Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz dagonya #31 üzenetére

    Az utóbbi

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Joci10

    őstag

    válasz dagonya #48 üzenetére

    1-2-3. Ha nem akarod megérteni, amit írtam, és amire írtam, akkor az legyen a Te dolgod. De ha nem érted meg, miért kellenek hirdetők egy átlagos oldal fenntartásához, akkor nincs is értelme a további vitának.

  • haxiboy

    veterán

    válasz dagonya #50 üzenetére

    Szerintem addig nincs probléma a fizetett hirdetéssel ameddig a hozzá kapcsolódó teszt objektív, tehát a fedi a valóságot.
    Tény, valamiből fenn kell tartani az oldalakat, itt nem a db és a webszerver kerül ennyibe, mert azt bármelyik szolgáltatónál lehet kapni, bár ideális esetben a komolyabban látogatott oldalak/szolgáltatások saját vasakon futnak, de egy "magára valamit adó online PC magazin" miből tartaná fennt magát ha nem a hirdetésekből?

    Ha 1-1 szponzor küld nekik egy terméket hogy na csináljanak róla egy tesztet most őszintén? Te bevállalnád ingyen a napi cikkírást? A szponzor által küldött termékteszt már maga reklámnak minősíthető, naná hogy egy látogatott oldal ezekért a cikkekért pénzt fog kérni. De lehetne fizetős a tagság mindenkinek, akárcsak a somethingawful fórumon, sőt ott még pluszban fizetni kell a reklámmentességért. Bár ez egy igen jól működő spam filter is egyben, és bár vannak trollok nem az aljahulladék jár oda.

    Blokkold a reklámokat nyugodtan, ez a te döntésed, de! szerintem a prohardver lapcsalád pont nem az a tipikus tolom az arcodba a reklámot, ha blokkolsz nem kapsz tartalmat, nesze felugró ablak, meg összevissza videó típus. Ezeken az oldalakon abszolút kultúráltan vannak a reklámok elhelyezve, noha van ahol nekem is blokkolva van, nem azért mert zavar hanem mert lusta vagyok whitelistre rakni.

    Fizetett cikk ide vagy oda, ezek meg is vannak jelölve, általában jó termékek, csak annyi hogy XY webshop van belinkelve nem az argep vagy arukereso, nem hiszem hogy egy CTRL+C a cikk nevén meg nem nagy megerőltetés hogy megtaláld olcsóbban is.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • pengwin

    addikt

    válasz dagonya #50 üzenetére

    Akkor remélem fizetsz prémium tagságért, mert itt az az üzleti modell, hogy a kedves látogató vagy reklámokat néz, vagy fizetős vendég. ;)

    Üdv, pengwin

  • Joci10

    őstag

    válasz dagonya #50 üzenetére

    Ha a szponzor azért fizet, hogy legyen fizetett cikk, akkor vagy lesz fizetett cikk, vagy nem lesz ingyenes (vagy egyáltalán nem lesz) oldal.

    Ha téged nem érdekel, hogy milyen módon tartja fent magát a médium, akkor meg nem értem, mi ez a nagy felháborodás. Nem mellesleg ez nem mostani fejlesztés, már évek óta megy a "Hazai pálya" rovat, amiben a szponzorok az aktuális akcióikat berakathatják. Vagyis mindenki tudja, hogy ez milyen cikk - mint pl. a Chip-nél, vagy PC World-nél az "(X)"-szel jelölt cikkek. Bár azok szerintem sokkal gázabbak, mert itt nem írják, hogy ez meg az a termék 'hűdemilyenjó', mikor nem az (míg az előbb említett médiumoknál meg igen); hanem csak azt írják le, hogy melyik bolt milyen akciókat tart. Sőt, még azt sem írják le, hogy ezek a világ legjobb ajánlatai, mert sehol máshol nem lehet kapni olcsóbban - csak azt, hogy az adott boltban ez az aktuálisan akciós.

    Az meg a szegénységi bizonyítványodat jelzi, hogy ha egy oldal többször, és több helyen is jelzi, hogy anyagilag nem állnak túl jól; ezért vagy olvass reklámokat (na jó, nem kell olvasni, csak engedd, hogy megjelenjenek, mert ez alapján kapnak pénzt a szponzortól), vagy fizess egy minimális összeget - erre Te se nem fizetsz, se nem engeded megjelenni a reklámokat, majd még jól be is szólsz, hogy ilyen cikkeket írnak, hogy legyen bevételük (vagyis Te szándékosan blokkolod mindkét főbb bevételi forrásukat, a harmadikat meg lesz@rozod és fel vagy háborodva, hogy pénzt próbálnak szerezni a fenntartásért).

Új hozzászólás Aktív témák