Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ocsy

    aktív tag

    válasz fornettisuti #2552 üzenetére

    Nem az első telefonom, így azt is tudom, hogy az IMEI ott van a dobozon. Ez azonban az én saját telefonom IMEI-je, vágod? A gyárban még valószínűleg nem tudták, hogy melyiket fogom megvenni. És mivel a Nagytesó így is elég adatot gyűjt rólam folyamatosan, nem szeretnék még egyet saját jószántamból kiadni. Kaptál már olyan e-mail-t, aminek a feladóját nem ismerted? Elgondolkoztál azon, hogy honnan van meg a címed neki? Vagy hívtak már olyan cégtől telemarketingesek, amellyel soha nem álltál semmilyen kapcsolatban, mégis a neveden szólított a hívó? Nem? Szerencsés vagy...
    A másik, hogy erről az IMEI-ről pontosan tudják, hogy hol használom. Európában, azon belül Magyarországon, többnyire. Így viszonylag kis rizikóval eladhatják mondjuk, hogy ne kelljen messzire menniük, kínai telefontolvajoknak, akik így kicserélhetik egy lopott készülék letiltott IMEI-jét egy olyanra, amely nagy valószínűséggel sosem fog találkozni ugyanazon a hálózaton az én telefonom ugyanazon IMEI-jével. Ha mégis úgy alakulna, hogy Kínába utazok, akkor én nem szeretném egyszercsak egy kínai börtönben találni magam azzal a váddal, hogy lopott telefont használok, meg nyilván kereskedek vele, mert a kínai operátornak feltűnt, hogy ugyanarra a hálóra próbál bejelentkezni egy IMEI, amivel már van fent egy másik készülék.
    Elég rémisztő? Nem? Pedig el kéne gondolkodni azon, hogy kinek és milyen infót adsz ki magadról, mielőtt nagyon meglepődsz. A mai világban a legértékesebb árucikk az információ, megéri vele illegálisan is kereskedni, sőt. Hidd el nekem, láttam én már cifra dolgokat... :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák