Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz DooMbo #23 üzenetére

    >Ez mind szép és jó, de magyarázza már el valaki nekem,
    >hogy ha ezek az adatok valósak, akkor miért van az,
    >hogy statisztikákban az AMD még mindig csak pár százalékon mozog
    >a szerver CPU eladások piacán?

    A kulcs, hogy A statisztikák a múltról szólnak. a 2017, 2018-as eladásokról.
    És ez a termék + az új EPYC Rome - a jővőbeli - 2019-es statisztikában fog megjelenni.

    A legtöbb felhőszolgáltatónál most kezdenek megjelenni az EPYC-es szerverek ..
    - Azure, AWS, Tencent cloud, Packet, Hetzner, Oracle Cloud.
    és a szervergyártók is nagyobb fókuszt tettek rá az elmúlt évben - ami majd a következő évben jelenik ,meg a forgalomban.

    Lásd:
    AMD befektetőknek szóló tájékoztatója
    http://ir.amd.com/static-files/fa076c1b-0b8c-477e-b2e5-a3a5f973e608

    Mottó: "A verseny jó!"

  • devast

    addikt

    válasz DooMbo #23 üzenetére

    Mert ez így működik. Egy heterogén rendszerbe ahol egy ilyen vason 100 meg 100 különböző szoftvernek kell futnia ilyen-olyan virtuális gépeken, aminek egy része kőkorszaki hulladék, ott egyszerűen nincs mozgástere az embernek, hogy ilyenekkel szórakozzon, meg beta teszteljen. Ha évekig konstans tudja tartani amd a minőséget és az árat, az emberek szépen lassan elkezdenek majd átszokni rá. A homogén rendszerekben ahol egy szoftver fut gépek százain, netán a szoftver írásába is van az üzemeltetőnek beleszólása, ott egyből lehet rá ugrani. És minden csak elvileg kompatibilis vele, gyakorlatban lehetnek teljesítmény vagy kompatibilitási problémák, aminek az elhárítása sok időbe kerül, ha egyáltalán lehetséges és a vendor nem küld el a halálba, hogy futtasd a cuccot xeonon.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz DooMbo #23 üzenetére

    Az intel a mai napig kihasználja a korrumpálhatóságot + egy szerveres projekt évekre előre van megtervezve, így attól, hogy bejelentenek egy új processzort, addig, hogy arra épülő szervert vásároljanak, minimum 2, de inkább 3-4, akár 5 év is eltelhet. Előfordulhat, hogy egy projektet úgy terveznek meg, hogy még csak a tervezés szerinti műszaki adatokra építenek, hogy mire majd be kell építeni a szerverket a rackszerkénybe, addigra azok rendelkezésre álljanak. Egyébirántr létezik olyan Cisco UCS, amiben 4 db EPYC van, hiába csak 2 utas megoldásuk van, saját fabric-kal össze lehet kapcsolni 2 db 2 ztas alaplapot 1 szerveren belül. Az pedig jelenleg 128 mag/256 szál. Ez fog jövpre duplázódni, azaz 256 mag/512 szál.

    IPC-ben nagyon hasonlóak az értékek, van ahol az egyik, van ahol a másik erősebb. Nem egyéertelmű az összehasonlítás... ;) Nézz egy Anandtech-es eredményt. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák