Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz b. #34 üzenetére

    Őszintén szólva hatalmas bukásnak gondoltam először a switch-et, egy többszörösen megbukott koncepció próbált be újra a Nintendo.

    Csak arról felejtkeztem el, hogy bár nem nekem valók, de objektíven nézve a Nintendonak vannak olyan erős IP-i és system seller címei mint a Sony-nak, ráadásul ezek fejlesztési költsége töredéke a Sony címeknek (pl Uncharted olyan drága, hogy meg se meri mondani a Sony mennyi volt valójában...)

    A piac igazolta a nintendo-t mind koncepcióban, mind a címek minőségében innentől meg idegesít a "Én nem akarom elvinni otthonról, tehát szar az egész" hozzáállás.

    Amúgy még a siker jelentős részben azért érthetetlen a magyar fórumozóknak mert nem értik a kulturális hátteret:
    1. A Nintendo címeknek hatalmas hagyománya van az amcsiknál és angoloknál. Amerikában sokáig A VIDEÓJÁTÉK a nintendo volt. Minden gyereknek volt Sega-ja vagy NES-e. Egy csomó mai napig aktívan játszó felnőttet ha megkérdezel, hogy mi az 5 kedvenc játéka, tuti közte lesz valamelyik Mario (pl Super Mario Brothers 3) vagy Zelda. Kint hosszú ideig futó TV show volt a Marioval (mint nálunk a kölyökklubb), voltak mesék, képregények, könyvek a Nintendo karakterekről. Egyszerűen be van égve az amcsi gamer kultúrába a Nintendo és karakterei. (ez persze japánra is igaz)
    2. Japánban a hordozható konzolok azért sikeresek, mert egyrészt kicsi a lakóterület, tehát előfordulhat, hogy nem fér el egy TV, vagy ha elfér nem tudsz elég messze ülni. Ez viccesen hangzik, de középosztálybeliek laknak szobakonyhában. Mert minek nagyobb? Így több pénze marad másra. Eltérő igények és szokások.
    Másrészt a japcsik rengeteg időt töltenek a munkahelyen. 12-16 órát is. Ebből persze az aktív munka ritkán több 6-8 óránál, de egyszerűen ez egy elvárás, társadalmi szokás, hogy a rendes állampolgár a munkahelyén tölti a nap nagy részét. Nos itt kerülnek elő a kézi konzolok, ezeket szépen mindenki magával viszi és két meeting között tol 1 óra Zeldát. Igen vicces látvány egyébként amikor viszonylag idős (50+) kosztümös láthatóan pénzes üzletasszonyok nyomják a cafeteriaban a Pokemont 3DS-en. De ha nem is játszanak, majdnem mindenkinél van valami kis kézi kütyü amivel elüti a nap nagy részét.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz b. #34 üzenetére

    Poén volt ember. Megvetted a szviccset oszt elment a humorérzéked?

    Life, Uh, Finds A Way

Új hozzászólás Aktív témák