Új hozzászólás Aktív témák

  • .:ZS:.

    senior tag

    Sziasztok,

    Azt lehet tudni, hogy ez az AMD+nVidia hibrid grafika hogyan is működik a gyakorlatban? Nekem egy régi Intel+AMD Enduros noti van itthon és ott tudomásom szerint a kijelzőt az Intel chip hajtja meg csak a teljesítmény ígényesebb számításokat offloadolja az AMD-nek és ezáltal az Intel chip határozza meg a max felbontást, színmélységet.

    Azért lenne ez érdekes, hogy pl lehetne-e erre a gépre az nVidia studio drivert telepíteni, amit elvileg GTX 1xxx-től fölfele támogat az nVidia. Szerintem ez azért lehet fontos kérdés, mert ez a gép kifejezetten szimpatikusnak tűnik képszerkesztésre (Lightroom+Photoshop) esetleg valamennyi videószerkesztésre, de a 10 bites színmélységet OpenGL-el az AMD csak a Radeon Pro kártyákkal támogatja, míg az nVidia a studio driverrel már a consumer kártyákkal is támogatja nem csak a Quadroval.

    Erre van valakinek ötlete? Azért elég gáz lenne egy ilyen összeget belefeccölni, aztán rájönni, hogy arra amire szeretném arra csak az AMD APU-ját tudom használni érdemben.

    Szerk.: Nyílván a kérdés akkor releváns ha az ember megfelelő külső monitort csatlakoztat rá, amit az USB-C-s DP1.4-el lehet is elviekben.

    BTW még a legdrágább verziós sem tűnik annyira vészesen drágának ha összehasonlítjuk a "content" gyártók mekkájának számító Macbook Pro-val..A 800.000-es új Macbook Pro 13" a környékén sincs ennek a teljesítményéhez, ha használható portot akarsz vegyél csilliárdokért dongleöket és a hűtés cserébe pont olyan "rossz" mint ennek és mégis az az etalon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák