Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Plague666

    tag

    válasz ldave #5 üzenetére

    Azért a japán istállónak nagyságrendekkel könnyebb dolga van, a nes 1, a snes 2 generációval fiatalabb, mint az atari 2600as, és gyakorlatilag a mai célközönségnek magát a retrót jelenti a popkultúrában. Túl sokat nem kell ötletelni, színes szagos snes grafika alá be kell tenni a régi karaktereket és kész a csoda. Egy simán csak megfordított pálya is fun a marióban. Ehhez képest a pongban egy térfélcsere túl nagy izgalmat nem váltana ki. Vagy a karakter csereberénél, ha pl. az asteroidsban a moon landing űrhajója lenne kb észre sem venné senki. Jó elvicceltem.
    Én itt ennél a mániánál valahogy díjazom, hogy legalább valami ötlet előjött végre. Annál is inkább, mert az előbb sivalkodott a ps app, hogy megjelent az atari 50, ahol gyakorlatilag ismét egy más szinű menüvel megvetetik ugyanazt a pakkot, amit eddig. Na jó van benne jaguar és lynx, így kb. 10 perccel hosszabb a játékidő, amíg kipróbálja valaki azokat a f*shalmazokat, plusz a videós tartalmat is egyszer nézi meg az ember.
    Én kedvelem a korai atari játékokat, durva meló után néha nagyon zen velük lazulni (persze hang nélkül, mert az gyilkos) de a legutóbbi atari vault nevű nagyszabású kiadás után valahogy nem érzem, hogy azt az 50 nevű aranyozott trombitaréz verziót is meg kéne venni.

    Egy szó mint száz ez a mania legalább valamivel próbálkozik végre, ha gyengécskén is.

Új hozzászólás Aktív témák