Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz ddmb #455 üzenetére

    Az túlzás hogy nagyon értek hozzá, entware pl nem az én világom, van NAS, és így nem kell bűvészkednem a routerral.
    Elejében én is kísérleteztem több mindennel a routeren, de aztán arra jutottam, hogy a NAS mégis csak többet tud és több mindent rá tudok bízni.
    Akkor megerősítem :D , Merlinben is HW-NAT ugyan az mint a gyáriban, ehhez Merlin nem nyúlt, mert az a zárt szoftverrészben van.
    Régebben volt lehetősége ott is variálni (előd router AC68U), de voltak problémák, és így inkább nem piszkálja, illetve maga az asus is a zárt területbe rakta ezt át.
    HW-NAT bizonyos esetekben le tud kapcsolni (pl. mint nálam is a múltkor kiakadt valamitől) ha jól emlékszem QOS esetén illetve pár trendmicro alkalmazás futásakor is kikapcsol a HW-NAT.
    Mivel én egyiket sem használom(QOS és trendmicro alkalmazás) így nálam nincs vagyis nem kellene ez irányúan aggódni.

    Én is gondolkodom a Merlinben, de még kivárok, mert ő is az Asus új szoftverét várja, illetve hogy hivatalosan is megjelenjenek az új funkciók amik a zárt részben vannak.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Új hozzászólás Aktív témák