Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz HardRic #9 üzenetére

    Részemről nem erről volt szó. Én csak szimplán lusta kedvemben voltam. Google account-tal 2 érintéssel be tudtam volna lépni, FB-hez viszont be kellett volna pötyögni user/pass-t... ;]

    De most beléptem, értékeltem jó sok filmet. Kellemes app. Remélem felkapott lesz.

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • guriga1234

    addikt

    válasz HardRic #9 üzenetére

    "Jajj, ne legyetek már Énnemfészbukozom sznobok" - nem sznobságból nem vagyok hajlandó regisztrálni a faszbukra (meg más közösségi szutyokra sem). Vadidegeneknek semmi közük hozzám, én sem vagyok kíváncsi más idegenekre. Az ismerőseimmel meg mindig is meg tudtam oldani a kapcsolattartást internet nélkül is.

    Egyébként meg sok ezer filmem van, nem szorultam eddig sem rá, hogy mások ajánlgassanak filmet.

    [ Szerkesztve ]

  • #33253120

    törölt tag

    válasz HardRic #24 üzenetére

    Szerintem ez nálatok generációs gond, innentől meg úgy sem érzitek a súlyát.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz HardRic #53 üzenetére

    Köszönöm, nagyjából nekem is ez a véleményem. Rettegjen aki akar, nekem nincs takargatnivalóm és a célzott reklámok sem idegesítenek (sőt, még hasznosabbak is, mint az x-edik tampon vagy forex reklám).

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • guriga1234

    addikt

    válasz HardRic #53 üzenetére

    "Ha adatot akarnak gyűjteni, akkor gyűjtenek. Majd' minden honlapon kint van a FB like gomb, azáltal látja az FB, hogy milyen oldalakat böngészel, konkrétan mindent tud rólad" - rólam konkrétan semmit sem tud, mert
    - nincs FB acc (tehát be sem tudok jelentkezni, nem mintha akarnék)
    - a FB (is) tiltva van többféle módon is

    A reklámok idegesítenek, célzottan sem kell semmilyen reklám. Majd ha akarok valamit venni, akkor rákeresek, és én eldöntöm, hogy mit és hol akarok venni. Egyébként meg nálam konkrétan 0 (nulla!) reklám jelenik meg.

    "Ez a paranoia, ami főleg itthon jellemző, tejelesen felfoghatatlan számomra." - te vagy nagyon fiatal, vagy nagyon naív vagy. Esetleg nehéz a felfogásod.

    PS: most is vihoghatsz...

  • MaUser

    addikt

    válasz HardRic #53 üzenetére

    Az, hogy bejelentkezel FB accal egy appba a legkevesebb. Ha adatot akarnak gyűjteni, akkor gyűjtenek. Majd' minden honlapon kint van a FB like gomb, azáltal látja az FB, hogy milyen oldalakat böngészel, konkrétan mindent tud rólad.

    Pontosan, ezért van ma már minden böngészőben alapból erre tiltási lehetőség, és normális országokban ez ellen a törvény is fellép. Bizony, már az EU-ban is nemsokára. :U

    És amúgy is kit érdekel? Célzott reklámon kívül mást nem fognak csinálni, azzal meg mi baj lenne?

    Nem akarlak letörni, de az egész adatgyűjtés kb. 10 éve szólt arról, hogy ha te mosóporra keresgélsz, akkor mosópor reklámokat kapj. Azóta a fejlesztési irány az egyértelmű profilozás és a "csatolt szolgáltatásokból" pénz szerzése bárkitől/bármivel. Épp mostani cikk az it cafe-n és az csak a jéghegy csúcsa, hogy személyre szabottan manipuláljanak egy szavazásnál (btw, a cikkből nem értem miért maradt ki a másik oldal, hiszen a hírek szűrése fb-n már alap volt, csak ugye a központi cenzúra az "jó cenzúra"). Ma pl. a magyar állam lehetővé teszi, hogy a címeddel/személyes adataiddal kereskedhessenek és bárki megszerezheti fillérekért az államtól magától (neked kell tiltást kérned), amit bizonyos cégek megvesznek és fűznek rá egyéb profiljaidra, amiket ugye szintén meg tudnak venni. Néhány cégnél ma már azért nem hívnak be egyáltalán interjúra mert mielőtt odamész már többet tudnak rólad, mint te magadról. :U

    Inkább nézek olyan reklámokat amik érdekelnek, mint random baromságokat.

    Ezzel nem is lenne gond, de ez már régen nem erről szól...

    Ez a paranoia, ami főleg itthon jellemző, tejelesen felfoghatatlan számomra. A szocializmus hagyatéka lenne, vagy mégis ki bántott titeket?

    A paranoiát ne keverd a józan ésszel. Vagy elküldenéd nekem a teljes böngészi előzményeidet ugyanolyan feltételekkel, hogy ahogy a nagy netes cégeknek adod? (Használhatom bármire és bárhogy.) Hiszen az egy paranoid álláspont lenne részedről, hogy én bármi rosszat csinálnék vele. :U

    Btw, gyakorlati példa: ha nem kapsz vízumot pl. USA-ba vagy Kínába, ahhoz ma már elég, hogy olyan tartalmakat olvass amit a helyi vezetés ártalmasnak gondol magára. Pl. ha mondjuk politológus barátnőd a gépedről írogat a Tienanmen téri eseményekről értekezést, akkor Kínai vízumra ne számíts, mert "véletlenül" nem fogod megkapni. Aztán magyarázkodhatsz a főnöködnek, hogy miért nem tudsz dolgozni és biztosan szeretni fogják az olyan munkatársat, akitől egy állam megtagadja a vízumot folyamatosan. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák