Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Na jó, de a Pippin idejében még nem volt "státusz szimbólum" egyes néprétegeknél az alma.. ;]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • havasa

    aktív tag

    Nem lesz sikeres, mert nem lehet mutogatni a távolsági buszon. ;]

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz havasa #2 üzenetére

    HÁH! Ezen felvihogtam, pedig nem vagyok hater... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • havasa

    aktív tag

    válasz DeFranco #3 üzenetére

    Én sem vagyok full hater, Ipad 3 minden szempontból tetszik.
    A haterek semmivel sem rosszabbak azoknál, akik egy telefonra státuszszimbólumként tekintenek.

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • FefeeX

    veterán

    válasz havasa #4 üzenetére

    Még szerencse, hogy ez a státusszimbólum-marhaság csak nálunk megy ennyire... Mint ahogy a Fila-fikázás is mert a tescóban lehetett olcsóbban venni, etc. Magunknak csináljuk...

  • Angel1981

    veterán

    válasz FefeeX #5 üzenetére

    Akkor azt pl. mivel magyarázod, hogy ha egy nagy költségvetésű filmben egy laptopon látszik a márkajelzés, az csak egy alma lehet?

    Meg hogy Kínában egymást gyilkolják az emberek az ájfónért, amikor szinte minden más márka is náluk készül, és fele annyiért szinte ugyanazt tudnák nyújtani?

    [ Szerkesztve ]

  • Szerintem az "ájfon" egy nagyon jó telefon, és ha nem lenne ott az alma jel, akkor is ilyen telóm lenne. Ájfon után az android egy kínszenvedés volt számomra, váltottam is át 4s-re.

    iPhone felvásárlás előfizetéses is!

  • cbr688

    senior tag

    válasz Angel1981 #6 üzenetére

    az alma elég komolyan szponzorál filmeket, magyar sorozatnak is csak úgy adtak gépeket, cserébe csak h benne legyenek egy két schnitt-ben...
    nem vagyok alma fan és nincs egy alma cuccom sem, de jobb gazdasági helyzetben biztos lenne iphone-om mert jó és minőségi, de jelenleg túl drágának tartom nem beszélve a többi bóvli márak okostelefonjáról...

    azt mondjuk nem tudom mi újat tudna hozni egy másik konzol...

  • cbr688

    senior tag

    válasz cbr688 #8 üzenetére

    ill akkor lehet h a valve konzol meg apple konzol ami manapság van a hírekben egy és ugyanaz?...

  • NGA

    addikt

    válasz Jeanne d'Arc #7 üzenetére

    "Szerintem az "ájfon" egy nagyon jó telefon, és ha nem lenne ott az alma jel, akkor is ilyen telóm lenne."

    Az ájfon egy közepes telefon. Az apple logo az ami megkülönbözteti a többitől azaz a körítés. Az itunes, az appstore, és a szabványosított egyedi csatlakozó, amire millió cég gyárt kiegészítőt.

    [ Szerkesztve ]

  • capulet75

    addikt

    Végre lesz konzol 200K felett! ;]
    Elnézést, ezt nem tudtam kihagyni. :B

    [ Szerkesztve ]

    Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Angel1981 #6 üzenetére

    Nem tudom mit nézel, mert több Sony laptopos filmet láttam mostanában, mint almást... Sőt volt Lenovo-s is. Már ahol egyébként engedélyezik, mert pont a magasabb költségvetésű filmeknél (lásd pl Avatar) szoktak magukra annyit adni, hogy nem márkajelzésekkel küldik az anyagot. Inkább a másodvonalas szirupos, esetleg vígjátékos vonal az, ahol gyakrabban jönnek elő a brandek. Egyrészt. Másrészt meg ettől nem lesz valami státusszimbólum. Ezt marketingnek hívják, aminek az a lényege, hogy minél jobban népszerűsítsd a terméked.
    Az Apple az USA-ban pont hogy nem szimbólum, hanem tömegtermék. Mint neked a Sport szelet. Pont azért, mert ott veszel egy imac-et, olyan mintha itthon 30ezerért kapnád meg ugyanazt. Tehát aprópénz. Ergo ott jobb kell legyen. És jobb. Akinek pénze van, annak az számít, hogy a felhasználói élmény milyen, és itt el is érkeztünk a második részedhez. Tetszik-nem tetszik, tagadhatod, szemellenzősködhetsz, de többet nyújt. Hiába raksz "ugyanolyan vasat" valamibe, ha a szoftver, a támogatás nem ugyanaz, sőt még csak a közelében sincs. Ha a hasonló minőségű anyagokból épített eszközök más márkánál is érdekesmód hasonló árúak... Az átlagnak semmi szüksége nincs rá. De attól még a műanyagdobozos telefon nem üveg és fém. A műanyagdobozos laptop meg nem unibody, és pláne nem alumínium. Nem érdekes dolog, hogy hiába jönnek évekkel megkésve a macbook air klónok, az áruk kísértetiesen hasonlít? Csak mert itt már nekik is prémium anyagot kell(ene) felhasználni... (lásd ellenpélda dúralumínium Samsung 9es széria, aminek meg az alumíniumhoz semmi köze, csak a nevében max) - ettől az ára még annyi...
    Az meg, hogy ki mit akar elérni, az ember mindig is nagyra vágyott, ki ne akarna Ferrarival száguldozni? Csak az az átlag számára nem elérhető. Az iCuccok meg ha vért izzadás árán is akár, de elérhetőek. Nem státusszimbólumok, csak többet nyújtanak. (Bár minél tömeggyártottabbak, annál jobban csökken sajnos a színvonal is, ez az utóbbi időben egyre erősebben látszik)

    NGA: mégegy átlagos ellendrukker, akinek fogalma sincs a minőségről...

