lesz scalper és mindig lesz vevője, platform is mindig lesz, ahol le tudják bonyolítani a tranzakciót. Az egész témába csak azért mentem bele, mert szerintem a HA jobb hely lenne, ha az ilyenek üzletek ki lennének onnan rúgva, és ezt megvalósítani sem lenne bonyolult. De ha így marad, akkor sem lesznek álmatlan éjszakáim :)

    #174 BusinessGuy: ez meg a másik véglet - sokan összekeveritek a szabad véleménynyilvánítás jogát a "nekem aztán mindent szabad"-dal. Ha a piacon odamész egy eladóhoz, és elkezded hangosan ecsetelni, hogy milyen rohadt drágán adja a csirkéit, akkor jelentős eséllyel megvernek. El kellene fogadni, hogy ha az eladó legálisan hirdeti a cuccát, akkor, amennyiben nem akarod megvenni, akkor semmi közöd a hirdetéséhez, és semmi jogod nincs beleszólni.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • TeeBee73

    addikt

    válasz lezso6 #57 üzenetére

    Hja. A Norton Anti Virus már az ÁFA csalókat is megfogja. :)

    "4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Új hozzászólás Aktív témák