Új hozzászólás Aktív témák

  • dingdongkng

    tag

    Ami nekem mint tapasztalat, és az üzleti gépek ellen szól:
    1. Botrány nehezek és selejt az akkujuk. Cserealkatrészként meg ótvar utángyártott van. (nem mintha, ezeknek sosem volt jó akkujuk).
    2. Túl nagy részük elfogadhatatlan stílusban kommunikáló neppereknél van.
    3. Szerintem a 30-50%-uk HP. Ez alapból nem nagy élmény, mert ugyan a márkahűség ostobaság, de a HP gépek elképesztő ütemben hullanak szét. Aránytalanul sok a meghibásodás. Nyilván van jó széria is, de inkább nem jellemző mint igen. Szerintem a Lenovo Thinkpadek sem olyanok mint régen az IBM-ek voltak. Nagyon nem. De azért azok még mindig kevésbé kilátástalanok.
    4. Sokszor nagyon fapadosak ezek a gépek. Persze lehet magyarázni, hogy a t420-ba ment 4 magos i7, meg dedikált grafika, de ezeknek a gépeknek a túlnyomó része full fapados az 2520m-el 320 gb hdd-vel 4gb rammal, integrált mindennel full alap kijelzővel egy deka extra nélkül. Ha az ujjlenyomatleolvasó meg a 3g modem meg van bele véve, akkor SZUPERÜL FELSZERELTKÉNT hirdetik a 2-es pontban található emberek. És az a pár alkatrész ami ezekhez a CSERÉLHETŐ PROCESSZOROS GÉP-ekhez van, aranyárban megy, mert hiánycikk.
    5. Matt kijelző. Van aki szereti, én nagyon nem közéjük tartozom. Semniképpen nem objektív előny.
    6. Ezek a gépek sokszor nem is extrázhatók fel rendesen. CPU még hagyján, de a quadro meg entry level amd karik neccesek. Akinek szempont az keresgélhet. Amúgy is nagy részük külső import, tehát bill matricázás stb. Meg általában úgy vannak hagyva ahogy az IT kibaszta őket a gyepre, nulla upgrade-el, szóval 30k-t lehet rádobni RAM+SSD-re.
    7. Amikor a p8400 vagy hasonló kitépi a szívét egy 720p-s youtube videó miatt az pentium 4 korszakot idéző hővel és zajjal jár.

    Nyilván a consumer gépek terén sem fenékig tejfel az élet. Sokszor tényleg rosszabb anyaghasználat, dokk és thinklight felejtős (nem mintha, üzleti gépekhez a legeslegritkább esetben jár a dokk, megvenni meg kb. gazd. totálkár lenne). Rettenetesen sok a fapados, ami kicsit jobban felszerelt botrányosan túlárazott, túl sok az U szériás processzor (ez mondjuk véleményes hogy előny-e vagy hátrány lsd a 7-es pontot), ami meg egy kicsit is erősebb cucc, azon meg sárkányok meg hunyorító figurák vannak. De az üzleti gépek sem egyértelmű győztesek semmilyen szempontból használtan.

    [ Szerkesztve ]

    A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

Új hozzászólás Aktív témák