    Tényleg ennyire nehéz megérteni, hogy a műanyag (gorilla glass) az nem üveg, a műanyag az nem fém, és hogy bár nem létszükséglet, de ettől még valakinek lehet rá igénye? Mint ahogy öltönyre is. Lehet, hogy nektek jó a farmer pólóval, de ha emlékeztek, mikor az iskolai rendezvényen ki kellett öltözni a tisztelet miatt... Ez is olyasmi. Akinek nincs igényszintje, annak nehéz elmagyarázni...

    [ Szerkesztve ]

  • Raysen623

    addikt

    válasz FefeeX #12 üzenetére

    Szépen átgondolt kisesszét sikerült írnod, és nagy részben egyet is értek.
    Én az Almát nem státuszszímbólumnak nézem hanem életfilozófiának vagy életfelfogásnak.
    Ezzel pedig szerintem az Epplűnél is így vannak.
    Tény ami tény az USA-ban pont erre lőtték be a marketinget...de innen már Te vagy és ne akarok ismételni :C

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Raysen623 #13 üzenetére

    Igen, alapvetően úgy lenne normális, ha mindenki mindenben azonos szintet tudna és akarna képviselni, elérni.
    Az Apple nem lehet státuszszimbólum, és hogy miért? Hiába van egy Breitlinged, ha nincs mellé luxusvillád, luxusautód, öltönyszabód, stb akkor max önáltatásnak jó, amennyiben nem ez tesz boldoggá. Ismerek olyan embereket, akiknek a repülőmodellezés a hobbijuk. És minimálbérközeli fizetésből kigazdálkodja őket. Mert neki az kell. Csak a sok fikázó a repülőmodelleket nem ismeri, így nehéz fikázni. Az ismerősöm meg nem azért veszi ennyiért, hogy azt gondolják róla... Aki alapból így gondolkodik, annak súlyos önértékelési problémája van, mint ahogy annak is, aki azzal trollkodik, hogy másokat fikáz a cuccuk miatt. Ugyanis ezek az emberek csak a saját elnyomottságukat vetítik ki.

  • sz_abika

    addikt

    válasz Angel1981 #6 üzenetére

    Termékmegjelenítésnek és ügyes marketingnek :)

    PSN: xszabikax

  • Raysen623

    addikt

    válasz NGA #10 üzenetére

    Tévedsz! Az Apple egy nagyon jó telót rakott össze, amibe szépen sorjában pakolják bele az újabb fícsöröket. Ezt még a többiek is tudják, AZONBAN a többiek részéről messze nincs akkora integráció és stabilitás amit én azért a pénzért bizony megkapok. Bár hőzönghetnék hogy vindózon nem olyan klafa, de hát ugye nekik nem az a saját rendszerük.
    a telefont megengedhetem magamnak, de a macit még nem.....előbb-utóbb majd szépen sorjában......

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Visszatérve az eredeti témára...semmi nem támasztja alá, hogy akár a Valve, akár az Apple játékkonzolt akar piacra dobni. Szerintem inkább iTunes vs. Steam kérdésről lehetett szó, és még azt se tudjuk, hogy mennyire volt barátságos az a tárgyalás. Szerintem ha az Apple hardverben gondolkodna, nem nagyon közösködne senki mással, illetve a Valve-nek sincs semmilyen tapasztalata a konzolokat tekintve, ezért nem hiszem, hogy hozzájuk fordulna az Apple emiatt. A valve legnagyobb értéke nem az a pár játék, amit fejlesztett, hanem a Steam, a szoftveráruházuk, ami Mac OS-en is létezik.

    Lehet hogy csak el szeretné érni az Apple, hogy a Steam kivonuljon a gépeiről, vagy valahogy beépüljön a Mac App Store -ba.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • NGA

    addikt

    válasz Raysen623 #16 üzenetére

    Nem érted. Technikailag semmi csúcs nincs a szifonban. Több droidos teló lenyomja technikailag.A különbség a körítés.

  • kriszpontaz

    veterán

    válasz NGA #18 üzenetére

    Az lehet, de házon belül készül 1 adott hardver és arra írt optimalizált szoftver. Az Appstore pedig azért szerencsésebb a fejlesztőknek ebből a szempontból mert 1 adott hardverre kell megírni valamit, nem pedig 150 féle hardverrel rendelkező telefonra külön-külön optimalizálni.
    Mondom ezt Android felhasználóként és miután sok szoftra várnom kellett mire a telefonon elfutott.

    [ Szerkesztve ]

  • Wolverine

    félisten

    válasz FefeeX #12 üzenetére

    A Gorilla Glass kémiailag üveg, és úgy is gyártják. A duralumínium valóban nem alumínium, hanem egy 90%-ban alumíniumot tartalmazó ötvözet. Egyik sem műanyag, viszont mindkettő mű anyag...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • FefeeX

    veterán

    válasz NGA #18 üzenetére

    Magyarázd már el nekem, miért ver köröket az i4S az SGS2-re a tesztekben hardver ügyileg!! Ha szeretnéd, mert még nem ismered, szívesen linkelem a teszteredményeket... El kéne már jutni addig, hogy 1. nem a gigahertz számít (lásd P4 lebőgése) 2. még ha erősebb is lenne egy másik telefon, ha nincs ami kihasználja, akkor az előnye semmit nem ér 3. a telefonhoz hozzá tartozik a szoftver, a szolgáltatás, amivel árulják
    Az Android a 4-es rendszer óta, végre kezd felnőni. Én nem vagyok ellene, egyszerűen eddig olyan volt, mint a sufnituning. Instabil, el lehet vele szüttyögni, néha egy-egy dologban le tud gyorsulni akár egy Ferrarit is (kispolszki a VW TDI motorral), de attól még nem lesz annál jobb...

    Wolverine: fogtál Te már Gorilla Glasst? Nem üveg. Olyan anyag, mint amiből a műanyag lencsés szemüvegek készülnek. Más a fogása, más a használati értéke. Ami valakinek számít, másnak nem.
    Dúralumínium: tudom, minek kellene, hogy legyen. DE nem az, legalábbis a Samsung esetében nem. Nem tudom, találkoztál-e már a 9es sorozat géppel, de javaslom, menj el egy Saturnba, vagy T-Pontba. Az műanyag, suttyogós hajlítgatós műanyag. Kinézetre amúgy szép. Nem hideg. Az érzéseket nehéz magyarázni megint... Anyagminőség.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz NGA #10 üzenetére

    Ez is vélemény, de szerintem nem így van. Szerezz be egy ilyen telót és megtudod mekkora nagy csoda.

    iPhone felvásárlás előfizetéses is!

  • Angel1981

    veterán

    válasz FefeeX #12 üzenetére

    Lehet, szerepel más is a filmekben, én csak Apple-t láttam, és nagy költségvetésű (100m + $) filmekről beszélek.

    "Ha a hasonló minőségű anyagokból épített eszközök más márkánál is érdekesmód hasonló árúak.."

    A Samsung Galaxy II még jelentősen nagyobb is az iPhone 4S-nél, mégis "csak" a 3/4-ébe kerül, és nincs még egy tablet, amiért annyit kérnének, mint az iPad-ért.
    Attól mert az USA-ban még arányaiban véve is többet eladnak belőle, az az ért van, mert ott többen megengedhetik maguknak (ahogy írtad) viszont attól még ott is ugyanolyan státusszimbólum, minden fiatal ájfónt és ájpedet akar, ezt az USA-ban élő barátom is megerősíti.
    Szerinted előállítás tekintetében mennyi a különbség a fehér és a fekete ájfón között?
    Szerintem filléres, de ettől még a fehér mindenhol drágább, országtól függetlenül.
    Mi ez, ha nem sznobizmus?

    A minőségről meg annyit, hogy ott is akadnak hibák, sőt, az utóbbi időben egyre több, nem tudnak semmivel sem többet e tekintetben egy "kommersz" márkánál.
    Az oprendszerük is produkál hibákat jócskán...
    A marketingjük tényleg jó, én elsősorban ennek tudom be ezt az erősen túlértékelt sikerüket, ami nem kis részben a sznobizmusnak köszönhetnek...

    De itt abbahagyom, nem akarok flémet kelteni.
    Tényleg jó márka, jó szolgáltatással, de még a teljesítményükhöz mérten is igencsak túlértékeltek minden tekintetben - főleg ha szétnézek a környezetemben... :(((

  • vanhalen

    senior tag

    válasz FefeeX #12 üzenetére

    :R TÖK KÉÉ LE TESS! :R

    Annyira szépen leírtad.. meg kéne énekelni, bekeretezni és üvegvitrinben mutogatni, meg körbehordozni, mint a szent jobbot, de legalábbis csajok seggére tetoválni :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Puma K

    veterán

    Remélem az Apple végre valami használható mozgásérzékelőt készít a konzoljához (amennyiben valóban megjelenik) nem úgy mint a Microsoft a vacak és nevetséges Kintect-et. Használtam 6 hétig egy legutoljára megjelent Xbox 360-at Kinect-el, de akármilyen játékot próbáltam nevetséges volt ahogy érzékelt... pedig jó volt a távolság meg minden... (egy egész szoba volt az Xbox-nak szentelve ;] ). Egyedül valami 6 éveseknek készített játékban működött annak megfelelően a Kinect...

    Kíváncsi leszek én arra, hogy mikor lesz majd az mikor fogod a levegőben a kormányt és ha tekergeted akkor a játékban is kanyarodik a kocsi... (gázt amúgy hogy adsz? Nyomkodsz valami "Like" jelet a levegőben akkor gyorsít ha meg "Dislike" akkor meg lassít? :(((

    Ja meg én mint 2006 óta Steam felhasználó egyáltalán nem tetszik a Valve konzol terve/álma. Utálom a konzolokat hasonlóan butít mint a tévé... Tévé esetében ömlik a baromság (bizonyos csatornákat szeretek de elég kevés...) a konzolba meg a sz@rt kell betenni (agyon scriptelt COD és a többi fantasztikus játék... (Deus Ex is mekkora gáz)).

    Ja az meg a másik, hogy a Valve is egyre gázabb.... leteszteltük múltkor a BOT-okat HL 1-ből és HL 2-ből. HL1-ben a BOT-ok (Barney, scientist, és minden ellenséges élőlény) sokkal okosabbak mint a HL 2-ben lévő BOT-ok... HL 1-nél ha megsérülnek akkor elmenekülnek és fedezékbe állnak, meg jobban reagálnak a helyzetekre, HL 2-ben meg buták mint a vasoszlop és állnak egyhelyben... ha meg kevés a HP akkor sem csinálnak semmit...

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Ilsyde

    őstag

    válasz Angel1981 #23 üzenetére

    Korrekt hozzaszolas. Szepen osszeszedted.

    Annyit hozzatennek hogy sajnos bele van verve az emberekbe hogy ha nincs Apple cuccod akkor szar csoro vagy, es kevesebbet ersz azoknal akiknek van (beleertve a barataidat es facebook ismeroseidet).

  • FefeeX

    veterán

    válasz Angel1981 #23 üzenetére

    Akkor sorban
    Hasonló minőségű anyag... Nos ez az egyik legnagyobb problémám a csúcskategóriás egyéb telefonokkal. Mind műanyag. Az SGS2 is. Egyébként a méret nem számít, sőt, kevésbé gázos nagyobb méreten megoldani a hűtést, nincs akkora gond a miniatűrizációval. (amik miatt többek között egy iPhone majdnem dupla annyiba kerül, mint egy iPad, csak hogy házon belül hasonlítsunk)

    Attól, hogy sokan veszik, szeretnék, nem lesz valami státuszszimbólum. Nem ettől leszel valaki. Ez olyan, mint hogy mindenkinek PS3 vagy Xbox360 kell. Vagy AirJordan cipő. Ez nem státusz, ez divat, amennyiben nem ad pluszt. Vagy marketing. Amennyiben viszont pluszt ad (márpedig azt ad, és nem azért mert alma van rajta, hanem mondjuk a kamerája brutáljó egy telefonhoz képest stb), már más a gyerek fekvése. Nem az a válasz, ha neked valamire nincs szükséged, hogy akinek viszont kell az sznob... Főleg ha nem is ismersz egy terméket, csak kívülről láttad, másnál stb.
    Az, hogy a fehér drágább lenne. Az i4 volt drágább, mert ritka volt, de ez tartott kb 2 hónapig, megjelenése után. Nem az előállítási költsége miatt, hanem mert fél év kellett, mire megoldották hogy legyen fehér is, és nem volt elég készlet. Kereslet-kínálat. (nem a hivatalos Apple-nél volt drágább, hanem a 3rd parti eladóknál, mint 220Volt stb, akik amúgy is importból dolgoznak, saját szakállra)

    Ott is akadnak hibák, egyre több, minél többet kell legyártani, minél gyorsabban kell fejleszteni. Ez sajnos a technika velejárója. DE egy azonos mértékű hibát érdekes módon egy Androidos készüléknél senki nem lovagol meg, sokkal nagyobb gázok vannak ott, csak az ugye nem érdekel senkit. Nem tökéletes. De a mihamarabbi megoldásra törekszenek, a vásárló minél magasabb kényelmével együtt (ami el is várható ilyen ár mellett)

    Nem mindenhatóak, nem minden termékük vezető minőségű, nem minden jó, amit csinálnak. Aki ezt állítja, az pont az ellentétes oldalt erősíti. A konzolra ezért nem is írok semmit, mert egyszerűen nem tudom még elképzelni, hogy ki és hogyan gondolja ezt az egészet... De tartok tőle, hogy ez ugyanolyan kacsa mint a 2 típusú telefon, két méretű ipad jön egyszerre, stb pletyka...

    Ilsyde: nem emlékszem hogy az Apple verte volna bele az emberekbe ezt... Egyébként egyetértek vele, nálunk ez van. Van az Applefan troll meg az Applehater troll, és ez a fórumozók 80%-át már le is írta. Akikkel nem lehet objektíven beszélni, mert érzésekből nyilatkoznak.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Puma K #25 üzenetére

    Nekem nincs gondom a Kinect-tel... Az Adventures-ben 2 játék is van, ami szerintem élvezetes, és nincs jelentős laggja, ami nem szokható. Mint ahogy a Dance Central is, alapvetően ezért vettem Kinect-et a géphez, és ez szerintem óriási. Nyilván nem jó bármire, és rengeteg hulladék játék készült hozzá (amiket a metacritiken meg is jutalmaztak), szerintem a rossz szoftver nem a hardvert minősíti :) Amúgy meg lehetne pontosabb is, de ugye ezt már kielemezték több helyen is, hogy majd a következő generációban lesz ilyen, hogy legyen miért cserélni majd mindenkinek :)

  • gabo89

    senior tag

    válasz FefeeX #12 üzenetére

    A Sony eszközök a Columbia Pictures filmjeiben vannak, és a Columbia Pictures a Sony tulajdona.

    indul a sörös aludni

  • Angel1981

    veterán

    válasz FefeeX #14 üzenetére

    "Az Apple nem lehet státuszszimbólum, és hogy miért? Hiába van egy Breitlinged, ha nincs mellé luxusvillád, luxusautód, öltönyszabód, stb akkor max önáltatásnak jó, amennyiben nem ez tesz boldoggá."

    A mondandód második felében van a lényeg, és ezzel kicsit meg is cáfolod az első felét.
    A státusszimbólum és az önámítás közeli rokonságban vannak egymással.

    Menj le egy diszkóba, és nézd meg a fiatalokat, hogy hogy viszonyulnak a témához.
    Akinek nincs ájfónja, az gyakorlatilag nem is ember, és bár bizonyítani nem tudom, de ezt az Angliában és az USA-ban élő két barátom is megerősíti.
    (Innen indult az egész párbeszédünk, hogy szerintem az iCuccok iránt tanúsított viselkedés nagyon nem csak náluk jellemző.)
    Pont ez a lényeg, hogy egy fiatal max. álmodhat még egy nagyobb lakásról, vagy egy jobb kocsiról, viszont a legdrágább telefont (ájfón) megveti hitelre, amire ugyan rámegy 36 havi zsebpénze, de cserébe "villoghat" vele, hogy a legdrágább telefonja van - abban viszont teljesen igazad van, hogy ez az esetek 90%-ban önámítás, mert egyébként még mindig a szüleinél lakik, tömegközlekedéssel jár, és gyakorlatilag nincs megtakarítása.

    #26 Ilsyde: köszönöm!

    # 27 FefeeX: ok, írásodat nyugtáztam. Van, amiben egyetértek, van amiben nem. Én a magam részéről abbahagyom, mert így is sokat offoltam.
    Minden jót kívánok!

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Angel1981 #23 üzenetére

    Kicsit sem vagy elvakult.. elég taszító ez a szemellenzős gyűlölködős fikázó mentalitás, az állandóan valami "ellen" ágálás..

    "és nincs még egy tablet, amiért annyit kérnének, mint az iPad-ért"

    Nincs?

    "A Toshiba Excite 13 a maga 13,3”-os, 1600x900-es felbontású AMOLED képernyőjével valóban a család feje lesz. Négy integrált hangszórót, egy micro HDMI kimenetet és teljes méretű SD-kártya bővítőhelyet mondhat a magáénak. Két változatban árulják majd: lesz egy 32 GB-os modell 649 dollárért, illetve egy 64 GB-os 750 dollárért" (és ez még csak dollárban értendő..)

    "Attól mert az USA-ban még arányaiban véve is többet eladnak belőle, az az ért van, mert ott többen megengedhetik maguknak (ahogy írtad) viszont attól még ott is ugyanolyan státusszimbólum, minden fiatal ájfónt és ájpedet akar, ezt az USA-ban élő barátom is megerősíti"

    Azt nem mondta barátod, hogy USA-ban Apple egy legenda ami 1977-től egy életfelfogást és a minőséget testesíti meg? Azt sem mondta, hogy jóval olcsóbb, mint nálunk és semivel sem drágább, mint a konkurencia hasonló termékei? Ebből hogy lesz "státusz szimbólm" így :F

    "minden fiatal ájfónt és ájpedet akar" ... és az mióta baj :F Nem vagy te egy kicsit elvakult? Az nem érdekes, hogy miért akarják? Az nem jut eszedbe,hogy azért, mert egy 30 éve bevált gyártóról beszélünk és amúgyis jó termékekről van szó, meg tetszik nekik mert dizájnos és könnyen kezelhető?

    Ha 1x veszek egy iPhone-t (ami valószínűtlen) és egy hozzád hasonló márkagőggel, meg divatmajomsággal vádolna pusztán azért, mert tetszik az a termék és szeretem, meg kényelmesen tudom használni, hát én bizisten 5 centiről röhögöm ki a csipát a szeméből, mielőtt csókot lehelek arra a busa fejire vazze :DDD :Y

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Angel1981 #30 üzenetére

    A gyerekemnek nem is lesz ájfónja, sőt, ha rajtam fog múlni, telefonja se nagyon lesz. Asszonyomnak is Galaxy Minije van, nem azért, mert nem engedhetnénk meg, egyszerűen mert nem lenne ésszerű. Nem használná ki, nem vágyik rá, mi a fenének akkor?
    Ettől függetlenül még mindig tartom magam ahhoz, hogy a szóhasználat nem jó, mert ez nem státuszszimbólum. Ez menőzés, és bizonyos körökben megy különösen (gyerekek), plusz nálunk másoknál is, ez a legszomorúbb az egészben.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Puma K #25 üzenetére

    Ezt a konzolok butítását nem nagyon értem. Mert az első részében úgy értelmeztem, hogy szerinted az embert butítja, a másodikban meg hogy a konzolos játékok butítottak...
    A televíziós adások némelyike tényleg butít amúgy, de összességében azért ezt a nézetet nem osztom.
    Tehát mondjuk a Steamet nem használom annyira régóta, konzolom is csak két éve van kb, és az FPS játékok nálam az UT3-nál megálltak. Konzolon Forza3mat, szoktunk játszani, esetleg más autós játékot, vagy bunyóst... Vagy sportot, Fifát NBA-t... Most nem jut eszembe több, mert nem mostanában játszottam utoljára. DE
    Azt, hogy butít, nem írnám alá. Van ami bizonyos életkor alatt nem való. Esetleg bizonyos szellemi érettség alatt (pl bunyós játékok, erőszakos játékok), ez azonban nem a konzol, sőt nem is a játék hibája, inkább az embereké és a nevelésé.
    A konzol önmagában egy céleszköz, hogy egyszerűbben játszhass. A játék önmaga lehet káros, mivel függőséget okozhat, megfelelő önkontroll hiányában. Ami megint csak nem a játék hibája. Szóval szerintem a konzol nem egy rossz dolog. Az, hogy a Valve esetleg beszálljon egy cég oldalán (jelen esetben az Apple), azért nem tartom rossz ötletnek, mert így megtörténhet az, hogy 1. amit megveszel játék, végre teljesen cross-platform lesz (eddig is igyekeztem Mac-Pc címeket venni Steamen, ezért is szeretem azt) .tehát játszhatsz vele bármin, 2 esetleg a multit is végre összekötik, bár ez már lehet a WinLive alatt is meg lesz oldva.

  • capulet75

    addikt

    Kiváncsi leszek azért hogy milyen vasat tesznek bele. Mert ugye a notijaik hardveres tudása, ár/teljesítmény arányban igencsak halovány. Egy konzolnál nem tudják megjátszani hogy fizesd a dupláját mint a konkurenciáé, csak mert apple.

    A Mercedes státusszimbólum, meg az Armani öltőny és a Rolex óra is no meg a Vertu, ha már telefon. Az iphone nem az.

    [ Szerkesztve ]

    Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz FefeeX #35 üzenetére

    Szerintem úgy értette, hogy a konzolok térnyerésével egyre jobban erőltetik a minél egyszerűbb játékmenetet, csak a grafikára mennek rá és az olyan kiadóknak, mint pl. az Activision az az érdekük, hogy a fejlesztők futószalagon tolják ki a "nagy neveket" de anélkül a fantázia és eredetiség nélkül, ami régebben PC-n jellemző volt. Vagyis: mennyiséget a minőség javára. Lagzi Lajcsi vs Opera. Lagzi Lajcsit és Mónika show-t aránytalanul többen kajolnak, mint Olasz üvöltözést zenére és Mindentudás Egyetemét :DDD

  • Ilsyde

    őstag

    válasz FefeeX #35 üzenetére

    Szerintem sem a konzolokkal van a baj. Azt gyartanak es fejlesztenek amire van igeny. Ha pl. a CoD-ot es tarsait veszik az emberek mint a cukrot akkor miert kezdenenek bele uj vagy mas jatekok keszitesebe? Rizikos es draga. Ez meg biztos bevetel.
    Legfeljebb az emberek hozzaallasat lehet okolni.

    Kinect nagyon lebutitott es pontatlan technologia, igazabol csak tancikalos jatekokhoz jo. De a kovetkezo Xbox-hoz kell majd az uj Kinect 2, addig meg kell fejni a nepet mert utana mar senki nem fogja megvenni. Nem sok ertelme lenne kiadni egybol a jobbat.
    Apple is pont igy gondolkodik, kiadhatnanak egy szuper kis telefont ami mar tud mindent de ugy nehezebb lenne megvetetni az emberekkel evente ugyanazt. Igy mindig van egy csomo dolog ami ujdonsagkent hat (pedig egyszeruen csak le lettek hagyva az elozo verziorol).

  • mrhitoshi

    veterán

    "Elmondásuk szerint egy Kinect-szerű készüléket fejlesztenek, ami ebből adódóan nagymértékben a mozgásérzékelésre és irányítójának köszönhetően az érintésvezérlésre épít. Ugyanis azt is állítják, hogy a csomag egy érintőképernyővel ellátott vezérlőt is tartalmazni fog."

    Akkor Wii ellenfél lesz ebből, nem pedig olyan cucc, ami a hardcore rétegnek kelleni fog majd.

    Amúgy olyan jó, hogy már Gamepodon is azt kell olvasnom, hogy miben "másabb" az alma. :W

    PS4

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz FefeeX #21 üzenetére

    A Gorilla Glass üveg. Semmi köze nincs a műanyagokhoz. Szervetlen kémiai elemekből áll, főleg szilícium, oxigén és különböző fémek keveréke és pont úgy gyártják ahogy a többi üveget is gyártják.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Puma K

    veterán

    válasz FefeeX #35 üzenetére

    A tévé butító, főleg 2 csatorna amit országszerte lehet fogni... Nem nézek tévét már 2004 óta mint ahogy az emberek többsége. Néha megnézem a híradót és röhögök rajta, hogy milyen szánalmas infókkal tömik az emberek fejét... meg némely kritikán aluli sorozaton megy föl a pumpa, hogy ilyen hülyének nézik az embereket és ennyire silány történetet és szereplőket képesek csak használni... stb-stb...

    A konzollal az a gondom, hogy korlátoltak az erőforrásai és nem bővíthető így bizonyos időközönként frissítik a belső hardvert. Közben a PC-n megjelenő grafikai újítások, egyéb látványt javító technológiák lassan vagy egyáltalán nem terjednek, mert ügye a konzol limitált erőforrású meg kell várni míg frissítik a benne lévő hardvert és a lényeg: az elsődleges platform a kiadók és készítők számára a konzol.
    Ami meg annak köszönhető, hogy sok ember nem ért a gépekhez vagy nem is akar. Inkább vesz egy dobozt amire rá tudja kötni a tévét, házimozit és cserélgeti a játék korongokat. A másik ami nem tetszik, hogy a konzolokra kiadott játékokat nem tudják úgy frissíteni mint mondjuk egy PC-s játékot, hogy csak 1 kattintásból lent van a patch és újab 1 kattintásból fent is van, vagy ha valaki valami klienst használ (Steam, EA Origin, stb) akkor ezek automatikusan elvégzik a frissítést (EA Origin esetében nem tudom, hogy ez így van-e még nem használtam).

    A konzol-PC (MAC) multiplatform összekötésnek nem örülnék, mert konzolos játékokban soknál van automatikus célzás rásegítés ami meg egy gerinctelen és nevetséges dolog! Ha ez multiban is lehetséges lesz akkor az már egy újabb szemét húzás lesz.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Puma K #41 üzenetére


    Nem értem az összefüggést a között, hogy egy konzol elöregedik, akkor miért a konzol lenne a hibás, a technológia hátráltatása miatt, miért nem a multinacionális cégek. Illetve, hogy miért problematikás az, ha az ember nem ért a számítógépekhez, és vesz egy konzolt játékra.

    Egyébként meg EZ lenne a valódi ok, miért látogatott el Tim a Valve-hez. :))

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • FefeeX

    veterán

    válasz Puma K #41 üzenetére

    Az első részével többnyire egyetértek, bár nem húznám rá így egyöntetűen, de sok benn az igazság.

    Mit használnak ki meg mi mit hátráltat, ezekkel nem teljesen értek egyet. Azért a konzolt veszik sokan, mert azonos pénzből többszörös teljesítményt adnak, főleg egy konzolgeneráció életvonalának elején. Nem kell szórakozni vele, ha tönkremegy cserélik, vagy javítják, nem kell újratelepíteni, nem kell babrálni vele, nagyobb vinyó stb. Plusz ha tönkremegy ott marad a gép, amivel tudsz netezni. Persze, a gép mellé is vehetsz még... :)
    És azért elsődleges, mert ezt veszik. És ezen veszik a legtöbb játékot.
    A többi dolog meg terjed amennyire terjednie kell. Szerintem messze nem olyan fontosak, mint amennyire néha fel vannak fújva. Úgy értem, tök jó a tesszeláció meg minden, csak egy gyors, sodró lendületű játékban nem állsz meg gyönyörködni a kavicsokban, miközben háromszor szitává lőnek. Amolyan egyszer megnézed, meg mutogathatod a haveroknak, de hozzáadott értéke nem nagyon van.

    Az meg hogy ki mihez ért meg mihez nem, nem feltétlenül tartozik az ügyhöz. Régen sajnáltam volna a pénzt konzolra, emellett azért úgy érzem, hogy eléggé értek hozzá, mégis, most jobban játszom konzolon, mint a PC-n. Egyszerűen jobb érzés, egyszerűbb na. Egy csomó kényelmi dolog olyan, hogy az ember nem érti míg komolyabban meg nem próbálja, aztán meg visszaszokni a fapadosra elég fájdalmas. Lehet élni ezek nélkül, de minek, ha még olcsóbb is esetleg?

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Puma K #41 üzenetére

    Puma-Puma elfelejtetted azokat az időket, amikor nem a konzolok diktálták az ütemet? Lófütty volt itt, nem grafikai fejlődés. Félévente hoztak ki nulla fejlesztéssel videokártyákat a nagyok, a mai árszínvonalhoz képest dupla áron.

    Sírva könyörgött mindenki, hogy legyen már vége az átnevezett aranyárú kazán Gforce-ok, 1GB haszontalan GDDR2 memóriák korának.

    Most meg egy két éves, akkor is csak alsó-középkategóriás géppel a segged alatt fut minden maximum, vagy aközeli beállításokkal, mert bele kell férni a konzolok gépigényébe.

    És nem, örömlányra nem vagyok kiváncsi arra, hogy a DX11 hogyan rendereli a szomszéd város egyetlen pulikutyájában levő bolha tökén a pörsenést, ez a butítás, meg a parasztvakítás, (a látvány mindenek felett, meg a sziget alatt élőben tesszelált óceán, amit soha sem látsz) nem az, hogy van egy kvázi-standard, amivel csak nyersz, mert több pénz marad a zsebedben.

    [ Szerkesztve ]

  • Puma K

    veterán

    válasz mrhitoshi #43 üzenetére

    "Nem értem az összefüggést a között, hogy egy konzol elöregedik, akkor miért a konzol lenne a hibás, a technológia hátráltatása miatt, miért nem a multinacionális cégek"

    Mert mint írtam a konzol lett az a platfomr amire inkább fejlesztik a játékokat és mivel azokat nem lehet bővíteni hardveresen (maximum HDD-t cseréled Xboxon) így limitált az rendelkezésre álló erőforrás és ügye az az elsődleges platfomr ezáltal nem terjednek annyira az idő közben megjelent grafikai motorok és a velük járó egyéb fejlesztések, mert PC-re nem éri meg kiadni, mert nem veszik annyian.

    (#44) FefeeX :

    Véleményem szerint az egyetlen értelmes konzol az újgenerációsok közül az a Nintendo Wii, mert az egy olyan egyedi világgal rendelkezik ami nem nagyon van PC-re, most már portolnak Wii-s játékokat PC-re amik PC-n jobban néznek ki mint Wii-n, de ez persze nem a legfontosabb (nekem az) hanem a játékélmény (ez is fontos számomra természetesen).

    Az Xbox és a PS3 (PS2 még jó volt) egy hulladék, és rühellem őket, mert ez a 2 retek az amik miatt apránként haladnak látványvilág szempontjából a játékok. PS3-mal kevés játékkal játszottam közöttük volt a Lord of the Rings na az egy igazán retek játék volt kár volt megjelentetni mert olyan ronda... ezzel nem lenne gondom, ha PS2-re hozták volna ki azzal a grafikával, de könyörgöm mikor a PS3-ban 7 IBM Cell CPU van (ha jól tudom) akkor az ne akadozzon és nézzen úgy ki mint egy 2006-os PS2-es játék...

    Mikor Sega 2-őm volt, és volt egy elég retro PC (sárga-fekete képernyő, egér nélkül, stb-stb) akkor inkább játszottam egy Snake szerű játékkal a PC-n mint a Sega 2-őn bármely játékkal, aztán volt alkalmam használni egy komolyabb gépet és akkor meg Prince Of Persia-val játszottam akkor az tetszett eléggé, és a konzolt félre is tettem és amikor csak tehettem havernál lógtam és toltuk. Már akkor elkönyveltem a konzolt egy kis dobozkának ami jó-jó, de géphez képest sehol sincs és ez a nézetem még mindig.

    (#45) DeFranco :

    Mivel nekem legelőször óvodás koromban volt kapcsolatom számítógéppel, majd lett itthon is egy asztali gép, de az nem húzta sokáig. Aztán 1-2 évvel később megint számítógéppel általános suli első és második osztályában találkoztam újból.
    Így annyira nem tudom mi ment anno.

    Első "komolyabb" gépem egy hipermarketből volt egy komplett Asus gép, aztán már megtaláltam a különféle Pesten lévő számtech boltokat, és kezdtünk onnan vásárolgatni 2-3 évente valami masinát, végül pedig 2006-ban magamnak raktam össze egy gépet aminek az alkatrészeit Budapesten rohangálva egy táskával és egy valag pénzzel szedtük össze a lehet legjobb áron. Ja és úgy raktam össze, hogy azelőtt nemigen láttam gépalkatrészeket külön nem hogy még egyben egy összeszerelt gép belsejét. Hazaérve az alaplap kézikönyvét sűrűn átlapozgatva az ábrákat és a szöveget alaposan megnézve és elolvasva ugortam neki... 2 órás művelet volt összerakni :DDD közben nem kicsit stresszeltem, hogy elrontok valamit... de aztán sikerült:

    MB: Asus A8NE-FM/s
    CPU: AMD Athlon64 3200+ Venice, Soc939
    CPU Cooler: Zalman CNPS7700-AlCu
    RAM: 2x Kingston 512 MB/ 400 Mhz DDR
    VGA: Inno3D 6800 GT 256Mb/256Bit
    HDD: Maxtor 160 GB Sata II (most is megvan)
    PSU: LC-Power 550W
    Ház: AeroCool AeroEngine Jr Black

    Miután összeraktam és a Windows XP is felment kiderült, hogy hibás az alaplap hangkártyája és lehetett vinni gariztatni... öröm volt a 2 órás enyhén remegő kézzel való összeszerelés után szétszedni...

    Részemről tovább nem kívánom offolni a topikot! :R

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Slade92

    aktív tag

    válasz NGA #10 üzenetére

    Ha az iPhone egy közepes telefon akkor mi a jó telefon?
    Ne valami androidos telefonnal gyere mert az minden csak nem jó!

  • Slade92

    aktív tag

    válasz Puma K #41 üzenetére

    A konzoloknál is egy gombnyomás a patch!Ha rá van kötve a konzol a netre és a játék indításánál felkínálja a patch lehetöséget!Egy gombnyomás és letölti+ egyböl telepíti!
    Azért ennyire fejlettek a konzolok!

Új hozzászólás Aktív témák