Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz dabadab #90 üzenetére

    Ti tudtok? Ahelyett, hogy "hőbörögtök"?

    Milyen számokat szeretnél egyébként? Légszennyezéseset? Mert abban sem stimmelnek az "évente 10ezer európai hal meg az európai szénerőművek miatt" típusú kijelentések. Nem, nem a szám nagysága miatt , mert a 7 milliónyi, egész világon légszennyezésbe belehalt emberek számából aligha jön ki csak 10k Európára. Hanem amiatt, hogy pl. hogyan is lehet csak az európai szénerőművekre szűkíteni egy ilyen számítást, hogyan lehet egyáltalán csak szénerőművekre? Mi a metodológia, mi a forrása annak a fentebb beszúrt grafikonnak? Van értelme egyáltalán áldozatok számával dobálózni, amikor az összes különböző technológia teljesen eltérő időpontokban került először felhasználásra? Amikor se az energia-generálók számában nem lehet őket összeegyeztetni, se nem áll rendelkezésre kellő adat az áldozatokról (bár a 10k szénerőműves számhoz hasonlóan a csernobili szám sem csak 9k), se a különböző események körülményeiről, se semmi hasonlóról. Azt is jó lenne eldönteni, hogy csak balesetekről van most szó, vagy a hosszútávú, kumulatív tényezőkről is. Tiszta káosz az egész.

    Pont annyit ér ez a fajta "bizonyítás", mint a fentebb linkelt YT-os "dokumentumfilmekben". Az egyik közülük csak és kizárólag az atom ellen beszélt, ti meg csak és kizárólag mellette próbáltok. Még ilyen abszurd módon is. Közben meg erővel próbáltok például engem beskatulyázni egy helyre, számba adni olyasmiket, amiket nyilvánvalóan nem mondtam. Erővel jöttök nekem a fosszilis vackok káros hatásaival, mintha bárhol is kétségbe vontam volna bármi ilyesmit. De remélem, most, hogy kijavítom jóval nagyobbra az évente légszennyezésben elhunytak számát például, már nem fogjátok folytatni ezt. Még linket is kaptok: [link] Persze ez a szám sem csak és kizárólag a hagyományos hőerőművek okozata, remélem ez is világos.

    Érdekes, hogy nem kommentáltad a fenti agymenést, amire reagáltam a 82. hsz-ben. Nem kommentáltad, mert aki írta, az ugyanaz mellett kardoskodott, mint te. Az, hogy közben egyetlen igaz mondat nem volt benne az energiahordozókról, vagy bármi hasonlóról... az teljesen rendben volt. Legalább nem "hőbörgött", mint én. Hogy is képzelem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák