Új hozzászólás Aktív témák

  • Headless

    őstag

    válasz Somatom #7290 üzenetére

    Szerintem a cél a wifi automatikus kapcsolása mindig legyen bekapcsolva ha kell és mindig ki, ha nem függetlenül a poziciótól.

    Erre a szerintem a lokáció detektálás, bonyolult (mindenhova be kell llítani külön, stb) és nem is jó...

    tiger:
    Bekapcsolásra egy megfelelő esemény lehet ez, ha a wifi keresés engedve van és le is fut... a megadott időközben a dooze-tól függetlenül, persze akkor ez megint ott van, hogy nem energia takarékos...

    SZERK: most nézem ez nem jó, ennek a konjugáltja jó bekapcsolásra ez a wifi hálózatok nem elérhető...
    kikapcsolásra mint írtam a Hálózat->kapcsolat megváltozott (szétkapcsolva - wifi)

    Ezért írta itt valaki korábban, azt amit én is használok bekapcsolásra méghozzá a felhasználó jelen vant..
    De hogy tisztázzuk akkor a dolgokat leírom én mit használok...

    Bekapcsolás:
    esemény:felhasználó jelen van wifi kikapcsolt feltétellel
    parancs:bekapcsolja lefuttat egy keresést, és ha van hagyja bekapcsolva, kapcsolja ki az adatot, ha sikeres a kapcsolódás mobil adat ki, wifi marad, ha nem sikeres, mobil adat marad, wifi ki

    kikapcsolás:
    esemény: hálózati kapcsolat megszakadt (wifi) + wifi letiltva (2 esemény)
    parancs: mobil adat be + várakozás (60 sec ~router reboot pl) + ha nincs tovább wifi, akkor ki, ha visszajött, akkor mobilnet ki...

    De ezt csak nagy vonalakban írtam le, a részletek kidolgozása pl 4g/2g kapcsolás berakása, plusz parancsok mind felhasználó létre tudja hozni.

    [ Szerkesztve ]

    LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Új hozzászólás Aktív témák