Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Sirandrish #23 üzenetére

    LOL, lassan te is trollá válsz... :P
    1. Milyen 30K? Megnéztem árgépen, sok boltban. Legolcsóbb helyen is cca. 45K egy XboX 360-as alapgép. Vagy benéztem valamit, esetleg használt árakból indulunk ki?
    2. Normális tévé általában drágább, mint egy normális monitor, azt sem ártana bekalkulálni (kábé százszor leírták már).
    3. Játékok ára? 20-30 játék esetén, a játékok ára közötti különbség már tetemes, majdhogynem eléri a vas ára közti különbséget (és akkor arról még nem is beszéltem, hogy egy PC-vel mennyi minden egyebet tudok csinálni, amit konzollal csak nehézkesen, vagy éppen sehogy sem).
    4. Egy normális kiépítési X-Box már nem is annyira olcsó (tudom, mert most vettem a gyereknek).

    Summa summarum: eléggé egyoldalú, korántsem elfogulatlan a véleményed ezügyben.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz FefeeX #55 üzenetére

    Kiemelted a négyből az egyik pontot, gondolom a többivel egyetértesz? :P
    Tehát, a 30K-s mítosz megdőlt (45K a legolcsóbb box, efelett elegánsan átsiklottatok).
    A pécét nem csak filmkódolásra meg 3D Stúdiózásra lehet használni (demagógia rulez), de neadjisten netezni is. Kényelmesen... :U
    Ami a tévé kérdést illeti: átlagban kétszer annyiba kerülnek a tévék, mint a hasonló kategóriájú monitorok (figyelembe véve, hogy nyilván nagyobb méretű tévét kell venni egy konzolhoz, mint monitort egy pécéhez). Mi az, hogy annyira van szükség hozzá, mint a PC-hez?!? :F Neked nyomtatón jelenik meg az output a konzolon, vagy hogy?!? Nyilván kell egy megjelenítő: számítógéphez monitor, konzolhoz tévé. Így komplett és használható az adott eszköz (megjelenítő nélkül mind a két cucc csak ajtókitámasztónak jó).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz FefeeX #68 üzenetére

    Kicsit vegyél vissza, én nem beszéltem veled ilyen stílusban. :U
    Sok konzolos ismerősöm van: egy sem nyomul monitoron. Főleg, hogy a konzolosok egyik legfőbb érve, hogy nem kell monitor előtt "görnyedni": fotelből kényelmesen lehet játszani. Most akkor el kéne dönteni, hogy melyik állítás az igaz, mert a kettő együtt nehezen megy (max. ha távcsővel nézed a monitort)... :U
    Ha már használt cuccokkal példálództok, akkor elegáns lenne ezt meg is említeni, nemde? :U
    Amúgy igen, minden alkatrészem újonnan vettem, nem szokásom használt sz*rokat venni... :U Konzolt pláne nem vennék használtan (amennyi Box elszállt háromledes hibával; nem nagyon kéne - mondjuk az is igaz, hogy ez inkább a régiekre volt jellemző. Pécés alkatrészt kapok 5 év, vagy akár élettartam garival is - konzolt nem igazán... :U ). Süket dumát meg max. te nyomsz. A témát részemről lezártam.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz FefeeX #71 üzenetére

    Hol írtam marhaságot?
    1. Újonnan 45K a Box? Pipa.
    2. A játékok drágábbak rá mint PC-re? Közismert tény.
    3. A tévé-monitor kérdésen lehet vitatkozni: én az ideális esettel számoltam (mindkét fél esetében).

    Miért egyértelmű, hogy a tévén nyomulsz számítógéppel is? Eszembe nem jutna, pedig van két lapostévénk is. Demagóg max. te vagy (látszik is: magadból indulsz ki).
    EVGA kártyákra élettartam gari van (vagy volt: pár éve még tutira). Normális pc-s termékekre 3-5 év teljeskörű garancia van (nagyon ki vagyok segítve a háromledes garival, ha nem az száll el a cuccban...).
    Az én gépem ára egy elég erőteljes szélsőség: hasonló teljesítményű cuccot fele annyiból is ki lehet hozni.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Sirandrish #72 üzenetére

    Az már csak hab a tortán hogy CRT TV-n is tökéletesen tudsz játszani

    Oké, akkor vegyünk egy 80K-s használt pécét, egy 17-19 colos CRT monitorral (kb. ingyen elvihető kategória): 1024*768-ban tán 5 év múlva is fogsz tudni játszani rajta, jobb minőségben (nagyobb felbontással), mint a még 80*600-at sem tudó böszme tévén... :U
    Hiba volt belemennem ebbe a vitába: a két dolog nem vethető össze teljesen konzekvensen, ebben egyetértünk (ezért felesleges a szájtépés).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák