Új hozzászólás Aktív témák

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Timer #16 üzenetére

    Legutoljára még valami sulinetes (+ 60e Ft adójóváírás) ajánlatban volt HP "üzleti" minősítésű laptopom egy nx6110. Elsőéves egyetemista voltam (2005), a ballagási pénz(+szülői segítséggel) meg lett vásárolva a gép (240e Ft, akkoriban elég húzós volt), BP-ig jöttünk érte, akkor még Szegeden éltem. 3 hónap után elszállt a LAN port, gariban alaplap csere(!). Az Albacomp (Székesfehérvár) szervizelte, a szegedi telephelyen az átvevő srác közölte, hogy "jah, ő nem vett volna HP-t", hivatalos szervíz, az arcom majdnem leszakadt. Öröm és boldogság volt 2 hónapig, megállt a CPU ventilátor, 2 hét bevizsgálás, hogy biztos nem jó a driver....nah meg persze, mintha lenne hozzá bármi köze. Visszakaptam a gépet, fél évre rá édesanyám internetezett rajta, hívott, hogy egyszercsak leállt, nem indul újra. Tényleg se kép, se hang nem volt. Újra elvittem az Albacompba, bekérték az összes tartozékát (töltő, tápkábel, utazótöltő stb), elküldik Székesfehérvárra bevizsgálni. 1 hónapig semmi telefon, se egy email, semmi kommunikáció nem történt, én telefonáltam rájuk. Közölték, hogy jah igen, a bevizsgálás megtörtént, meghalt (újra) az alaplap, a garancia lejárt, árat egyelőre nem tudnak mondani, telefonáljak másnap. Közölték (2006), hogy az alaplap ára 78e+Áfa+beszerelési költség+szállítási költség+tárolási költség. Hát majdnem zokogtam, közöltem, hogy nem kérem a javítást, mert kb gazdasági totálkár, 14e Ft-ot fizettem, hogy visszakapjam a működésképtelen gépet. Írtam egy levelet a HP magyarországi kirendeltségének, hogy azért ez nem oké, kb egy évet nem használtam a gépet folyamatában, mégis, hogy történhet ilyesmi egy elvileg üzleti szériás laptoppal. Pár nap után kaptam egy választ, hogy kivizsgálják az ügyemet, majd jelentkeznek. Hát nem jelentkeztek, pedig előtte számlát, munkalapot, minden egyéb dokumentumot bekértek a kálváriáról. Utána eladtam itt egyben a hardveraprón alkatrésznek kb 50e Ft-ért. De ott volt a kollegám 620-as gépe is, az is félévente szervízben csücsült. SOHA a büdös életbe többet semmit nem veszek, amin HP logó van.

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák