Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz dkess #73 üzenetére

    "Igen, én is hallottam, hogy amennyiben másik EU tagállamban (pl. finnek) valósul meg ugyanilyen reaktor akkor az egyenlő: "demokrata erőmű". Amennyiben nálunk, akkor az nem is lehet más csak: "diktatúra erőmű" ... :) Amennyiben a másik EU tagállamban a megvalósulást követően az a Roszatom tulajdonába kerül akkor az nem okoz oroszfüggést - sőt nagyban segíti az energiasemlegességet, ha nálunk az erőmű saját tulajdonba kerül, akkor az viszont oroszfüggést okoz ..."

    Mivel látom, hogy az energetikai/ökológiai vagy alapszintű biológiai/kémiai/fizikai témákban (pl. mégis hogyan került az a nyamvadt szén a földbe szerinted, ha természetes "elkorhadással" minden a levegőbe kerül? :F) kár tovább pazarolnom a szót, maradjunk a politikai résznél (ami nyilván azért ok-okozati összefüggésben van a fentebb sorolt témakörökkel kapcsolatos elképzeléseiddel is).

    Olyat sehol nem mondtam, hogy máshol nem okozhat káros, orosz befolyást az ilyesmi. De egyrészt még csak véletlenül se mérd ezt az országot bármely nyugatihoz (hisz abszolút más erőviszonyban vannak Oroszországgal, főleg Németország (az oroszok legalább annyira, de tekintve, hogy nagyrészt olajból/gázból élnek, még sokkal jobban is függnek a németektől)), másrészt meg a gázt se mérd egy nukleáris reaktorhoz. A te logikáddal az oroszok az urániumot adnák csak hozzá. Nem pedig terveznék, saját céggel építenék, tőlük vennénk fel hitelt, amiből épül (amely körülményei eleve megérnek egy jó hosszú misét), és még több ezer embert is ők hoznának otthonról hozzá. Amiknek az ellátását éveken keresztül szintén ez az ország állná. A kivitelezés/működtetés egyéb dolgairól nem is beszélve, amiket egyébként vajon miért is titkosítottak (hasonlóan a többi orosz-kínai gigaberuházáshoz, amit mostanában indítanak)?

    A "ha nálunk az erőmű saját tulajdonba kerül" részt meg nem egészen értem?
    Remélem nem a Mátrai Erőműről beszélsz (ha már Paks esetén szó sincs hasonlóról)...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák