Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    válasz Geller72 #19 üzenetére

    Érdekes, hogy korábban léteztek olyan GPS-ek, amik vették a műholdak jeleit, az alapján kiszámolták, hogy hol vagyok én a Földön - és megmutatták nekem a kis képernyőn. Csak nekem! Pont. Kész, ennyi. Nem ám visszaküldve egy adatbázisba a pozíciómat! Tehát igenis működhetne most is így, mert még emlékszem , hogy képes a dolog így is működni. Aztán jött a belemagyarázás, hogy _csak_ állandó adatkapcsolattal működik, mert úgy mindig a legfrissebb térkép adatbázist kapom. Az állandó online meg már viszi is a pozíciómat. Na, hol a privacy-d? Nem tudod úgy bekapcsolni a GPS-t androidon, hogy ne járulj hozzá a pozíciód megosztásához. Pedig ott a sirfstar-akárhány chip ott van a mobilodban. Én meg képesnek érzem magam, hogy feltöltsek egy térkép-adatbázis frissítést a telómra. Ha nem teszem és elavult adatbázis miatt nem létező útra akar vinni, az az én bajom. De az, hogy gyárilag még a lehetőség is el van véve a júzertől, az zavar. Hacsak nem teszel fel egy custom romot...

    Kieg:

    Majd' elfelejtettem: manapság a "gps" szót sem találod meg a menűben.

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • buherton

    őstag

    válasz Geller72 #19 üzenetére

    Pontosan ez a baj, a gyártók semmilyen választási lehetőséget nem adnak, hanem önkényesen eldöntik, hogy ha használod a termékeiket, akkor azzal együtt adatot is gyűjtenek.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák