Új hozzászólás Aktív témák

  • TDX

    tag

    Sziasztok, szerintem ritka eset leszek, de egy hónapja váltottam, ez az első iphoneom, előtte Samsung S8+-t használtam. Igaz egy 12.9-es ipad prot használok már egyetemhez másfél éve, szóval az op rendszer nem teljesen ismeretlen. Ami meglepő volt, hogy hiába óriási a méretkülönbség az s8+-hoz (tokkal együtt majdnem olyan széles mint amaz tok nélkül), annyival nem érződik kisebbnek, bár nekem viszonylag nagy kezeim vannak, a samut is átértem egy kézzel ha nagyon akartam.

    Drágának viszonylag drága, de csúcs közeli és nem akartam nem felsőkategóriásra váltani (s8+ az csúcs volt annak idején). Alapvetően az ösztönzött a váltásra, hogy már eléggé össze volt törve a régi és féltem hogy a kijelző megadja hamarosan magát, előlapi kamera pókhálós (a kijelző/üveg csere egyáltalán nem megérős dolog samun), oprendszer 3 éves és nem frissíthető és gyakran volt lassú is a telefon. Tetszett hogy sokkal kisebb méret, iOS együtt jobb az ipaddel, nagyobb alkalmazásválaszték, jobb kamerák. Ezek igazak is, de nem nagyon használtam eddig ki ezeket. Ami nem tetszett, hogy lightning, de mit van mit tenni. Plusz egy kábel, na bumm. Persze kényelmetlen hogy cserélni kell (az ipadem töltőfején) a kábelt, sokkal egyszerűbb lenne type C, de azért tűrhető. Másik kicsit zavaró dolog hogy az NFC nem használható bármire, így ha csatlakoztatni akarom az xm3 fejhallgatóm, nem elég csak hozzáérinteni a telefon hátlapjához hanem bekapcsolni a gombbal és csatlakozni, de ez se egy nagy hátrány.

    A váltás sima volt, talán csak egy alkalmazás nem ment át amit még androidon vettem (de nem is fontos, és ha akarnám itt is létezik). A jelszavakat sajnos nem vitte át amiket a Samsung Passben mentettem el, de gyorsan hozzá lehet őket adni. Az mindenképp segített hogy az ipadet használtam már jó ideje, különben nem ment volna egyből a gesztusvezérlés az biztos.

    Összességében nagyon tetszik, meg vagyok vele elégedve. Pár évre mindenképp megvan a telefonom :)

    Már vége az Én hozzászólásomnak? Mi lesz ez után velünk?!?!

Új hozzászólás Aktív témák