Új hozzászólás Aktív témák

  • k.mark87

    tag

    Szerény családomnak van 1 tükörreflexes és egy ratyibb fuji digitális gépe is. Mindezek ellenére az 5ből ketten igényeljük a használható minőségű fényképezőgépet mobilban is. Nem csodát várunk, de egy 5 megapixeles, viszonylag kontrasztos és használható fényképezőgépet elvárunk. Mert lehet jönni a szöveggel, hogy jó képhez jó gép kell, de hülye leszek az év 80%-ban digitális géppel rohangálni. Miért is ? mert a legkompaktabb kompakt is legalább 20deka. Az akku lemerül, az elem lemerül, tok kell, mert összetörik, vigyázni kell, nehogy elöl maradjon az autóban, elhagyja az ember. Állandó szívás. Állandó! Főleg aki mozgalmas életet él, az érti ezt igazán, de rengetegen vannak akik szintén megértik.
    A gyerekek egymás majomságait tudják lekapni, a nagyobbak iskolai pótláshoz tudják jól használni, az egyetemisták mindenre!
    A vállalkozók, (és bizonyos beosztottak, alkalmazottak) gyakran kerülnek olyan váratlan szituációba, amikor hirtelen kell egy bizonyító erejű kép, vagy csak rutinból le kell kapni egy munkát, beállítást, stb. Ha a telefon élettartama alatt csak 20 ilyen alkalom van, akkor már megér az embernek +10-20 ezer forintot egy jó kamera. Sportolók és hobby túrázók sem teszik magasra a mércét, egy jó kamera minőséggel már ők is elégedettek lennének, de ez a színvonal messze gyenge ahhoz.
    Nyilván vannak róla felmérések, hogy az emberek hány %-ának igazán fontos, hasznos a fényképezőgép léte, hány százaléka használja valójában, nem csak fényezi a MP feliratot, de részemről biztos vagyok benne, hogy legalább a vásárlók negyede már komolyan számol egy mobilba szerelt 5mp feletti fényképezőgéppel. Ha mást nem vészmegoldásként, de ott lapul a fejében és időnként használja/használná, mert a kompakt géppel sok a szívás.
    Ez a gép ? hááát ezt jó szívvel én nem használnám a fényképezőgép funkcióját.

    És hogy miért írtam le mindezt ?
    mert unom, hogy a bekötött szemű emberkék itt mantrázzák a begyöpösödött szöveget, hogy: "aaaazzz jó képhezzz zjó fffényképezőgép kell".
    Ez legalább annyira lejárt és hülye szöveg, mint, hogy a 2megapixel mindenre elég. Hát nem így van... Anno az első fényképezőgépünket még 150.000 ezerért vettük németbe, 2 kemény megapixeles volt, hát.... akinek az elég, annak oda adom..... Ámen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák