Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CybonTom

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Végigolvasgattam a hozzászólásokat és a cikket is persze... a véleményem pedig eléggé eltér sokatokétól...
    Szerintem a next gen-nek ugyanis igenis grafikai téren kell változásokat hoznia elsősorban... hogy miért? Mert minden más amit leírtatok eddig, az platform és generáció független! .LnB egy mondatát idézném, ami szerintem teljesen lefedi ezeket a dolgokat amiket eddig összeírtatok...
    "Ezekből a sorokból már kiderül, hogy ehhez igazán nem kell next-gen, vagyis ez nem teljesítményhez kötött dolgok."
    Vagy úgy gondoljátok, hogy az újító játékmenet (emlegetett jump in-out pld) next gen függő? Ugyan, elég csak rágondolni a régi Dűne és C&C játékra... nem volt ott semmilyen next gen, szimplán egy igazi újító ötlet és lásd megszületett és elterjedt az rts... és még számtalan ilyen példát lehetne írni... csak mostanában ezt el szokták az emberek felejteni...
    Ahogy az sem next gen függő szerintem, hogy a játék tartalmas legyen, szórakoztató stb., hisz mindenki talál magának valószínű olyan játékot a saját maga által szeretett műfajban, ahol a grafika nem nagy szám, mégis a történet szórakoztató, vagy kiemelkedő.
    AI fejlődés? Ez már lehetne next gen elvárás, de igazából ez a valóságban leginkább csak bizonyos játék rétegeket érint (pld rts), hiszen vannak olyan játékok ahol már az is elég lenne, ha normálisan csinálnák meg a scriptelt dolgokat (mind pld a sokat emlegetett Half Life-ban... zseniális módon ott nagyon sok lehetséges történésre megcsinálták előre a scriptelést, így úgy tűnik sokszor mintha az ellenfelek tényleg gondolkodnának).
    Amit én elvárnék a next gen-től, az a grafika és a fizika fejlődése mellett, hogy a fejlesztői környezet változzon úgy, hogy a cross platformok közötti átjárás minél közelebb kerüljön egymáshoz, így 1-1 játék elkészítése és átportolása mind a 4 platformra (ps, xbox, wii, pc) legyen egyre normálisabb és könnyebb... mert az, ha ugyanúgy 4 féle, egymástól teljesen független portot kell készíteni mind az előző generációks gépeknél, az nem fejlődés, csak stagnálás.

    Amit a játékoktól elvárnék generációtól függetlenül...
    Az külön elszomorít, hogy azok a dolgok, amiknek alapnak kéne lenniük (normális irányíthatóság, játékmenet, és a nagybetűs HANGULAT, történet), gyarkorlatilag kuriózumok lassan és ezen nem a next gen fog változtatni (hogy pontosan mi, azt igazából én sem tudom, hisz a játékos társadalom nyomása is ideig óráig tud csak kihatni a kiadókra, aztán úgyis rohannak előrendelni a következő AAA címre, ami csilli-villi a demóban és fűt-fát igér játékmenetben és történetben). Remélem megáll a játékok folyamatos butítása a profit maximalizálás elérése miatt és végre visszatérünk azokhoz az összetettebb programokhoz, amik miatt szerettem játszani...

Új hozzászólás Aktív témák