Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz paljani #29 üzenetére

    Ez remélem elég válasz a kérdéseidre, amik az adózási kérdéseket érintik, megboldoztam a lényeget

    Tekintve, hogy ezeket saját magamtól is el tudtam olvasni, nyilvánalóan nem válasz a kérdésre.

    Láthatóan nagyon összekeveredett benned egy csomó dolog:

    1. Az az adófilozófiai kérdés, hogy akkor járjon-e az adókedvezmény, amikor a jótékonysági alapnak átadja a pénzt, vagy amikor kifizeti. Ez érdekes kérdés, mindenesetre az adományozó amint átadja a pénzt az alapnak, az már nem az övé, nem tud belőle Ferrarit venni, nem tudja befektetni, nem fial neki, nem az övé - mindenesetre ennek semmi köze az adóoptimalizációhoz.

    2. Hogy tényleg adományozott-e vagy csak twitteren flexel. Ennek szintén semmi köze az adóoptimalizációhoz, ha nem adományoz, akkor nem írhatja le az adóalapból és az adóhivatal nem twitter posztok alapján ítéli ezt meg.

    Ha ezt sikerült megértened és még mindig úgy gondolod, hogy itt valamiféle adóoptimalizáció zajlik, akkor írd le, hogy hogyan lesz egy ilyen adományozás után több pénze, mintha nem adományozna.

    Jut eszembe, 5 milliárd EUR-t “adományozok” a nők egyenjogúságának elősegítésére, a gugli sheet táblázatot mindjárt készítem hozzá. A részleteknek pontosan ott tudtok utánanézni, ahol a Start Small LLC-nek.

    A GoFundMe oldalon is látszik a százezer dolláros adomány, ami ott van a sheetben. Ezt azért megnézhetted volna, mielőtt ilyen lelkesen lyukra futsz.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák