Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tapsi #1 üzenetére

    Megkerdezhetlek, hogy ugyan miert zavar teged az offshore ? Ez nem adocsalas, teljesen, torvenyes barki szamara elerheto keretek kozt zajlik. En pl uzok olyan teveknyseget (is) amit 16% SZJA-val es 27% ehoval terhel az allam, mikozben pl SOHA nem jarok kozkorhazba, csak es kizarolag maganorvoshoz, maganklinikara. Gondolod, hogy az ugy fer, hogy 1.000.000 forintbol en 270.000 fizessek egeszsegugyi hozzajarulaskent, mikozben sosem veszem azt igenybe ? En nagyon nagyon remelem hogy soha az eletbe nem fog megszunni az adooptimalizas ezen formaja. Vagy szerinted az oke, hogy en azert dolgozok, hogy utana MAS EMBER kapjon egeszsegbiztositast ? Mert ugye azt se hagyjuk ki a kepletbol, hogy nagyon nem veletlen, hogy az eho az 27%. Nyugodtan olvass utana, hogy hany ember van az orszagban aki ugyan ellatast kap, de azert nem fizet... Az allam meg aztmondja, hogy semmi baj majd en kifizetem helyette...aha...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz h-yle #11 üzenetére

    Nem csak neked , mindenki masnak is : sikerul felfognom, hogy hogy mukodik a biztositasi rendszer, nem allitottam, hogy nem. Azt is sikerul felfognom, hogy ha elut a vonat jon ertem helikopter vagy tengeralattjaro ha kell, ez OK. Azt kifogasolom, hogy a nagy "egy mindenkiert mindenki egyert" rendszerben en nem ritkan tobb eho-t fizetek, mint amennyit mas brutto keres. Erre probalok ravilagitani, hogy aki 10k ehot fizet, azert ugyan ugy ugyan az a mento jon, mint amennyiert en 20X annyit fizetek. Ez megvan ? Az egyetlen oka, hogy letezik az offshore modell amirol beszelgetunk, hogy nem fair az adozas a vilag 90%an. Engem nem erdekel az se, ha havi 10millio az eho, az viszont erdekel, hogy akkor mas is azt fizesse ki, ne csak en. Tenyleg nem erzitek a problemat abban, hogy maganszemelykent(nyilvan egy vallalatnal teljesen mashogy mukodik az elet), minel tobb idot es energiat fektetek a munkamba, hogy minel tobbet erjek el, annal inkabb lehuznak ? Es a lenyeg, hogy ugyan azert huznak le. Ugyan azt kapom, ugyan abban a formaban, ugyan az a mento, ugyan az a gyogyszer, minden ugyan az csak az ar nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák