Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz dabadab #58 üzenetére

    "Ha az a feltételezési alap, hogy mágikusan előkerül valami módszer, amivel megkötjük a CO2-t, akkor azt is simán lehet feltételezni, hogy csinálunk breeder reaktorokat, amikben feldolgozzuk a nukleáris hulladékot."

    Módszer már van rá. Folyamatosan fejlődő módszer. A legjobb persze a biológiai módszer. Mert bármilyen hihetetlen, az a leggyorsabb, és az a legkönnyebben kivitelezhető.

    "Az a helyzet, hogy a nukleáris energia Csernobillal együtt is sokkal-sokkal-sokkal környezetbarátabb, mint kb. bármi más, amit ismerünk."

    De a kockázata sokkal nagyobb. És ez tovább növekszik, minél több reaktor van az egyenletben. Meg minél nagyobbak azok a reaktorok, meg még egy rakás más tényező közrejátszik, például, hogy hol fekszenek, biztosítható-e a működésük hosszú távon (lásd Paks 2 esete), hány terrorista akarja épp szabotálni őket (mert lássuk be, ez is lehetséges, bármennyire is túlzásnak tűnhet), stb, stb..

    Leállítani egyik napról a másikra a meglévőket nyilván nem lehet. Nem is kell, mert szerencsére olyan nagyon sok azért nincs. Ugyanakkor amíg nem sikerül a hulladékból működő, vagy minimális hulladékot termelő, és egyébként is vészhelyzetben azonnal, megbízhatóan leálló reaktorokat összehozni értelmezhető kapacitással, addig újakat sem kellene építeni. Ami a közelmúltig viszonylag így is volt... Attól viszont frászt kapok, hogy Kínában folyamatosan építik az új erőműveket. Bár, már ott is visszavettek a tervekből mostanában. Rájöttek, hogy még mindig nincs megoldva a hulladéktárolás, nincs elég szakember, és szigorúbb szabályok kellenek a rendszerbe (és persze a közvélemény is eléggé beleszólt). Mindez pedig elég beszédes. (Egyébként pár hete volt a legújabb, szivárgásos incidens az egyik erőműben... az egyik legújabb erőműben.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák