Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    "Este viszont nagyjából csak a főkamera értékelhető 4K 60 fps minőségben, de az is rettenetesen zajos, a dinamika megszűnik létezni a vonalélességgel együtt, erősen remeg, vagy hullámzik a kép, mindez pedig hatványozottan igaz az ultraszéles szenzorra."

    Hát, Európában vagyunk, jó reggelt. Bog a "villog" szót keresi. Az utcai lámpák fénye miatt villog, nem a kamera szar. A fényerőt minél feljebb tolja, a zárt pedig az optimális tartományba: 30 fps-nél 1/60, 60 fps-nél 1/120. Egyik sem osztható 50-nel, ami az európai elektromos hálózatok frekvenciája, ezért látszik a villogás. Ha lenne 25 fps-re opció, a zár egyből 1/50 lenne, és megszűnne a remegés. De hiába mondjuk minimum 10 éve a mobilok gyártóinak, hogy legyen 25 és 50 fps is, mert többszáz millió embert érint, valahogy szarnak bele kettőt. Kivéve talán az Apple-t, úgy emlékszem, ott gyári opció a 25. És Apple-nél van 48 fps is, amiből könnyű 24-et csinálni, mégis kevésbé lesz darabos a mozgás. Viva la film look! Az Apple másban szar, de már ezerszer leírtam. Majd idővel javítják azt is.

    A megoldás tehát a pro mód, a záridő ugyanis a mai modern világban már lehet független a képkockaszámtól, lehet 50-re lockolni 30 fps-nél is - ha (és ez egy nagy HA) tudja a szoftver. Vagy egy pro szoftver. Kivéve, ha rápacsáltál, mint én a Oneplus-szal, ami hivatalosan nem támogatja a 24 és 25 fps-t.

    Az idézet többi része ellen nincs kifogásom. Olyan gyári szoftvert még nem láttam, ami jó minőségben rögzít este. Pedig simán megoldható, főleg flat módokkal. Az már jó régen, minimum 2-3 éve tévhit, hogy mobillal este nem lehet videózni.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák