Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonMaster

    addikt

    kár hogy nem a legerösebb vega van a tesztben mert a sima levegös gyengébb mind a vizhütéses
    https://gaming.radeon.com/en-us/product/vega/radeon-rx-vega-64/
    és nem csak TFLOPS-okban hanem a vizesnél a gpu core és a vram is magasabb frekin dolgozik, és ha a közepes vega az 1080-at enynire befogta hogy közel egál , akkor a legerösebb vega simán lenyomja ,
    és ezek még csak FE verziok majd mikor jön pár custom ahol az erösebb vega64-et oc-zik még ott már garantáltan lenyomja a gtx1080-at és hiába jönnek páran avval, hogy az 1080 már másféléves és most érte utol az amd csak és? az nvidia-nál a kövi széria még nem a volta hanem csak egy buffolt pascal széria lesz.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Joshi #119 üzenetére

    183e alzán a lég 213e a vizes
    és ez még csak a kezdö ár

    gtx1080 árazása
    178e lég
    208e a vizes
    csak 1 boltban nézve legolcsobbakat
    5e ft-al több a vega mint a gtx1080 de ez még mindig csak a kezdö ár, ez 1 max 2honap mulva mikor már jo driver lesz hozzá 10e-el a gtx1080 allat lesz (kivéve ha a bányászok elkezdik vásárolni )

    most a merlin-t ne nézzük már aki ott vesz valamit az egy madár , napokban láttam 400e fölöt gtx1080ti-t de 200e ért is 1050ti-t vicc az árazásuk vagy sokszor gépelik-el.

    smkb
    linket is irtam amd hivatalos oldala látni a sima vega64 és a vega64 liquid közötti orajel különbségeket
    és igy kijelenthetö hogy a léghütéses az a közepes vega a vizes meg a csucs, nem is értem miért 56 -64-64liq néven jöttek ki miért nem volt jo a régebbi elnevezése valami bronze siver gold aszem sokkal szembe tünöbb lenne akkor a különbség igy elégé elcseszet de ez van.

    régebbi elnevezésük ami nekem jobban bejött
    xl xt xtx volt
    xl most vega 56 néven fut
    xt vega64 levegös
    xtx vega64 liquid
    sokkal átláthatobb lenne nah mindegy a levegös az a közepes .

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Milka 78 #132 üzenetére

    aha jo hogy irtam hogy 1 boltot nézve az alza.hu-t nem mitnha reklámozni szereetném öket, de ott néztem vega-t is és nvidiát is és gtx 1080 az 183e a legolcsobb. nem 168e

    ha másboltot is beleveszünk akkor az ottani vega árakkat hasonlitsuk már bolton belüli árakat és ne egyik konkurenciát a másikat hasonlitsuk annak nincs értelme.
    és amugy a bluechipnél 179e csak az árukeresö nem frissült még. azért ir 159e-ret

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Joshi #142 üzenetére

    [link]
    itt 200e alalt van, én spec itt találtam és itt néztem nvidia amd árakat , aqua ipon -éknál még nincs vega 56 64 64liq csak sima vega ami prof környezetbe jött már rég de az k. drága

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz b. #153 üzenetére

    van olyan amit lehet rendelni, de ha ugy vesszük ez azért valamenyire is tájékoztato jelegü , persze árgép emg árukeresö oké de amég nincs sok helyen addig enm kerülbe oda, nah emg elsö ár és az 1-2hét mulva jövö ár között nagy eséyl van mindig, azért szerintem ez a várhato ár valos oké fiygelhetö emg rendelés stb de szerintem valos, máshol amugy se lehet rendelni jeleneleg vega-t de még csak 1-2napos szoval még 1hét mire boltba lesz utána meg még pár hét mire nomalizálodik az ára addig neház árakrol beszélni, de szeirntem olcsobb lesz az 1080 , + még addigra jön jobb driver is és lehet lesz tesztünk az erösebb vega-val is .

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz r92king #160 üzenetére

    amugy nem a nagytételes bányások miatt lett drága akik 10e raklap számra vették az rx-eket hanem a sok kis emebr akik 6-12 karikat vettek ugye sok kicsi , és a raklaposan vettél gyártol a kis ember meg boltbol igy kiürült a polc, nah meg aki otthon kis ember tolja az nem fog specko bánya karit venni mert ara ad 1 félév Hu-on 1év gari-t még a gamer kari az 3év + a miner karin jo ha van 1 kimenet még a gamer karin van több
    a gamer karit 1év után még 2év garival eladod , a miner karit 1év után 0év grrival nehezen fogod, méga gamer karit amit bányászni használtál azt akár játákcélra fejlesztés alt álo emebrnek is eladod , addig a minert nem.
    és ezt tudják a gyártok is, emiatt lesz ujra hiány persze most az eth ára 280 pedig volt 190-is szoval megint csak nöt és szerintem még sok van ebben a bányás szeonban , és emiatt akik kockulnának fizetnekrá.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz b. #172 üzenetére

    megnéztem én is jobban nem irtam hogy 200e alati lehet most rendelni elözö posztomban, az hgo árukeresö maitt tették töknyolc mert egyikben sincs benen söt kunkurenciánál még elörendelkhetöség sincsen, igy töknyolc hgoy fail vagy sem mivel van 1 ár oké nem 189e hanem 206e de és? van miez viszonyitani ez mitn kezdö ár , még csökenni fog

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Raymond #178 üzenetére

    189e max akkro drága 1080 ha a régi báynász szezon elötti árakat náézzük

    209 meg max akkor nyaldossa alulrol az 1080ti-t ha a bányász szezon elötti árakat nézzük, most örülsz 260-ért egy 1080ti-nak ahogy 200-ért egy 1080-nak a a custom normállis hütésel rendelkezök pl: gaming x strix

    amugy azt leszáűmitva hgoy egyet értek a drága szoval hogy azok enyniért a gtx-ek remélem lemennek a bányász zsezon elötti árukra akkor már nem lesznek enynire tulárazotak , emlékszem anno 244e volt a gamign x 1080ti most örülsz ha 279e ért kapsz.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Raysen623 #180 üzenetére

    itt a baj az, hogy a konzolra irtat csak simán átportolják semmi optimalizácioval, kivétel erösiti a szabály-t és ez minden konzol vs pc game nél elmondható. azért megnéznék egy kiráylul optimalizált pc-re emgirt game-et amit csak simán átportolnak hogy az hogy futna konzolon.

    BReal
    egyetértek hgoy várjuk meg és várjunk utána is 3hetet legalább akkro már normalizálodni fog,
    ryzen is elsöre kijöt 200e felet 280e ért is volt ment a fika meg minden 1 másfél honapra rá már a 150-et is alulrol kaparta .

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz DajaPécs #189 üzenetére

    nem? akkor szerinted reális volt az elmult héten az 1050ti ára 200e ft-ért?
    mert ugye pcx aqua ipon nál 70e alalt van nem 100e felet föleg nem 200e ért,
    ne vicceljünk már, persze lehet hgoy a nagyker irja át de anyni nagyker azért nincs vagy ah sok is van akkro a merlin a legdrágánál vásárol és ahoz frissit azért 200e ért egy 1050ti nah ne most komolyan. amugy van még 1 ilyen bolt ahol ilyen brutális árak szoktak lenni,

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Tyrel #202 üzenetére

    persze , hogy veszik mert ök nem havi 600-800euro-bol élnek hanem 1500+bol , jo hogy veszik, itt is vennék nem csak a freesync-eset hanem a g-sync-eset is ha enyni lenne az alap fizetés azért egy közel 150e ft-ba kerülülö legolcsobb monitor vs egy 40-50e ft-os freesync-es nem csoda hgoy nálunk melyiket veszik jobban, még attol függetlenül is, hogy sokan emelé nem amd hanem nvidia karit vesznek. persze van aki ki is használja a monitort ,

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Milka 78 #283 üzenetére

    mutasd a linket és azon a bolton belül mutasd hogy menynibe kerül a vega 64 is.
    jah hogy ott nem árulnak vega-t hát igen de mint irtam 1 bolton belül néztem, nem all-in amugy ha meg nézem usa stb webshopot is, találok én 120e ért is uj 1080-at más hogy vám+ado miatt drágább de ha kiutazok akkro ezek nincsenek, ugye van olyan állam usa-ban ahol az áfa 0% szoval igy nézve van 120e ért is gtx1080.
    de persze nem kell megértsd azt hgoy 1 bolton belül néztem az árakat és enm allin a világ piacon, bár ha ugy néztem volna akkro amd-töl rendelve a vega 64 akkor 499dollár ami durván 130e ft persze megitn csak kikel utazni érte és emg venni áfa nélkül, de igy is csak 10e el több a gtx1080 ha a világ piacot nézem és nem only 1 boltot vagy 1 boltot ahol kaphato magyarországon vega már most és egy másik boltot ahol nem kaphato de kaphato olcson gtx1080.-

    részemröl itt már off a téma mert elégé kiveséztük, az ha még ez után sem réted hogy 1 bolton belül néztem és nem magyaroszágon vagy világ piacon az a tebajod.

    azt szokták irni hogy almát almához körtét körtéhez hasonlitsunk
    A nevü boltot A nevü bolthoz , B nevü boltot B nevü bolthoz hasonlitsunk nem pedig A nevü boltot B nevü bolthoz , mert lehet egyik akciosan tol valamit mert vet 1 raklapnyit és igy tudja olcsobban adni még a másik vet ugyan csak 1 raklapnyit oclson de nagyon haszonnal adja. igy több boltot összehasonlitani nicns értelme csak bolton belüli árakat , az meg ugye ahol te láttál 168e ért gtx1080-at ott vega nincs, szoval nincs összehasonlitási alap.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Raymond #357 üzenetére

    én ezt élrtem de A bolt ára és B bolt ára között van különbség egyikben oclsobban beszerzik és lehet hogy nagyobb haszonal értékesitik még a méásikban nem.
    nem lehet megérteni hgoy enm releváns, az hogy A bolt árát ahol vega nem kaphato hasonlitunk b bolt árához ahol kapahto? ezért mivel csak B boltban kaphato a vega ezért a B boltban lévö gtx árhoz hasonlitom,
    de akkro nézzük Világszinten az árakat
    gtx1080
    549dollár 143e ft (261) árfolyammal)
    vega64
    [599dollár] 156e ft (261 váltóáron)

    különbség ~15e ft gtx1080 már 1 éve kint van igy annak ez már nem a kezdö ára , még a vega64 még 1hete sicns igy annak ez a kezdö ára.

    árgrafikon
    gtx 1080 ~ 740dolláros megjelenési ára volt ami ft-ban 193e ft
    jeleleg ilyen 600dolláros ára van ami 156e ft mind ez 13honap allat ment le 40e ft-al. a gtx1080 ára.

    azt nézve hogy 2honap alalt 60dollárt eset a gtx1080 ára ami 16e ft, a vega is fog enynit esni, 1-2honapon belül
    és akkor ha már nem is de egálban lesz a gtx1080 árával, + 1-2honap mulva már a gyermek betegségeiböl is kigyogyul, lásd Am4-nél a ryzenek elsöre mindenki köködöt hgoy miyeln szar most meg 25e -100e ft között az egyedüli legjobb alternativa ujonnan, és annak is elkelet teljen 1-2honap mire meg let a kelö taopasztalat bios frissitések és most már egy pöpec proci, szerintem van ebben a vega64-ben mármitna vega64liq-ben ami ugye a legerösebb vega ami enm let tezstelve anyni hogy max 1-2honapion belül árban és eröben is beérje a gtx1080-at , föleg amitn lezs hozzá driver és a featurek is mennek mind rolla, fog ez még meglepit adni én nem fujulnák addig amég nem telik el legalább 1-2honap és ha akkro is iylen eredméyneket hoz akkor roszul sikerült de ha akkor jobbat amire nagyon nagy eséyl van .
    más
    Fogyasztása meg most komolyan ezen megy a vita? aki képes egy vga-t 150-200eft+ ért meg venni annak legalább egy minimum 400-500e ft-os pc-je van és aki enynit költ pc-re az konkrétan le... hogy 10ft-al több a vilanyszámla. aki meg a fioygasztást stb-t nézi az enm 400-500e ft-os gépe van hanem 100 max 200e ft-os de a vga is max 40-50e ft-os azért nagyon enm mindegy,
    persze bányászni sokat eszik de ez valahol enm baj mert giy nem vásárolják fel a bányászok ergo marad nekünk ergo lemegy az ára elöbb ebböl következik, hogy mivel megüti böven a gtx1080 szintjét igy ha ez alá bukik árban akkor akarva akratlanul is de azt is huzni fogja igy meg aki gtx1080-at akr venni az olcsobban fog tudni , és mirét nem azért mert már lassan 2éves a gtx1080 hanem mert a vega (konkurencia) lehuzza az árat.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Raymond #361 üzenetére

    kérlek mutas Mo-n vega64 árat is
    jah hogy az nincs , hát igen cseh üözletben van (igazándibol magyar boltal rendelkezik de ezt ahgyjuk és ottani gtx1080-al hasonlitottam)
    sehol nem kapni vega-t Mo-on . szoval kár is ezt feléfujni de kiveséztem elözö hsz-emben

    BReal
    [link]
    ezen meg látni amit már irtam is, hogy a vega64 air és a vega64 liq között van azért különbség.
    azért az a +100mhz simán dob anynit hogy a gtx1080 -al garantáltan egálban legyenek és majd a custum liq-eseknél ha lesz ott meg még több is várhato majd, +még 1-2honap tehát sezrintem simán egál a gtx1080-al már most.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Anaren91 #401 üzenetére

    m,ost ere csak anynit tudok mondani, hogy még itt 800euro/ho amiböl kikel vonni a lakást stb költségeket amivel örülsz ha marad 100eurod a hovégére.
    addig te 1500eurobol oké 800-at lakásra a maradék 700 -bol még mindig többed marad hovégére és igy elöbb fogsz/lesz pénzed lehetöséged g-sync-es monitort venni mint aki -nek jo ha 100euro marad hovégén, Persze ttöl még nem kell kergetni de többpénzel több pénzed marad hiába a költségek magasabak ott mint itt, a monitor ára kb fix, és az is biztos hogy németországban nem 27%áfa van ami megincsak plusz 1 pont hogy ott menynivel olcsobb igy és többpénzel olcsobb monitort venni könyebb mint kevés pénzböl drága monitort.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz CalebForeva #414 üzenetére

    aki csucskarit akr venni az minimum 1db 1080ti-t de inkább 2 1080ti vagy inkább titan xp-t vesz vagy abbol is sli-t.

    az amd nem az 1080ti- eleln inditotta a vega64-et bár továbbra is az itteni teszt nem az erösebb vega64-röl van hanem a közepes vega64-röl
    és a közepes vega64 is simán egálnak mondhato az 1080-al szemben.
    fogyasztás 100w-al több ez jo vicc, már bocs de aki 200e+ ért vesz vga-t az nem a havi + 600ft-nyi többlet áram számlán nem fog kiadkadni,

    meg a ha olcsob lenne mint az 1080 az is vicces mert ennél ez még csak a kezdöár + még szerény országunkban elsem érhetö , szoval ez az ár mizéria és még driver sincs rá majd 1-2honap mulva vissza kell erre térni, hogy megnézzük téynlegesen milyen jo is ,és hogy miyeln ára van akkro leeht téynelges átrágásrol beszélni, addig semmiféle átrágásrol enm lehet beszélni.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Pug #420 üzenetére

    mert szerinted ha csucskarit akrsz venni az sima 1080 az csucskarui mikor van 1080ti ?
    én irtma hgyo minimum 1db 1080ti a csucs kari , poersze a több az értelem szerüen játéktöl függöen lehet akár sokkal több fps , de mint még mindig 4k-ra minimum 1080ti sli kell mert a sima elég karcsu.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz ->Raizen<- #661 üzenetére

    gtx 1070. Fogyasztása is sokkal alacsonyabb
    aha meséály még, gtx1070 ára mázlis esetben 130e, hanincs mázlid akkor akár 180e is.

    nah most aki enyni pénzt kiad VGA -ra akár 1-2évente mindig ujra vagy csak 1x egy ilyenre, az a fogyasztást ami játék oránként 50-80w-ot jelent ami oránként 0,08kwh jelent, ami legrosazbb esetben is 44ft/kwh árral kell számolni ami oránként 3,52ft-ot jelent, amiböl következik, hogy ha 0-24-ben játszol 1 honapon keresztül az 2535ft-al több áramszámlát jelent, nah de aki enynit ráér kockulni annak ez apropénz, aki nem ér rá csak napi 2-4orát annak meg havi 422ft-os plusz költséget jelent, De aki kiad enyni opénzt egy vga-ra annak ez a 422ft nem nagy költség, persze levetitve elöre 2évre ~11e ft de itt a havit kell nézni nem az éveset . szoval nem tudom min megy itt a ruguzás a többlet fogyasztással, hütésben meg a costum-okban lesz jo féle hütés , nah mondjuk a vega64liq azért elég jo.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    nem azért de én nem irtam elöbb vega árrol, hogy az menynibe kerül, csak gtx1070 árát irtam de ha és eprsze biztos msot többe kerül/kerülni fog a vega56 ami csak alátámasztja azt a tény,t hgoy aki 130e+ feleti vga-t meg vezs az a havi + 422ft-ot leszarja, konkrétan azok rinyálnak a + 50-80w-os fogyasztáson akik nem vezsnek ilyen kaliberü vga-t.

    b.
    én ezt megértem, de ne már, a környezet tudatosság, hagyjuk ez elég vicces kifogás, mert teszem azt ha nem te akkor én elhasználom igy meg max magadban modnhatod azt hgoy tettél valamit érte de valosértékben meg szart sem, lényegében amit használunk áram termelésre és enm napő és enm szél és nem megujulo energiát az mind káros valamilyen szinten a természetre ez igaz, de attol még a napi pl: 40GW-ot megcsináljűák mégha csak 26GW-ot használunk el akkro is, attol meg ha én napi Kwh-val kevesebbet fogyasztok még a 40GW-ot kifogják tolni az erömüvek , más szoval amég azok nem dinamikusan müködnek és ezzel téynelg minden 1-es kis fogyasztásal csökentve a természet szenyezést addig amég fixen beálitva termel x menyniséget ami enm dinamikusan nö/csöken addig erröl kár gondolni, persze tudatban emg lesz hgoy te ttettél valamit, de ezt leszámitva nem,

    ezt az árukeresös legolcsobb árakat hagyjuk már, palti meg inno gtx1080 vicc, persze jo-jo meg oclso meg minden de nah azért tartsunk egy szintett , még most emg veszed 165e ért és 3év gari oké 2év mulva a kutya nem fogja meg venni max akinek kevés pénze van és akr karit amin még van 1 év gari de akinek van egy esze és ért is hozzá az biztos nem vesz ilyen karit,

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz b. #676 üzenetére

    nem irtam 1 szoval se , hgoy tetszenie- kell a foygasztása csak vicc hgoy felvan hozva a kb havi +10kwh -val nem nagy cucc, de ezt már kifejtettem,
    nekem spec nem tetzsik a modem router tv setopbox-ok fogyasztása Sb-ben mikor otthon sme vagyok mégis fogyaszt, és csak kihuzásal tudom nulázni de kinek van ideje mindent áramtalanitani mikor elmegy otthonrol kivéve a hütöt és fagysztot+a riasztot még, mert minden más készen létben is eszi a W_okat még ha csak 1-2 azért sok kicsi összejön, ha abbol is kijön a +10kwh ami téynelg olyan idö amiben nem ahsználtam garantáltan csak ette az áramot, nah most ez utobbi nagyobb pazarlás ha minden háztartás-ban ezt csökentenénk már elégé drasztikusan cs9ökenne az áram és energia foygasztás a bogon, de ugye ez lehetelen szoval igy meg a vega + fogyasztása elenyészö, mikor sokan a mobiltöltöt se huzzák ki és az is pörgeti a vilanyorát.
    igen mert a 11milios akár kevesebebt szeneyezö és kevesebb üzemanyagal mennö auto roszabb választás mint a régi jobban környezet szenyezö és több foygasztásal rendelkezö auto, ez grat nem volt jo példa,
    11miláért van már hibrid és van elektromos auto is, sokkal környezet barátabb mint a benzin vagy dizeles társai.

    értem és láttam is a példűát, de ettöl még ugyan ott vagyunk nincs kint uj drivere , nem ejeltn emg még több mitn 1hete, igy az ára nem mérv ado,
    teljesitméyne a driver miatt nem mérvado,

    majd ha kijön egy optimalizált driver és eltelik 1-2honap lesz ár és teljesitméynbeli mérvado réték,

    emlkékszem év elejlén pont ezt ment ryzen prociknál nem ezt vártam gyenge nem jo sokat foygaszt stbsbt pont iylen indokok jöttek, lásd most modnhato az hgoy többen vezsnek ryzen procit mint intelt i5-öt az elmult 6honapra levetitve.
    vega-nál nem mondom, hogy várható garantáltan ez de az biztos hgoy teljesitméynben 1070 felet van a vega56 az 1080 felet pedig a vega64 árak meg még mindig kezdö árak és nem realizálodtak szoval nem mérvadoak, teljesitméyne a driverek miatt nem az, szoval én nem temetném , ha valaki csdak leszolni tudja az várjon 1-2honapot és akkor néze meg az akkori friss teszteket és ha akkro is ezt mutatja árban és fps-ben is akkor tényleg szar lett, de ha javul ami biztos csak enm tudni menynivel, akkor meg nem kell temetni.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz ->Raizen<- #681 üzenetére

    te is megkimélhetnél mindenkit a nyafogásodtól.

    emmm
    igen de vizhütésnél amivel gyárilag is kijöt a vega nem igazán okoz problémát, a lehütése, igy meg léyneg telen loholni a többlet fogyasztáson, mikor áramügyben nem sok, hütésben meg van rá megfelelő, az hogy neked a szobádban 50w-al több hö keletkezik és megy ki a gépböl az meg lényeg telen, mivel nem a gépmögé ülsz mégha nézed is a karácsonyfa világitást ami ugyan úgy höt termel de azt mindenki leszarja ,

    az hogy 50w-al több jöhet ki a gépházból levegőben, nem hiszem hogy nagyon lényeg lenne, nyáron ugy is nem a gép elött kocku8lsz, télen meg a plusz 50w melegnek kétlem , hogy nem örülsz.

    és nem havi 422ft-al eszik többet a vega mint az 1070 viccesek vagytok, inkább hagyjátok már az nvidia mekkora star végre mert már kezd szánalmasba menni, kevesebbet eszik és? jo árba? mennyi a joár 130e ért ujonan? oké és ? kiadtál 130e ft-ot 1 vga-ra de sajnálsz havi 422ft-ot szórakozásra költeni , vicces vagy.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz emmm #685 üzenetére

    én enm mondtam mit választottam vagy hogy mit válasz csak vicces amit itt müveltek , miközben sok tényezöt emgsem vizsgáltiok, sokat fogyaszt és? enyniért kártyát és sajnálni a hütésre és áramra a havi 420ft-ot vicc.

    én amúgy msi sea hawk x gtx1080ti-t választottam . Szoval erröl ennyit, mégis nem okádom teli a témát hgoy mekkora fos a vega meg hgoy sokat eszik stb mert nézem a téyneket is, hogy még kezdöár,. még nincs driver, és hgoy az amd mindig is többet evet mint az nvidia igy ezzek tudatában eltudom dönteni, hogy semmi érdemlegeset nem lehet a megjelenés után 1hétel levonni, ráadásul lehete tudni a csucsfogyasztását a vega-nak már jo elöre.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Ren Hoek #687 üzenetére

    még nem jöt ki CM hütös csak a sima gyári és a vizhütéses változat addig nincs semmiféle hütés hangeröröl bezsélni mikor az nvidia bármelyik kártyáán 1070 1080 -on FE-vel szerelt hütésben is ugyan olyan a hang a hütésnek persze a copstum pl: gaming x- már sokkal halkall és hüsebb a gpu mint az fe -n de ettöl még a vega-bol csak fe verziok jöttek + a vizes , ha majd kij9ön cm verzio akkro lehet beszélni hütés stb-röl addig ez csak duma, persze füti a szobát, és? nyáron ugysem egésznap a gépelöt kockulsz mint télen .
    ,

    árakmeg nvidia a bányászat miatt nem fog lemenni sjana mivel nö az eth ára most is.
    még a vega csökenni fog drasztikusan de mondjuk elöbb nem lenne baj ha meg jelenne szerénykis hazánkban, mert ebay amazon newegg azért nem ér fel egy ipon/aqua/pcx/stb normális boltal ország szinten(gariügyben biztos nemn)

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz emmm #690 üzenetére

    A teljesítményt hozza, csak milyen áron? Nekem ár/érték arányban még mindig jobban megéri a zöldek kártyája. Ha a vörösöké a jobb, akkor azt veszem, de most nem az. Ennyi.

    miylen áron? Magyarországon megsem jelent miylen áron? mutasd miylen áron?
    külföldi oldalon van oké amazon ebay newegg oké de akkro a nvdia gtx1080 is van 120e ft-ért az 1000x jobban meg éri a vega56-hoz képest , söt 179e ért van gtx1080ti is , az meg enyniért megéri föleg.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Ren Hoek #776 üzenetére

    vagy kamu , vagy igaz és akkor már látható hogy nem kell temtni elsö 5napután a vega-t hanem várni mint azt többen is irtuk, hogy várni kell és akkro emgnézni mit tud, igy én nem zárnám ki azt a tény-t hogy tud enynit, van benen anyni kakao , hogy képes legyen erre amit az a teszt oldal mutat de majd kivesézik és akkor kiderül, hogy igaz vagy sem, de én nem zárnám ki, hogy igaz, legalább a károgok elhalgatnak végre.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Ren Hoek #784 üzenetére

    gyanitom, hogy nagyon nvidia fan vagy.
    kijött 1 driver is vega-khoz és levitték vele a feszt és jobbak lettek sokkal, vega fórumon is ezt írják, így nagyon is hihető a teszt, de ez várható is volt,

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Ren Hoek #786 üzenetére

    hiteles teszt?
    aug14-e-i
    akkor még megjelenés volt és driver se volt
    most aug23 van és van már driver is hozzá a mostani eredméynek sokkal hitelesebbek mint a megjelenéskoriak. mutas aug23-ai tesztet
    [link]élöben csinálja most.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Chaser #821 üzenetére

    nem tudom de aki képes 300orát havonta kockulni, annak kétlem hogy az a 100w ami 1kwh /nap igy havi 30kwh fogyasztás ami 43ft/kwh árral számolva 1290ft/ho ez 10honap allat igaz hogy 10e . de ettöl még a g-sync monitor 80e -el többe kerül, és azt enm cserélünk 2-3évente mint vga-t.

    de 1x már kiszámoltam a fogyasztást de havi enm fogyaszt 10e +-t el.

    engem és a mezei usert meg sztem senkit nagyon nem fogja érdekelni milyen memória van rajta ha nem gyorsabb mint az 1080 de annyiba kerül és többet eszik ( :

    A MEZEI USER TOVÁBBRA SEM VESZ 100e FT FELETI ÁRBAN VGA-T IGY AZ 1080 IS KIVAN LÖWE AHOGY AZ 1070 IS SÖT MOSTANSÁG MÉG AZ 1060 6GB IS.

    MEZEI USER VESZ EGY GTX1050TI -T ÉS MEZEI USER NEM KOCKUL 10ORÁT NAPONTA.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Chaser #849 üzenetére

    ha ezt vesszük alapul akkor a hivatalos ár amit az amd kiszabott azt kell összehasonlitani ami viszont sok 10e ft-al olcsóbb mint az 1070 mint az 1080 így akkor olcsóbban kapsz 1 vega-t ugyan olyan teljesítményél mint az 1080 de több fogyasztással de olcsóbban.
    aug28-átol lesz kapható hazánkban.

    ryzen nem mostani árakon kezdet hanem 2x-3x ekkora árakon, amihez képest 2-3honapra megjelenésre mentle igy, szoval vega 64-nél és nézhetjük ezt ergo garantáltan olcsobb lesz 2honap mulva a vega 56 és 64 is az 1080 és 1070-nél más szoval bestbuy.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Chaser #856 üzenetére

    hogy tudod viszonyitani ami tit lesz mikor csak kinti árrol lehet tudni?
    meg mondom sehogy , mai naptol érhzetö el országunkban a vega

    ryzen nem volt 2-3x-os áron :D vicces vagy
    ha nem is 3x-os de a 2x-es simán ráhuzhato a mostani 100e-be kerülö ryzenek 200e felti kezdöárral kezdtek.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz Chaser #875 üzenetére

    csak halkan megjegyzem a nagyzolás az nvidiával ,
    mikor 2016 áprilisban megjelent az amd radeon pro duo
    2016 májusban meg jelent az nvidia gtx1080 ami 16%-al gyengébb a radeon pro duo-nál.
    nah most 2017 márc/ápr-megjelent a gtx1080ti ami 3%-al erösebb a radeon pro duo-nál amihez kelelt várni 1évet hogy az nvidia jobb karit tudjon felhozni mint az amd,
    2017 aug-ban meg jelent a vega 56 vega64 is. amiböl a 64 egálban van a gtx1080-al erre jogos az hogy több mitn 1éves tudást most tudod felmutatni de akkro is még ott van a pro duo, nah most van már hir rolla, hogy vega-bol is készül 2chipes modul, amikor jeleleg a vega65liq-nál a gtx1080ti 15%-al erösebb, akkor az évvégéig megjelenö dou változatu vega mondhatni a földbe fogja döngölni,
    az , hogy a fogyasztást nézzük vicc, 200e ft- feleti karinál az nem fontos,
    emelet az nvidia csak jövö évben 2018-ban fog elöálni a pascal 2.0-val majd rá 1 évre a volta ,jön.
    tehát kb ott álunk, hogy az amd-nek lesz 2-3honapon belül 1 olyan vega karija ami elveri a gtx1080ti-t amit az ellen is küldenek, ere az nvidiátol fogmajd kijönni több mitn 1évre rá olyan kari ami erösebb.
    de , hogy maradjunk a vega-nál még mindig kezdö árnál vannak, ráadásul még mindig nem elérhetö országunkban igy árat nem lehet összehasonlitani,
    az meg hogy 1e ft-al több lesz az áramszámla lényegtelen annak akinek belefér egy 200e+-os kari + mellé egy oylan proci stb ami ki is hajtsa tehát egy minimum 400 de inkább 500e ft-os konfigra telik.

    emelet vega-bol only FE-k vannak nincsen még costum hütésü, majd azok fognak ynomni az áron , ráadásul vega-bol van FE-ben kompapkt vizes ami biztosan jol hüt, az meg hogy meleget tol a házbol ki és füti a szobát arra csak anynit tudok irni, hogy szept 1-lesz és közeleg a tél :D

    jah és kezdöár ryzenél még ah csak 1-2nap-ig is de beláthatod hgoy duplában volt, nem csak az másik is belöle,
    és melle még
    ha a kártya hsngjáűrol beszélünk
    nézzük meg
    1. gtx1080 FE vs vega 64 FE
    szerintem ugyan olyan hütésük van.
    2. gtx1080 sea hawk /evga vs vega 64 liquid
    kétlem, hogy nagyban különböznének, max az evga változata halkabb kicsit a nagyobb venti miatt, ergo hangra ugyan az

    3 . majd ha lesz vega costum akkor lesz 3, opcio is amiben a costum nvidia vs costum vega lesz hasonlitva
    pl: gaming x vega64 gtx1080-al.
    de részemröl innen már off kár foyltatni.

    [ Szerkesztve ]

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz DonMaster #907 üzenetére

    [link]gtx1080 foruma, elejét érdemes olvasni hasonlok mint itt ár-ban tudásban driverel is, mint egy deja vu lenne.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz b. #921 üzenetére

    miért sli 1 kártya oké az ára nagyon magas, de attól még elöbb kint volt mint az 1080 és erösebb mainap-ig is játékban persze árban fogyasztásban sokkal drágább és többet eszik, meg nem játékra let , de játékban üti az 1080-at ,
    ezt csak példaként irtam mert vicces azt olvasni, sok-sok posztban , hogy az amd 1év után adot ki olyan karit amit az nvidia már 1éve futat vagyis hogy most érte utol közben meg már 1ével ez elött még az nvidia nem érte utol az amd-t söt még mai napig se csak az 1080ti és titan xp-vel utobbi megint csak más kategoria nem játékra való, 1080ti is csak 3%-ot ver rá ami azért 1év fejlesztéssel nem mondhato világrekordnak,
    és ez után mégis képes valaki leirni azt hogy az amd vega64 /56 is kb egál az 1070 1080-al lés ere irja , hgoy 1év kelelt az amd-nek hgoy az nvidia_t utol érje mikor az nvidia kiadta ezeket akkro még az amd csucskarija böven überelte mai-nap-ig is. Vicces kijelentések,

    és nem kell 5évet várni, hogy emg felelö legyen a vega 1-2honap ár és driverekre, utána még 1-2honap tehát kb december mire elsz már ráfejlesztet game és hozzá patchelt game is , amiután érdeme slesz tesztet akkro meg nézni és biztosan az 1070 1080 felet lesz árban meg allata böven,

    monitor kérdésben pedig egy akár 4k freesync monitor +vega megál 300e ft_bol addig g-sync monitor +1080 az már nem kicsit kostűálja a 400+e ft-ot.
    kérdés az , hogy képes vagy havi 1e ft-al több áramszámlát fizetni de cserébe olcsobban kapsz olyat mint a másik aki 1eft-al fizet kevesebbet
    szerintem elégé egyértelmü a döntés, mivel 100honap-ig biztos lefogod cserélni a vega2 vagy milesz a neve karikra kb 2éven belül és még mindig olcsobban vagy mint az aki nvidia-t vesz, teljesitméynben meg most egálban és 1-2honap mulva már felete leszel pár százalékkal.

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

  • DonMaster

    addikt

    válasz TTomax #926 üzenetére

    nem tudom de ezazért elégé képileg is mutatja és alá tűámasztja az állitásomat, az hgoy szenvedni kell vele, akarom irni megjelenésekor kelelt, mert mikor a ryzen is emgjelent avval is kelelt enm keveset most már nem kell,

    teljesitméynben 1080 feleti mint már irtam, az hgoy többet foygaszt vicc kijelkentés,
    miota hasonlitunk fogyasztás szerint vga-t vga-val és nem teljesitményt nézünk?

    kb mitnha auto-t hasonlitanánk autoval
    ahol az egyik pl: disel-es másik elektromos, egyik 100-on eszik 6litert ami 340átlag 2040ft /100km
    amég az elektromos fogyaszt 100-on kb 3800ft az 500km tehát 750fm/100km -es fogyasztás akkor miért nem járnak az emberek eléektromos autoval?

    de hagyjuk a produo témát már, azt nem a vega miatt irtam hanem az 1év kelelt az amd-nek ghoy felhuza magát 1080-ra mikor elöbb jöt ki jobbal.

    részemröl off a poro duo téma,
    maradjunk a vega-nál

    valaki látot vega-t magyarországon boltban webshopban?

    LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák