Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lócitrom

    őstag

    válasz King Unique #86 üzenetére

    az lehet, hogy sok a fogyatékos felhasználó, de ez nem a megfelelő taktika akkor sem, ha tucatjával tiltják le számukra is megmagyarázhatatlan okokból a frissítéseket a felhasználók. kiutat nem hagynak ezzel azoknak, akik tudatosan cselekednének. ez a DW leírás meg használhatatlan mint ahogy általában. félmegoldás, de ezt már rég alkalmazom speciel. meg hát ez sem oldja meg az aktív időszakos baromságot. a gép újraindul, ha nem ülök előtte. normális ember meg nem ül előtte mindig. ettől még folyamatai vannak, amiket beavatkozás nélkül tesz is a gép mindaddig, míg a rettenet újra nem indítja a kócerájt. megszámlálhatatlan alkalommal okozott ez már nekem problémát.

    „the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #118 üzenetére

    Igen, aláírom a 8.0 nem fagyott - csakhát elég vicces volt mobiltelóra kitalált GUI-n szerencsétlenkedni, amikor épp 40"-os TV-n használtam a rendszert (nem is maradt pár napnál tovább a 8.0).

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #122 üzenetére

    Egy fenét épült a metróra, még most, a win10-ben is egy csomó beállítási lehetőséget pl a klasszikus vezérlőpultban kell keresni. És itt nem a hipertitkos-elrejtett szektás spywaretelenítési trükkökről beszélek, hanem pl egy szimpla órabeállítás/netes szinkronkérés is vezérlőpult-ablakot pattint fel, nem 8.0-ban, most, win10 anniversaryban!

    A metró egy skin, amit elkezdtek csinálni, de még most sincs az összes OS-kezelő alkalmatosság "átfestve", pedig már az 5.évében járunk és a 3. OS-t koptatjuk a megjelenése óta. Kanyarban sincs pl egy KDE-hez vagy gnome-hoz képest - bár azt elismerem, hogy a win10-ben van előrelépés egy összeszedettnek tűnő settings menüvel - viszont emellett már nem szabadna léteznie a vezérlőpultnak. Ehelyett mégis van, és ahogy nézem, "magasabb a rangja", lévén abban sokminden állítható, ami a settingsből nem. Programkezelő/eltávolító is csak a vezérlőpultban van pl...

    Lehet szidni a 3rd party szoftvergyártókat, hogy "nem ülnek fel a vonatra" és nem esnek neki kockaguis appokat írni, de miért is tennék, ha a M$ saját, alapvető dolgokat se pakolt át? A fícsörök, ld Spotlight és hasonló életmentő dolgok persze kellenek... Valami hatóság lenne az ügyben, akkor azután engednék a windowsba új fícsöröket/adatgyűjtést meg pláne, miután rendberakták a bugjaikat és összefésülték a rendszert (á'la háziasszony a férjének: akkor van szex, ha elmosogattál).

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • DithenS

    senior tag

    válasz King Unique #126 üzenetére

    Nem csak ettől biztonságosabb a Linux mert kevés van belőle.Alapból a felépítése biztonságosabb.Meg elég hülyének kell lennie ahhoz hogy vírust futtatni engedjünk...A másik meg a rendszeres biztonsági frissítések.Windowsnál ez ritka alkalom,akkor is újra kell indítani.Sokkal jobb lenne ha Linuxt használnánk de így...

  • lócitrom

    őstag

    válasz King Unique #129 üzenetére

    függ persze az elterjedtségtől, de markáns különbség van a két rendszer fejlesztésének hátterében. tudnának rá írni, csak nem sok értelme van. Linux esetében eleve kernel szinten van rengeteg dolog foltozva elég nagy rendszerességgel. több ezren (és ezzel keveset mondtam) írják a kódokat, nyilvános mi kerül bele. mire valaki ír rá egy kártevőt, addigra 10 másik megírja rá a javítást. nem mindig van ez így persze, de kb. így lehet elképzelni. ha írnak sem lehet csak úgy végrehajtani a rendszer mechanizmusai miatt. Microsoft-nál meg ül pár fizetett barom, akik felületesen foltozgatnak. franc tudja valójában mi kerül bele. az sem igazán biztos, hogy törődnek bármilyen problémával. még annak is több értelmét láttam, hogy az XP-t vagy 7-et foltozgatják, minthogy új rendszert adnak ki. szóval egy kényelmetlen kalap szar a frissítés. az UAC persze jó lépés volt, de csak visszafogva mondható felhasználóbarátnak.

    „the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

  • Joci10

    őstag

    válasz King Unique #171 üzenetére

    Bár Hallador előttem pár hozzászólással jól összefoglalta, amit én is le akartam írni (sőt, még többet is :) ), de még egy gondolat: én Win7-et vettem (igen, vettem - és büszke is vagyok rá ebbe a mai torrentezős világba). Nem Win8-at, vagy nem Win10-et. Tettem mindezt úgy, hogy sok hardverem még a 7-et sem támogatja (nyomtató, scanner, kamera), de az XP móddal életre tudom lehelni ezeket. Tettem mindezt azért, mert az lett beígérve, hogy van rá támogatás, és nem hagyják el a rendszert (legalábbis a támogatási időszak alatt). Tettem mindezt azért, mert a Win8/Win10 nem érdekelt (nem minden jobb, ami újabb - lásd a korábbi hozzászólásokban a rengeteg hibát; vagy csak azt, amit a MS elismer rendszeresen); ráadásul ki tudja, mikor jön be az éves/havi előfizetéses modell, ahol meg jóval többet kell fizetned a Win10-ért, mint most (lásd: Office).

    És nem hiszem el, hogy ha akarnák, akkor ne tudnák ezt könnyen és gyorsan átportolni akár Win7-re is - de nem akarják. Sőt, nem csak hogy nem akarják, de még fel is hívják az emberek (hackerek, vírusírók, ...) figyelmét arra, hogy a Win7 le van részükről pottyantva, pedig még a támogatási időszaka tart. És engem kifejezetten nem érdekel, hogy ez most alap, vagy kiterjesztett, vagy extra kiterjesztett támogatás - azt várom el, hogy a támogatási idő alatt a) frissítsék rendesen (vagyis ne legyen lyukas a rendszer, mert akkor azt ismerik be vele, hogy rossz terméket adtak el); b) ne engedjék el a 'kezét', amíg a támogatása tart (mert egy másik Windows-ra akarják átterelni a népet); c) ne jelentsék ezt be olyan reklámként, hogy 'bezzeg a Win10' (majd váltok, ha már nem lesz más lehetőség; vagy megadják magukat végérvényesen a régi hardvereim, és emiatt új gépet kell vennem). És ezért merült fel bennem ez az egész gondolatosdi.

  • Snowy_owl

    őstag

    válasz King Unique #187 üzenetére

    Én is, csak kicsit időromboló fél kilométereket rallyzni az egérrel, görgetni az ablakot, és rátalálni arra amit kerestem. Hogy értsd is amit mondasz, nem kezelhetetlen egérrel, és billentyűzettel, csak kezelhetetlenebb. Viszont egy tableten meg marha jól működik ez az egész környezet. És igen, Win 7 alatt a képernyő 1/6-át elfoglaló start menüben sokkal egyszerűbben volt ez megoldva. :)

    [ Szerkesztve ]

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #189 üzenetére

    Nemigen erdekel, hogy mi a velemenyed, amig ez a tapasztalatom.

    https://www.coreinfinity.tech

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #157 üzenetére

    Múltkor még az volt, hogy én beégtem mert neked nincs olyan processzorod ami tudja a virtualizációt, akkor mégis csak kamu volt? ...

    Hyper-V féle megoldást nem nagyon használok (otthon).

    Miért azt sz... ki használja bármire, azon kívül, hogy olcsóbb mint a VMware mindenben egy rakás sz...., Szerver és kliens oldalon is.

    (#152) emvy

    Dehogy tiltottak ki. Egyszeruen arrol van szo, hogy VT-x-et hasznalni tobb kulonallo alkalmazasbol nem egeszseges (de legalabbis nem egyszeru). Ha kikapcsolod a Hyper-V-t, akkor onnantol megy a Virtualbox.

    A Microsoft tiltotta le azt a funkciót ekkor baromságokat meg ne nagyom mondjál, mert nekem Linuxon fut a KVM, és a VMware egymás mellett minden probléma nélkül is, sőt VMware workstation alatt, még a Hyper-V is beindul, meg az ESXi vCenterrel együtt egyszerre...

    Ha Windows alatt nem megy valami, akkor az nem azt jelenti, hogy nem működik, hanem azt, hogy a Windows korlátolt ebben a sportágban...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #189 üzenetére

    Na de nem azzal jöttél még egy másik topikban, hogy a Windows 10 mindent felismer, és úgy megy minden mint a karikacsapás, ja mégsem... Tehát akkor a legjobb drivereket szedi le, és úgy állítja be magát, hogy az mindenkinek szuper legyen...

    Na erről van szó, ezek szerint a Windows 10 ugyanolyan mint a többi ms rendszer fordulj a hardver gyártódhoz... Majd megoldja...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #199 üzenetére

    Profi lehetsz, még múltkor az sem ment, kevesen vágják annyira a processzorok felépítését, hogy hip-hop virtualizációt varázsoljanak bele...

    De igazából annyira nem is érdekel... :N

    Igazából engem sem, hogy a topic témájának éppen mikor mit írtok be.... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz King Unique #242 üzenetére

    Persze, a Win11 megjelenésekor a Win10 lesz az istencsászár, a valaha volt legjobb Windows. :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #251 üzenetére

    Az xp-s tétel mondjuk igaz, kb 3-4havonta raktam újra a rendszert.

    "Ez az USB —► BSOD megint totál abnormális, ott lehet valamilyen driveres probléma lesz." - Ez nem úgy néz ki, ahogy 2016-ban egy frissítésnek kinéznie kéne.

    A win7-tel nekem rc2-től kezdve máig egészen pontosan 0db fagyásom és 0db instabilitás/bugzás miatti újratelepítésem volt, 4 gépen használtam a rendszert (ma már csak 2-n).

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz King Unique #251 üzenetére

    Nekem XP gányolások ellenére is csak akkor lett újra rakva, mikor a valamilyen dedikált hangkártya drivere szétbarmolta. A nélkül remek volt. Céges gép pedig soha nem volt újra rakva.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #254 üzenetére

    Annyi, hogy egy updatenél az eszközkezelésbe nagyon nem szabadna belerondítani. Vajon hány embernek okozott ilyen jellegű problémát pl a win7 sp1 felrakása?

    Nálam konkrétan tiszta telepítéssel produkálta ezt az anniversary.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #256 üzenetére

    Az a baj, hogy nem maradhatsz a régi buildnél. A 1507es támogatása pl 2 hónapon belül lejár, ergo vagy megbarátkozol az új fícsörökkel és bugokkal, vagy mész másik rendszerre.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Silεncε

    őstag

    válasz King Unique #256 üzenetére

    Mondjuk az is durva, hogy az első tech prew óta a Win10-et is 5000-szer fordították újra (9926 -> 15014; lehet nem pontosak a build számok, de százasokra stimmelnek).

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #259 üzenetére

    A kora benne van a nevében, 2015 Júliusi :). Amúgy ami még rendelkezésre áll: 1511 és 1607, a még használható 1511 támogatása meg idén novemberben fog lejárni. A gond az, hogy az egész egy lutri: itt egy modern gép, ahogy mondtad "HW/SW összeegyeztethetetlenséggel", mit tennél?

    1. Élsz a BSOD-kkkel és hagyod rajta a 1607-et + felrakod a "Creators"-t - ami lutri, semmi garancia arra, hogy a konfliktust megoldották.

    2. Felrakod a tuti működő 1511-et, letiltod a frissítéseket és gyűjtöd a kártevőket + a pénzt a ransomware-ekre.

    3. Hagyod a komplett win10-et a francba és felteszel egy 7est

    4. A komplett win platformot hagyod a francba és linuxot teszel a gépre

    5. Eladod a gépet, és újat veszel új legit win10 licensszel, imádkozva, h az új gép tovább "éljen", mint 2év.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #264 üzenetére

    Linux próba lesz a héten (ezt persze már tudod az ubuntu topicból :DDD), meglássuk. Amúgy ha másodhegedűsként marad egy win pl videofeldolgozási célokra, azt simán le lehet tiltani a netről (más nem, winre bootolva kihúzom a hálókábelt) és pl 1511-en tartani, ha pl a hathatós CUDA támogatáshoz win10 alap kéne. Lényeg, hogy az adott feladat elvégzésekor ne jöjjön be vmi show-stopper hiba.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Zsopa

    tag

    válasz King Unique #291 üzenetére

    Nyilván indulatból túloztam. Továbbá nyilván szubjektív... (pl ha valaki életében először egy Vista elé ül le, és azt kezdi használni, akár ódákat is zenghet róla, hiszten nem is tud mihez viszonyítani. Elhiheted, hogy használtam mindet, kénytelen voltam, kijárós IT szervízesként, hidd el bőven völt az összes verzióhoz "szerencsém", uszkve 25 év alatt, DOS-tól Win10-ig minden féle fajta mikrofoshoz... Ha valaki megkérdez, általában a Linux-ot ajánlom inkább (bár annak sem midnen verzióját, és nyilván nem minden célra.. játékra kénytelen az ember ugyebár MS-t ha már PC-n játszik, de inább ha kérdezik játékra meg ajánlok egy Xbox-ot még az is jobb sajnos... (mégha nyiván konzolon azt minőséget nem lehet elérni amit egy high-end gamer PC-nyilván, akkor is)... Egyébként ezt ki is hagytam a felsorolásból, hogy ráadásul még abban is MS terrordiktatúra van, hogy rákényszerítenek az oprendszer váltásra így vagy úgy előbb utóbb mindenki kénytelen frissíteni. Mivel látják általában hogy a sok kamu csaló vakítás, pánikkeltés, hiszterizálás, hogy jaj vírusok, jaj biztonsági rések, jaj elavult komponensek stb stb blablabla (több PC-t is felügyelek megsúgom, amiken XP-k futnak 15 éve és soha a büdös életben sem vírus, sem semmilyen támadás nem érte, köztük webintegrált alkalmazások, folyamtosan online, egy jó naprakész tűzfal és vírusvédelem és kész mindent megfog (ami meg átment láthatatlanul én elhiszem hogy volt ilyen, csak éppen semmi effektív kárt nem okozott ha volt is, sem adatvesztés, sem adatlopás, sem semi más kár, amit bármilyen kártevő szoftver képes produkálni SOHA SEHOL NEM VOLT a kezem alatt levő bármely verziójú operációs rendszeren, biztonsági rés meg már nem támogatott pánik és hisztéria ide vagy oda... nézzük meg hogy kormányzati szintű nagy rendszereknél a világ számos országában használnak még XP-t még ma is, mert bevált és nem kell más, nem létezik jobb csak rosszabb, mert más verziókat tesztelve, csak a galibák jöttek, bugok, komplikációk, megoldhatatlan problémák, olyannyira, hogy az MS ugyebár kénytelen volt bizonyos kormányokkal kiegyezni, hogy támogatja tovább, és az illető ország szívesen fizetett is érte inkább külön és nem kis pénzeket és nem incifinci, fagylalt recept nyilvántartásokról van szó, hanem nem riktán komoly nemzetbiztonsági vonzatú rendszerekről ugyebár...) próbálkoznak a profitért az újabb gány szemeteket ránksózni, amit összebarkácsoltak (és aztán évekig toldoznak foltoznak, eleve nincs is kész mikor kiadják ugyebár még...), de ilyen aljas patkány trükkök, hogy jaj megszűnt a támogatás sajnáljuk ezt már nem lehet támogatni... ez is kamu, mert csak szándék kérdése, akár használhatna mindenki NT 4.0 -is még most is vígan boldogan, évente egy nagy patch frissítés csomaggal megfoltozva, felújítva és kész, szépen ki lehetne még akár alatta a kernelt is cserélni egy nagy szervízcsomaggal, és maradhatna minden abszolút ugyanaz a júzer aspektusából... de nem... ráerőszakolják a balek júzerre a teljes átállásokat (amik valójában teljesen feleslegesek és értelmetlenek és az esetek többéségben az új verzióknál sokkal több galiba, hiba, bug, és falakba ütközés sok hónap vérizzadós szenvedés, aminek mint látatjuk nagy vállalati szinten sem ritkán az a vége, hogy VISSZAÁLLNAK inkább a korábbi verzióra, mert effektíve és jelentős anyagi károkat szenvednek el a sok nyüglődés toldozás fotozás, szerencsétlenkedés, és nem ritkán megugorhatatlan akadályok miatt... Egészen nyugodtan lehetne akár az NT 4 még vagy az XP... semmi szükség nem volt teljesen átszabott értelmetlenül és feleslegesen átveriált, csicslivil parasztvakító felesleges fícsörökkerl teletömött (és persze ettől jól belassuló és ugye akkor már meg is van a bartel-kartel árukapcsolás a drága a vas gyártókkal, hiszen ugyebár az új verziójú szoftver új hardvert követel blablabla... és a sok bevakított balek rohan mint a zombi upgradelni hardvert mindent, csoda hogy még új mukaruhát nem sóznak rájuk, meg fogószéket hogy az is fontos az átálláshoz, szánalmas és abszolút átlátszó biznisz-piac gerjesztés semmi más céllal mint EXTRAPROFIT.. és akkor még az oktatásról nem beszéltem ugyebár, ilyenkor mindig jön hogy, ja kérem hát új verzió azt meg kell tanulni, beiskolázzuk az egész válallatot 3 hetes gyorstalapaló office kétezer-anyjavalaga, windows százhuszorom pont hetvennégy és a sok sok vakítás és kamu, lehúzás, balek átverés... a gamereket tudják a legjobban zsarolni, mert bejelentik, hogy márpedig a legújabb directx nem fut a korábbi oprendszeren, tessék megvenni hozzá az újat, a windows7-re a világ gamer társadalma többsége is emiatt volt kénytelen átállni, ha directx11-et akart használni, kénytelen volt, egyszerűen kizsarolták, ugyanez van most a windows10-nél is, ha directx 12 --őt akarsz, muszáj fletenned, mással nem kompatibilis... és egy sor hasonló gerjesztett verzió "probléma" van, minden téren, legyen az fejlesztői környezet, adatbáziskezelő felület, irodai alkalmazás, webintegrált platformok stb stb stb Pontosan tudom, engem nem tudnak kábítani (de mondju kizsarolni rákényszeríteni tudnak az biztos) hogy megoldható lenne, mivel fejlesztgettem is egy időben, CSAK SZÁNDÉK KÉRDÉSE... mondom akár kernelt is simán le lehet cserléni egy jó szervízcsomaggal vagy folttal, bármit ki lehet cserélni, át lehet alakítani, egy oprendszer bármelyik komponensét, nincs lehetetlen csak tehetetlen, illetve simlis csaló lehúzó maffia, aki direkt aljas haszonszerézis szándékkal csinálja, hogy kopassza a tömeget kizsarolja, kisajtolja az extraprofitját... Jó oké tudom, hogy megint leegyszerűsítettem, kiéleztem, indulatból, mert nyilván azért összetettebb árnyaltabb kérdések ezek, és nyilván vannak olyan szituációk ahol tényleg muszáj ezt azt frissíteni és átállni, mert valós technológiai indoka van, és nincs más lehetőség, de az ilyen eset a ritkább kivétel...

