Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz kisza25 #40 üzenetére

    ha van 2-3 géped, akkor nem. csak legyen mentés... vagy legalább egy asztali, amibe bepattintható az ssd. én eleve úgy vettem, hogy ha gariztatni kell, akkor ott a másik laptop, egyszerre csak nem romlik el a kettő.

    (#41) kromatika: ehhez azért hozzátennék pár dolgot.

    az egyik, hogy nekem az UX305 nem throttlingol, pedig meghajtottam LinX-el, és 85C fölé nem ment a hőmérséklet, és egyszer sem throttlingolt valami 15 perc alatt, és a hőfok sem mozdult már feljebb. azt elhiszem, hogy játékban előfordulhat, ha még a gpu is izzít, de ez nem játékra való, ergo nálam nem okoz gondot.

    a másik a teljesítmény: sejtettem, hogy előjön ez a "nem azért veszek i7-et" dolog, de egyrészt ez a gép asszem nettó 230 volt, amikor vettem, és olcsóbb, mint az i5-ös modell, másrészt ahová nem elég az i5, oda nem lesz elég az i7 sem... ezek U-s procik, kétmagos kis "csumpik". ráadásul böngészés, word, excel, irodai munka egyáltalán nem kívánja meg az i5-öt sem (i3 is elég), viszont kényelmes, hogy nem pörög fel a venti, amikor megnyit az ember egy nagyobb táblázatot, csak mondjuk 0.5 mp-el lassabban nyílik meg.

    harmadrészt: hogy mi a hangos, az relatív. nekem a T500 volt az etalon, az terhelés alatt is csendben volt, de ami gépekkel az elmúlt években dolgoztam, azok mind sokkal hangosabbak voltak terhelés alatt. irodában ebből semmit sem hallasz, fejhallgatóval sem, de amikor otthon dolgozom csendben, akkor bármelyik noti zavar.

    az utolsóra meg: igen, csak az i7-hez szabott hűtést nem teszik rá az i3-ra, ergo az i3-as hűtése ugyanúgy visítani fog, míg a "visszafojtott" i7-esé csendben lesz, mert alap fordulaton pörög.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák