Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz l.skywalker #46 üzenetére

    Nem veszem őket egynek, írtam is, ki is fejtettem, miért tartom rossznak a sorozatot a könyvektől függetlenül. Még az a rész is, ami a könyvek ismeretéből jön a későbbi eseményeket tekintve, az sem egyszerűen a könyvek létezése, illetve az attól való eltérés miatt rossz.
    Cahir. Ha olvastad a könyveket, tudnod kellene, hogy miért rossz, amit most műveltek, és milyen lehetőségeik vannak a jövőre nézve. Többek között az ő karakteréből következtettem arra, hogy nem olvasták végig az összes könyvet. :D Vilgefortz ugyanez. Yennefer karaktere sem a könyvek miatt rossz, amit írtam példát (sok más mellett), egyszerűen egy átgondolatlanul megírt karakterre utal. A könyvek léte ez mellett azért fájdalmas, mert még alapanyag is volt hozzá, amiből meríthettek, és ennek ellenére nem sikerült értelmesen megírni.

    A Trónok harca is jó példa. Nem olvastam a könyveket, mégis a 6. évadig kiválónak éreztem, a 7. évad még okés volt, de kezdett szétesni, a 8. évad tragikusan szar. Ha olvastam volna a könyveket, akkor azt lehetne mondani, hogy "hát mert az még nincs könyvben ezért fikázom". De nem. Egyszerűen rosszul van megírva a 8. évad, a karakterek ott is karakteridegen módon viselkednek, következetlen. Ilyen volt ez is, annyi a különbség, hogy itt a kész anyagból sem jártak sikerrel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák