Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Bethesda felvásárlás.

    Páran eléggé túlreagálták ezt a felvásárlást szerintem. A magyar sajtóban is elég vegyes vérmérsékletekkel sikerült megírni a cikkeket. Mielőtt Moby a nyakamnak ugrana, nem nem gazdálkodok 7,5 milliárd dollárral, 7 forinttal gazdálkodom. De a véleményemet azért leírom.

    Borzasztó sok pénz ez! Miheztartás végett, a Disney 2,2 milliárd dollárért vette a Lucasfilm-et. Ezt emésztgessük kicsit. Ami szerintem pozitív a Microsoft-ra nézve, hogy ezzel rögtön 8 új stúdiót szerzett.

    Viszont azok, akik az év/nap/hónap hírének tartják ezt. Azok figyelmébe ajánlanám a Bethesda-val kapcsolatos híreket az elmúlt 1,5-2 évből. Ennek a cégnek, a vezetősége rendesen letolta a gatyáját. A cég hírneve, évről-évre mélyebbre zuhant, leszámítva a Doom Eternal viszonylagos sikerét. Képesek voltak a legtöbb épkézláb kreatív embert elüldözniük. És a porba tiportak nagy franchise neveket.

    A Zenimax Media felyesei iszonyat üzletet csináltak. Leépítették a céget, mégis sikerült ennyi pénzt kapniuk érte. Nem tudom mennyire pontos adat, de az 2016-ban Zenimax Media tőkéje 2,5 milliárd dollár volt. Ez persze nem egyenlő a becsült értékkel.

    Én örülök az üzletnek, mert így legalább nem valami jelentősebb stúdiót zsebelt be az MS. Ennyi pénzből vehettek volna kisebb, de sokkal jelentősebb stúdiót is.

    És az öröm okát azért se értem én kifejezetten. Mert jelen tudásunk szerint mi ad bizakodást arra, hogy az MS jól csinálja azt, amit csinál? Elkótyavetyéltek ők már nem egy jelentős, és ígéretes stúdiót. Annak pedig nem láttuk még jelét, hogy a mostanában megszerzett stúdiókat fellendítették volna, vagy helyes irányba terelgetnék. Persze nincs kizárva, hogy így van. De ennek még semmi kézzel fogható jelét nem láttuk.

    Azt viszont leszűrhetjük ebből a lépésből, hogy a Microsoft nem félgőzzel nyomja le ezt a generációt majd. Megpróbálnak komoly konkurenciái lenni a Nintendo-nak és a Sony-nak. Nagyjából 4-6 éven belül majd meglátjuk, hogy ezek a lépések beének e.

    ProEvoFan írta tegnap, hogy na akkor most a Sony bejelentheti a Rockstar felvásárlását. Ezek után a Rockstar mennyibe kerülhet? 20 milliárd dollár?! :) Talán exkluzivitást vásárolhat magának a Sony, de a stúdió megvétele rettentően meglepne.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák