Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz koxx #2220 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy sajnáljuk őket. Csak azt, hogy érthető, hogy ha a felhasználóknak így megfelel, akkor így fogják adni, mert így a részvényeseknek is jobban megfelel. Azért, mert sok pénzük van, nem akarnak kevesebbet keresni. Erre ráhatása a felhasználóknak van, amikor a pénztárcájukkal "szavaznak". Márpedig úgy szavaznak, hogy ez belefér. Ha zacskóban is megvennék, akkor abban adnák valóban. Miért? Mert akkor 3 dollárral több lenne a haszon? Igen, ezért. Miért működtetnek egy kapitalista nagyvállalatot? Pont ezért. Ha egy profitorientált cég megkereshet egy terméken 100 dollárt, nem fog azért 97-et keresni, hogy ne gondolják azt róla, hogy a profitra hajt (amikor mindenki számára egyértelmű, hogy arra hajt). Rossz koordináta-rendszerben keresed egy ilyen cég motivációit, ez a profitabilitásról szól. A felhasználók haragjának kérdése akkor merül fel egy ilyen jellegű vállalatnál, ha befolyásolja a profitot (ezért van PR).
    Nem tudom, hogy ez a döntésük mennyire befolyásolta az eladásokat. Elhiheted, ha befolyásolja (=csökken a profit) akkor vissza fogják tenni a töltőfejet a dobozba. Ha nem, akkor a többi gyártó is utánamegy (jelenleg ezzel kísérletezik szerintem a többi gyártó is).

Új hozzászólás Aktív témák