Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz zzola #19 üzenetére

    Milyen szem jojozásról beszélsz? Halo, Gears Of War-t egyhuzamban nyomtuk végig, és senki sem vakult meg. Te tényleg ennyire ovis vagy? Mondjuk én vagyok a hülye. Már rég észrevettem, hogy a mobilarena 80%-a pont ilyen "emberek" gyülekezete...

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz zzola #19 üzenetére

    Én is 65"-os 4K tévét akarok venni (már három éve :D), és szintén nem értem, milyen jojózásról beszélsz. Olyan messzire ülünk tőle hogy kényelmes legyen, aztán lehet tolni a kanapéról akár a filmet, akár a PC vagy PS játékot. Hiába fed le ugyanakkora részt a látómezőből, a nagyobb kijelző nagyobb élmény, hiszen az ember érzékeli a méreteket és hogy milyen messzire fókuszál. Ezt Shyciii is tök jól leírta.

    Én OLED-ben gondolkodom, ott az input lag is korrekt, plusz a fekete is fekete. A monitoroknál persze még kisebb az input lag, és PC-ről lehet magas frissítési frekvencia és sync. Továbbá a tévéhez (egy ekkorához legalábbis) kell egy egész nappali, a monitorhoz meg csak egy asztal, és a monitor egy ilyen tévéhez képest olcsó is, ez mind-mind tök oké. A mérettel kapcsolatos kommenteket viszont egyszerűen nem tudom hová tenni.

    Igazán tuti szerintem évek múlva lehet a dolog, amikor jön a HDMI 2.1 és remélhetőleg a 4K@120 + VRR is az OLED tévékbe. Na az lesz a remek, ha tényleg megvalósítják és lesz hozzá támogatás is. Csak addigra meg már lehet, nem fogok játszani sem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz zzola #19 üzenetére

    Uhhh ...

    Klasszikusokat nem szóról szóra, hanem hangról-hangra illő idézni, ahogy kedvenc történelem tanárom mondta anno :)

    "Milyen érdekes, hogy a "gémerek" nem projektoron játszanak."

    (Zárójelben jegyezném meg, hogy a "gémer" mint jelző nem éppen pozitív, főleg így idézőjelek között, ezt a státuszt a játékosok nagy többsége aránylag gyorsan kinövi, leginkább onnan lehet ezt észrevenni, amikor bármilyen olyan mondat egy specifikációban, ami tartalmazza az "RGB" betűkombinációt, már inkább negatívum mint pozitívum.)

    - A "gémerek" azok akik a legnagyobb hisztit rendezik, ha valahol full8k-ban sem szép a grafika, de valójában 640x480 - low-on játszanak, mert úgy könnyeb jobb statot elérni - erre még sok is a 24"

    - Természetesen gondolom a gémerek azért játszanak 24"-os monitoron, mert prők, és ez a beszteszt, és ennek semmi köze ahhoz, hogy pár bigmek menü árát azért hozzá kell dobni ahhoz a monitorhoz hogy ha az ember egy rendes projektort szeretne helyette ... Nem is beszélve a helyigényről.

    Biztos vagyok benne, hogy egyetlen igazi "gémer" sem égetné magát azzal, hogy egy qrva nagy kijelzőfal előtt játszhasson, hiszen ott van neki a 24" ...

    Valószínű, hogy a sok szimulátorrajongó NOOB is teljesen el van tévedve a 3TV/3projektoros rendszereivel, hiszen ha igazi gémerek lennének, akkor tudnák, hogy jó a 24" is ...

    A vicc az egészben, hogy a #24-es hozzászólásod egy képben is tökéletesebb reakció lenne erre a postra, mint amit leírtam, de ekkora troll nem vagyok xD

    Elhiszem, hogy nektek jó a 24". Én viszont a 65"-öt választanám. Mint sokan mások. Millió és egy indok lehet mellette is meg ellene is... De az hogy a "gémerek" min játszanak ... ez ilyen 10 millió légy nem tévedhet típusú érvelés xD

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • tecsu

    addikt

    válasz zzola #19 üzenetére

    Másik oldalról viszont a szemed pont a közelebbre fókuszálás miatt fárad el hamarabb. ;) :P

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák