Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz arn #34 üzenetére

    Igen, szerintem is - ill. ahogy látom a legtöbb ember szerint - az árazással van baj főleg... nem igazán tudom mit gondoltak, persze hiper-szuper fejlett GPU meg HBM2 meg minden, de ha csak ennyit tud amennyit a tesztben és mellette még a piac hátrányos helyzetben lévő szereplőjétől is érkezik akkor az lenne a minimum, hogy a konkurens alá árazzák...
    Nem fölé... :W

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Petyyyyy #53 üzenetére

    Abu egy korábbi hozzászólásából valami olyasmi rémlik, hogy amikor jönni fog a Vega Nano (ami azt hiszem egy Vega56?) akkor - mivel az egy új kártya lesz - azt mindenképp tesztelniük "kell", és azzal akkor akaratlanul meglesz az újratesztelés is, lévén addigra csak javulnak a driverek...

    No meg ha kapnak még Vegát gondolom csak tesztelik majd - tudtommal náluk inkább az szokott a baj lenni hogy ezeket vissza kell adniuk és később nem kapnak másikat egy újratesztelésre, szóval alapvetően nem a szándékkal van baj...
    Bár HA tényleg lesz csoda driver akkor AMD-nek baromira érdeke lenne hogy mindenki újra teszteljen, szóval majd meglátjuk.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz sb #60 üzenetére

    Persze, azt anno valamelyikben (talán a Vega 56/64 topicban) írtam én is hogy valami nagyon nagyon nincs rendben még ezzel, pont a Fury-t hozva fel példaként, mondván ha a világon semmit nem fejlesztettek volna rajta csak felhúzzák a Vega órajeleire már akkor gyorsabb lenne...

    De ezzel úgy vagyok hogy amire itt nálunk, magyar boltból normális garanciával, custom hűtővel kapható lesz a Vega56 (tehát úgy 200 év múlva), addigra talán lesz már hozzá normális driver is, szóval ez a kikapcsolt minden szerintem egy átlag embert nem fog érinteni, csak az early bird-eket... ők meg így jártak. :U

    Viszont ha mindent bekapcsolgatnak és javítanak rajta akkor is megkérdőjelezhető lesz az árazás, szerintem... Bár ezzel biztos sokan nem értenek egyet, de én azon a véleményen vagyok hogy minden videokártya MSRP-je az életciklusának az elején jó ill. akkor passzol a piac teljesítmény / ár arányához, akkor versenyképes.
    A Vega viszont késett, sokat, és gyakorlatban még mindig nincs kész... Egy olyan árral indít ami a GTX 10XX ellen versenyez ill. annak a teljesítmény / ár arányához igazodik, amivel az a baj hogy nagyon közel van már a Volta megjelenése, ami várhatóan elég rendesen újra fogja értelmezni a piac teljesítmény / ár mutatóját, és a Vega hirtelen óriásit fog veszteni az értékéből, kb. mint egy francia autó. Gyakorlatilag annyit késtek ezzel a kártyával, hogy a piac nagyjához képest (nVidia piaci részesedésére célzok, nem a cég minőségére) egybecsúszott az életciklusának az eleje a végével...

    Persze az igaz hogy a GTX 1070 / 1080 ugyan úgy, ugyan akkorát fog veszteni az értékéből, de ők az életciklusuk végén járnak, használhatták őket már vagy másfél évig és az alatt szépen kifutott az amortizációs ciklusuk. Egy "régi" termék hirtelen értékvesztése elfogadott, egy újé kevésbé...

    Hogy ezért mit fogok itt kapni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Hát elvben megtehetnék, de azzal a saját G-Sync monitoraikat lehetetlenítenék el, ill. főleg az azokat gyártó partnereiknek okoznának kellemetlenséget, és ezt szerintem nem fogják bevállalni... Ha hirtelen abba marad az új G-Sync modellek megjelenése és gyártása akkor lesz érdemes gyanakodni, addig nem.

    Pedig én is nagyon örülnék egy FreeSync-es Voltának, de az nVidia sosem volt híve a nyílt szabványoknak, a piac kézbentartásának viszont annál inkább... :U

    @Joshi,
    de, veszik a G-Sync modelleket, nyugaton...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák