Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m_makai

    tag

    Lehet erre cserélem az S10e-t. Viszont érdekelne, hogy polarizált napszemüvegben hogy látszik a kijelző? Az S21-nél szembesültem vele először hogy vezetés közben, vagy napszemüveg vagy rendesen látom a navit.

  • m_makai

    tag

    Első benyomás 4 nap használat után.
    Az előző készülékem egy Samsung S10e-em volt (előtte Pixel (1), és Nexus5, HTC ONE S) ennek tükrében hasonlítom.
    A S10e-t alapvetően szerettem, bár 3 év alatt kellett cserélni az alaplapot a mert az újlenyomat leolvasó meghalt, az usb töltő kábel már kiesik, és akkut is cseréltem benne 2 év után. Az üveg hátlap 2szer törött, a képernyő csak 1szer. Az akksi soha nem bírta, ha rendesen használtam akkor vacsi után tölteni kellett, de volt hogy már meló után.
    Akku idő: azért vettem ezt, mert 400 mAh (s23) különbséget nem lehet sehogy behozni. a fotózás nálam kevésbé fontos, és műanyag hátlapos.
    Ami szoftveresen hiányzik és ha valaki tud rá app megoldás javasolni azt szívesen veszem:
    -tárcsázó, amit a samsung használ a (swipe hívás és sms) az kezdetek óta a kedvencem.
    -bixby routines, nem gondoltam hogy hiányozni fog, de nagyon megszoktam hogy wifi/BT/idő alapon néma vagy hangos lesz a telefon. Kényelmes mert nem kell nézni hogy mikor fog rosszkor becsörögni.
    -a Honor Band 6 nem fogad értesítést, az „eszköz és alkamazásértesítések” menüben „korlátozott beállítás” hibaüzenet fogad ha engedélyezni akarom.

  • m_makai

    tag

    válasz <Adamsky> #369 üzenetére

    Alapból s22 terveztem venni, de az még rosszabb volt akksi időben + üveg hátlap. Nem vagyok meggyőzve a gorilla glass hátlapról, legyen rugalmas műanyag vagy alu. S23 már lehet versenyképes lesz/le volna, azzal hogy kukázták az Exynos chipeket lehet sok minden javulni fog, nem voltam elvarázsolva az s21-tól (van vele tapasztalatom) és az s22 specifikációtól sem. Néztem én is ezt a tesztet, de a nyers méret meggyőzött, éveken keresztül olvastam Samsung felhasználók véleményét arról hogy milyen jól lehet szabályozni hogy mikor mi fusson és ez mennyire jó akksi kezelést ad. Tapasztaltom szerint ez igaz, de szükséges is.
    MacroDroid-ot találtam és tesztelem elsőre, eddig elégnek tűnik, a Tasker túl soknak tűnt, és nem lehetett ingyen kipróbálni.
    Tárcsázó: Amit a Samsung tud, balra vagy jobbra húzva a nevet rögtön hív vagy sms-t ír. Illetve a keresése az egyik legjobb amivel találkoztam. A legkevesebb mozdulattal tudtam benne megcsinálni amit akartam. Jelenleg ExDialer a köztes megoldásom, de azért még keresek.

  • m_makai

    tag

    Tapasztalatok fél év Zenfone9 használat után:
    Szerviz: Asus honlapján gyári szám alapján leadod az igényt és másnap jött a futár vitte csehekhez, 10 napig voltam a telefon nélkül. Szerviz oka, szerencsétlen leesés (gyári tokban) 30 cm magasról, és utána nem érzékelte a sim kártyát. Ingyen javították. Még garis a telefon.
    Így 10 napig költöztem vissza a régi samsung s10e-be (1 éves akksival), ami visszaigazolta, amit korábban gondoltam. Számomra az ideális telefon az Asus praktikus és masszív házában közel alap Android néhány Samsung appal. Ahol az S10e 12 órát bír ott az Asus 38-at. Az asus háza praktikusabbnak és masszívabbnak tűnik a szerencsétlen esés ellenére is, nyilván 1,5 év múlva fog kiderülni, hogy ez mennyire igaz.
    Samsung: Az üveg hátlap már 2szer tört, 1 újlenyomat olvasó teljesen tönkre ment 2 év után, 1 év után a 2. is problémás lett, nyilván ez képernyő alatt már nem, hogy releváns. Samsungnak van helyi szervíze (Veszprém), de sárga telefonomból feketét csináltak mert nem volt már panel amikor az újlenyomatolvasó miatt cserélni kellet. Az usb töltő már csak vízszintesen töltött (2 év után) mert kiesett, ha autóban tartóba raktam, saját döntés alapján nem cseréltem, mert nem lehet külön. Ott, ahol az Asussal simán volt térerőm, a Samsung csak fényképező. Nyilván az s23 már nem Exynos, szóval lehet hogy ezek jobbak, de a samsung nem rak 16GB RAM-ot és 4300mAh aksit ami érezhető lesz ha nem egy évre veszed a telefont.
    Asus: A telefon színte üres alap droid, aki Samsungból költözik bele és használta is amit szoftveresen tud, annak sokat kell túrni hogy melyik kényelmi appot mivel lehet helyettesíteni. Kb az android 9-10 óta nem értem miért nem ad root nélkül pénzért appokat egy gyártó, nem saját telefonra. Több idő ezeket az appokat levadászni mint a Samsungon beállítani, hogy a google gmail app is fusson a háttérben ne csak a számomra felesleges samsung mail app. A vezeték nélküli töltést soha nem használtam a Samsungál próbáltam headsetet a telefonon keresztül, de 5 perc után jelezte hogy túl meleg a készülék ezért leállt.

  • m_makai

    tag

    válasz DanielLong #510 üzenetére

    Üdv! Milyen tárcsázót használsz, nekem nagyon bejött a samsungé azóta se találtam olyan jót...

  • m_makai

    tag

    válasz AtHoS #527 üzenetére

    Mivel nem használok dual simet, névjegy csoportokat, és a kontaktjaim 90% elérhetőek az elsődleges számon, ezeket az igények nálam nem jelentek meg.
    Most true callert használok, mert:
    -annak hasonlóan "okos" a keresője, hogy mindegy hogy számoz vagy a billentyűn lévő betűket írom be számként, a teljes névjegy tartalomban keres (cégnév stb), ékezetektől függetlenül.
    -egy oldalon szerepel a teljes hívás lista (fogadott/nem fogadott/kinyomott/kimenő) telefonszám szerint összevonva, tehát ha valaki egy nap hívok de nem veszi, majd visszahív de én nem veszem, majd harmadjára beszélünk akkor 1 sorban jelenik meg.
    -az előző még tudta a swipe hívás/sms funkciót ez már sajnos nem.
    -sms-t is kezel ami azért idegesítő mert az android messeges webes összekötése így kiesik.
    szóval nekem nagyon bejött a "Samsungééééééééééé" ha könnyedén lehetséges lenne, erre is ezt pakolnám fel, vagy olyat ami ezt tudja.

  • m_makai

    tag

    Megjött a 14-es android, és a honor band 6 find my phone funkciója csak akkor működik ha frissen volt letéve a telefon, ha több idő telik el, akkor nem csöng. Akinek van rá megoldása azt szívesen veszem.

Új hozzászólás Aktív témák