    [ Szerkesztve ]

  • Zsopa

    tag

    válasz King Unique #293 üzenetére

    Látszik hogy jólelkű, jóhiszemű pozitív, kooperatív ember vagy és igyekszel abból gazdálkodni higgadtan ami van, ez egyébként emberileg jó dolog amúgy... csak éppen olyanokat védessz jó szándékkal kedvesen, akik nem érdemlik meg egyáltalán, mert rajtad is élősködnek... Nekem akár csőre húzott AK-t is tarthat bárki a fejemhez konok fanatikus meggyőződésem marad töretlenül, és alaigha képes bárki ezen változtatni, még maga Bill Gates sem (tudom tudom, operatíve már rég nem foglalkozik oprendszerekkel, de azért csak az ő neve fémjelzi az MS-t), hogy sziklaszilárdan legyek biztos abban, hogy eleve maga ezek a fogalmak, hogy biztonsági rés, terméktámogatás, fontos verziófrissítés és hasonlók blablabla... pontosan tudod mire gondolok, kivétel nélkül mind többé-kevéssé (inkább többé) fals kamu átverés vakítás, balek lehúzás, egyetlen céllal, hogy a biznisz pörögjön, hogy rá lehessen sózni minél több terméket a butított tömegre, hogy dőljön a lé... de ha meg tudsz győzni, hogy ebben alapvetően tévedek... fejet hajtok előtted... ;) :R

  • Zsopa

    tag

    válasz King Unique #295 üzenetére

    Jogos a kérdésed, és kézenfekvő, de ha az ember játszani akar igényes szinten, az utóbbi 20 évben, nem igazán van más választása mint a PC/MS platform.... és ha már erre fanyalodik, akkor midnen másra is kénytelen ezt használni.. Linuxozok is, IBM Os-eztem is, MaC Os-eztem, sőt Amiga-ztam is... mind stabilabb, praktikusabb, józanabb, profibb, komplikálatlanabb és jóval kevésbé a biznisz miatt lehúzó és összegányolt kommersz kamus rendszerek, de ha egyszer a játékfejlesztők a PC-re kattantak rá és mindenki főleg ide fejleszt, az ember kénytelen sajnos követni... ennyi az ok semmi más, mivel vesztemre játékos marha vagyok és a konzol világ csak pár éve ért el olyan szintet, hogy felveszi a versenyt a PC-vel, 15-20 év alatt az ember már teljesen rászokott sajnos a PC-re... (meg hát azért az átlag hazai felhasználók úgykábé 90%-a ugyebár PC-n van) hát csak ennyi az oka... :W :O :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák