Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Gyuri27 #144 üzenetére

    Én ugyan nem akarok a kolléga nevében beszélni, de tippre az lehet hogy:
    - gyenge FPS/WATT teljesítmény: [link]
    - mind ezt raytracing nélkül (ergo TENSOR magok itt nem dobnak a fogyasztáson)
    - mind ezt nem 12nm hanem 7nm-en

    Szerintem ár/érték aránnyal nincs baj noha nem is akkora best buy ilyen hulladék hűtéssel (nem hűt de cserébe hangos is). Szerintem ezen az áron rendben van ez a 2 ajánlat, szimplán az aggasztó hogy ha enynit tudtak kihozni 180 meg 225 wattbol akkor mi lesz majd amikor kijönnek a ,,nagy kártyák". Persze erre van egy magyarázat, mi szerint nem csak az 5700XT de a sima 5700 is egy low kategóriás kártya amik szét vannak húzva, és ez abból fakad hogy kis chip méretettel dolgoztak, mivel a TSMC 7nm-en pofátlanul drágán méri a nagy chipek gyártását. Olyan mint egy 1.6-os autóból hozni ugyanazt a teljesítményt hozni mint egy 2-2,4 literes autóval szemben, meg lehet csinálni csak nem lesz olyan jó hatásfoka. Ez rendben is van, és persze várható hogy a 2020-as nagy NAVI-k majd jobb perfomance/watt teljesítménnyel jönnek ki vélhetően az olcsóbb gyártás miatt, de addigra jönnek a 7nm-es Nvidia kártyák is Samsung node-on, valószínűleg körbegyalázzák az AMD-t. Meglátjuk, még guríthat nagyot az AMD, egyelőre ez a 2 kártya egy tűzoltás jelleggel jött ki és csak az ár/perfomance volt a lényeg. Mindenestre azért a kis chipméret ellenére is durva hogy 7nm-en rosszabb perfomance/watt teljesjtményt hoztak mint az Nvidia 12nm-en.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák