Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #130 üzenetére

    Csak hogy maradjunk a történelmi tényeknél: Obama nem indult (nem indulhat 3 ciklusban, lévén nem orbániáról van szó), Clinton indult aki mindenféle botrányt csinált: maffiamódszerekkel kigolyózta az esélyesebb Sanderst, a biztonságos állami csatornák helyett privát emailszervert használt, stb-stb.

    #132: amíg ilyen idióták ülnek az egyes kormányokban, a multik röhögnek a markukba és tömik a zsebüket + kizsákmányolják a munkavállalóikat. Ld a nemrégi M$ botrány Mo.-gon: hülye, másra nem jó politikust könnyű megvesztegetni, hiszen egyrészt nem fogja fel, mit csinál, másrészt képességek hiányában tisztességes módon úgysem tud pénzt szerezni, tehát lop/zsebre vágja a vesztegetést...

    Apropó, Vida Ildikó kitliltása az USA-ból még érvényben van?

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Sinesol #259 üzenetére

    Elfogadom a véleményed, de ezen mi már túlléptünk. A tudatot nem tudom, és nem is akarom elrejteni. Ismerősék 2 év alatt fél milliót tettek félre, mi 8-at, ők örülnek, hogy felvehetnek 10+10 milliót, én pedig nem akarok eladósodni egy disznóól méretű házért 25 évre.

    Ő a hülye, vagy én? Szerintem vagy ő, vagy mindketten, de nem tudok megbocsátani azoknak akik önös érdekből az én családom jövőjét veszik el. Pláne 3-4 gyereket nem akarunk az ő kedvükért, 1-nek se tudnék egy 30m2-es lakást se venni, max a folyosót, mire 22 éves lesz, ezért nem éri meg küzdeni :) de nem egyedi a helyzetem.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #268 üzenetére

    Ezzel a keresettel és a most hozzá dukáló családtámogatásokkal (amiből ugye a kereset arányában a jobban keresők extrán profitálnak) sztem is jól néz ki a matek, nem jelentene komoly terhet egy 10M-s CSOK-os + 20M-s piaci fixkamatos hitel futtatása. Főleg, hogy lakni amúgy is kell valahol, ha nem lakókocsiban vagy mamánál lakik az ember, akkor kb a törlesztő felét kidobja albérletre.

    A nagy kérdés, mit hoz a jövő, mert ha a következő kormányzat (legyen akár fideszes...) kitalálja, hogy limitálja a "gazdagok" (igazából középosztály...) családi adókedvezményeit, horribile dictu bevezet egy magasabb adókulcsot + beüt egy ingatlanválság, akkor buktás lehet az ügylet. De elég nagyot kell ahhoz a gazdaságnak buknia, hogy a semmibe kidobott albiárakat is számításba véve ne érje meg a vétel.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Sinesol #268 üzenetére

    Racionálisan igazad van (30 év múlva :D ez vicces a globális felmelegedés, a nyugdíjrendszer hibái, és a fogyó Európa mellett). 3 éve, pont nem volt meg az önerő a 20 milliós lakásra, 2 éve a 28 milliósra, majd tavaly már igen a 34-re, de várjál, 2 éve voltam ugyanabban a.lakásban 14 millióval olcsóbban az ingatlanossal, és mindketten széttártuk a kezünket, ő meg mondta, hogy ő sem hiszi el, mert a szomszéd lakást 3 évig próbálta eladni 13 millióért 5 éve, de nem tudta. Sok mindenről lemondtunk a szaros 8 millióért, majd elgondolkodtam, és jött a valóság, hogy a rengeteg lemondás 14-8=6 millióval vitt minket minuszba, de most már legalább nem 14, hanem 22 millió hitelt is felvehetek. A fiskális fegyelem meghozza a gyümölcsét :D 3 éve minden decemberben azt írták ingatlanoldalak, hogy megállt a növekedés. Minden januárban jött egy családsegítő akcióterv 5-5 millióval emelve az árakat. Gl&Hf

    - Mental breakdown - nem is nyomom tovább, elnézést a panaszért

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Új hozzászólás Aktív témák