Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz oriic #13 üzenetére

    A linkelt cikkből:
    "Why Can't You Play These Games?
    According to Protondb (via PC Gamer), some games aren't compatible with the Steam Deck because of how they are developed for consoles and how the Deck is Linux-based. Valve did make it to where Windows-based games can run on the Deck, though not everything could be made to work properly. You'll also note that the games listed share one thing in common: online multiplayer experiences. With certain MP games and the anti-cheat software they employ, the choice of going the Linux route is a double-edged sword. That's where the cut games list comes in."

    Szerintem nettó faszság. Konkrétan azt mondta a valve, hogy lesz dual boot. Tehát nem "Windows-based games can run on the Deck", hanem konkrétan egy teljes értékű Windows fog futni. Nyilván lesznek az elején problémák, sok játék nem, vagy fosul támogatja a kontrollert, persze. De amúgy kizártnak tartom, hogy egy apex legends ne legyen rövid időn belül megoldva.
    Persze a win egyéb problémákat is fog magával hozni, valszeg se a sebesség, se az akkuidő nem lesz linux szinten, de biztos vagyok benne, hogy maga a futtatás meg lesz oldva rövid időn belül.
    Sőt, az se lepne meg, ha pillanatokon belül lenne steam deckre "optimalizált" erősen herélt win img, ahol gyakorlatilag minden, ami nem kell a játékokhoz ki van irtva. Max még egy böngésző fusson.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz oriic #15 üzenetére

    Hülyén fogalmazott eredetileg a valve, ami miatt sokan félreértették a dolgot, és azt hitték, hogy valami wine alapú megoldás lesz. Jelenleg a legvalószínűbb forgatókönyv amúgy az, hogy ha nem mókolod, akkor igaz, amit a cikk ír, de ha van annyi affinitásod a témához, hogy csinálj egy dual bootot, akkor nem. Tehát maga a képesség adott, csak gyárilag nem úgy jön. Ha jól értem a helyzetet. :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz oriic #13 üzenetére

    Meg kellene jegyezni, hogy ez most a helyzet, ami viszont változni fog. Az utóbbi időben felpörgött a Proton fejlesztése, legalább hetente egyszer jön ki új proton verzió és még kicsit több mint fél évük van az első deck eladásáig.

    A fő probléma az anticheat szoftverek kezelése, de erre a témára minden bizonnyal ráfekszenek, mert pl. a Denuvo-t is megoldották nem rég, annak már nem gond a Proton használata. Emlékeim szerint idén még a Linux kernel is kapott emiatt patchet.

    opr: nem, nem lesz rajta dualboot vagy bármilyen Windows. Ha te akarsz, tehetsz fel magadnak de a Valve továbbra is a nyílt megoldások mellett áll. Mostanra eljutott odáig a Proton, hogy alkalmas is arra, amire itt használni fogják.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz oriic #34 üzenetére

    Megnézve az eredeti hírt, szerintem egyszerűen csak félreérthetően fogalmaztak és konkrétan a sebességről beszéltek, mikor a "can handl"-t írják.

    A jelenleg nem futó játékok listája egyébként eddig is ismert volt, a hírek többségénél ott is volt a protondb-re mutató link, ahol már a nyitóképernyőn látszik, hogy milyen százalékban működnek a Steam-en lévő játékok Protonnal.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák