Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Dany007 #2113 üzenetére

    "A ventillátor nélküliség szerintem nem releváns, ha ár-teljesítmény arányról beszélünk...
    De arra céloztam, hogy mondjuk a magamnak munkára összerakott konfig számítási teljesítményét vajon mennyiért tudnám megvenni Apple logó alatt?"

    Na, itt a lenyeg, ahogy a hsz-ed masodik feleben le is iro. Vasarlaskor a lenyeg az ar/ertek-arany. Ennek egy valamekkora resze az ar/teljesitmeny-arany.

    Attol, hogy az ar/teljesitmeny-aranyuk nem jo (az M1-eseknek mondjuk jo), meg lehet tok jo az ar/ertek-aranyuk. En azzal vitatkoztam, amikor azt irtad, hogy "Ahol a brendet a style-t meg a trendiséget kell megfizetni leginkább és csak huszadrangú maga a nyers teljesítmény vagy a tudás vagy az, amit az egész nyújtani tud" -- ez szerintem az Apple eseteben nem igaz. Esetleg nehany divatmarka eseteben igaz lehet, de peldaul egy Ferrari eseteben szinten nem igaz (a Ferrarik vagy a Porschek nagyon jo autok). Az Apple nem kizarolag a brandet adja el, hanem egy jol korbeirato platformot, amit vagy szeret valaki, vagy nem, de ketsegtelen, hogy tud olyasmiket az okoszisztema, amit mas nem (vagy csak mashogy).

    De ugy latom, nem igazan van koztunk vita, kiveve ebben a 'brandet ad el' kerdesben.
    Van egyebkent par jo aru cuccuk, pl. regebben az 5k iMac olcso volt (ar/teljesitmenyben is, nem csak ar/ertekben), aztan az XDR Display is korulbelul rendben van, az AirPods Pro szinten, az M1 Macbook szinten. A 600 dollaros Mac Pro kerekek nyilvan nincsenek rendben :)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák